Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Novembrī Latvijā reģistrēti 794 jauni uzņēmumi; trešais lielākais uzņēmums ar 300 000 eiro pamatkapitālu reģistrēts Iecavas pagastā

Latvijā šogad 11 mēnešos reģistrēti kopumā 8143 jauni uzņēmumi, bet likvidēti – 9913, liecina “Lursoft” apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tostarp novembrī Latvijā reģistrēti 794 jauni uzņēmumi, bet to kopējais pamatkapitāls bija 2,98 miljoni eiro. Novembrī jauno uzņēmumu bija par 22 vairāk nekā oktobrī, tomēr, neskatoties uz to, kopējais pamatkapitāls bija mazāks.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, jauno uzņēmumu skaits šogad novembrī ir lielāks, taču jāņem vērā, ka iepriekšējos gados jaunu uzņēmumu reģistrācijas aktivitāti piebremzēja Covid-19 pandēmija un tās ierobežošanai ieviestie pasākumi, norāda “Lursoft”.

Tāpat “Lursoft” pārstāvji atzīmē, ka novembris ir pirmais mēnesis šogad, kad jauno uzņēmumu kopējais pamatkapitāls nepārsniedz trīs miljonu eiro robežu. Pagājušajā gadā mazākais pamatkapitāla kopējais apmērs bija janvārī – 3,6 miljoni eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā līdzšinējās uzņēmumu reģistrēšanas tendences 2022.gadā, “Lursoft” paredz, ka šogad kopējais jauno uzņēmumu skaits būs nedaudz mazāks kā pērn, taču mazāks būs arī likvidēto uzņēmumu skaits.

No novembrī reģistrētajiem uzņēmumiem 88,3% ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību, bet vēl 10,7% ir individuālie komersanti. Pagājušajā mēnesī reģistrētas arī trīs ārvalsts komersanta filiāles, divas akciju sabiedrības un pa vienai filiālei, zemnieku saimniecībai un komandītsabiedrībai.

Analizējot novembrī reģistrētos uzņēmumus pēc to reģionālā dalījuma, “Lursoft” secinājis, ka gandrīz 47% jauno uzņēmumu juridiskā adrese reģistrēta Rīgā, bet vēl 13,2% – Pierīgā. No reģioniem visvairāk jaunu uzņēmumu pagājušajā mēnesī bijis Kurzemē (92), savukārt mazākais skaits jaunu uzņēmumu bija Zemgalē (70). Jauni uzņēmumi novembrī reģistrēti visās Latvijas pašvaldībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apkopotie dati arī liecina, ka 47,6% gadījumu novembrī reģistrēto uzņēmumu dalībniekiem jau iepriekš piederējušas daļas citos Latvijas uzņēmumos.

Savukārt ārvalstu kapitāls novembrī reģistrēts 13,6% no visām pagājušā mēnesī reģistrētajām sabiedrībām ar ierobežotu atbildību.

“Lursoft” dati atklāj, ka novembrī reģistrēti divi uzņēmumi ar 523 500 eiro pamatkapitālu. Viens no tiem ir Rīgas centrā reģistrētais SIA “Xstunda”, kuras vienīgais īpašnieks ir Pēters Sutta. “Lursoft” dati liecina, ka Sutta ir arī viens no SIA “Vecto” līdzīpašniekiem. Minētā uzņēmuma pamatdarbības joma saistīta ar centrālo biroju darbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divas dienas pēc reģistrācijas, “Xstunda” kļuva par 50% kapitāldaļu īpašnieci SIA “Sport Revolution”. Pārējās šī uzņēmuma kapitāldaļas pieder novembrī reģistrētajai SIA “JLSR”, kura pamatkapitāls, gluži tāpat kā “Xstunda”, arī ir 523 500 eiro. Jūrmalā reģistrētā “JLSR” vienīgais īpašnieks ir Jānis Leitāns.

“Sport Revolution” reģistrēta 2011.gadā un nodarbojas ar dažādu projektu izstrādi un realizāciju, tostarp arī sporta trenažieru un treniņu palīgierīču ražošanu. 2021.gadā uzņēmums izstrādāja jaunus sporta trenažierus un treniņu palīgierīču veidus, kā arī pilnveidoja un uzlaboja “Hockey Revolution”, “My Floorball” un “Field Hockey Star” produktus. Covid-19 ietekmē samazinoties kopējam pieprasījumam, pērn saruka arī “Sport Revolution” apgrozījums, tam sarūkot līdz 907 310 eiro, kamēr peļņabija 179 880 eiro. “Lursoft” dati liecina, ka “Sport Revolution” šobrīd reģistrētas 10 aktīvas struktūrvienības, tostarp arī vairākas tirdzniecības vietas “Amazon” internetveikalos.

Trešais lielākais uzņēmums novembrī reģistrēts ārpus galvaspilsētas. Bauskas novada Iecavas pagastā reģistrēta SIA “Bucenieki”, kuras pamatkapitāls ir 300 000 eiro. Jaunās kompānijas vienīgais dalībnieks ir Igaunijas “Lato KV”, taču patiesie labuma guvēji ir Latvijas valstspiederīgie- Edijs Burnevics un Aigars Vēzis. Pēc “Lursoft” datiem, minētajam Igaunijas uzņēmumam iepriekš Latvijā nav piederējušas daļas citos uzņēmumos. Kompānijas “Bucenieki” juridiskajā adresē reģistrēts vēl viens uzņēmums – SIA “Eko koksne”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat apkopotie dati liecina, ka 100 000 eiro pamatkapitāls pagājušajā mēnesī reģistrēts trīs uzņēmumiem – SIA “Indexo AIFP”, SIA “Linstow Tobre” un SIA “Peninsula Investment LTD”.

“Linstow Tobre” ir jaunākais no 13 uzņēmumiem, kas Latvijā pieder Norvēģijas AS “Linstow”, liecina “Lursoft” dati. Vienlaikus aizvadītajā mēnesī “Linstow” ne tikai reģistrējis jaunu uzņēmumu, bet arī palielinājis vairāku citu sev piederošo uzņēmumu pamatkapitālu.

“Linstow Tobre” reģistrēts 9.novembrī, par valdes priekšsēdētāju ieceļot Frūdi Gronvoldu, bet valdes locekļiem – Andri Kublačovu un Jāni Valdmani. Jaunreģistrētā uzņēmuma juridiskā adrese atrodas Stacijas laukumā 4, Rīgā, kur mājvietu raduši arī citi “Linstow” grupas uzņēmumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lursoft” dati liecina, ka divi jauni uzņēmumi pagājušajā mēnesī pievienojušies “Indexo” grupai. Tie ir “Indexo AIFP” un AS “Indexo Real Estate Fund”. “Indexo AIFP” reģistrēts 2.novembrī ar 100 000 eiro pamatkapitālu, savukārt “Indexo Real Estate Fund” – 24.novembrī ar 50 000 eiro pamatkapitālu. Abu uzņēmumu valdē iecelts Kristaps Bērziņš, “Indexo AIFP” gadījumā valdē kopā ar viņu darbojas arī Ieva Jēgere un Gundars Sproga.

Novembrī reģistrētas 163 sabiedrības ar ierobežotu atbildību, kuru pamatkapitāls ir tikai viens eiro, informē “Lursoft”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.