Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

NVD skaidro, vai Bauskā var saņemt valsts apmaksātu vakcīnu pret pērtiķu bakām

Vakcīnu pret pērtiķu bakām iedzīvotāji var saņemt desmit Latvijas slimnīcās – Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, Daugavpils reģionālajā slimnīcā, Rēzeknes slimnīcā, Jelgavas pilsētas slimnīcā, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, Liepājas reģionālajā slimnīcā, Vidzemes slimnīcā un Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā. Baušķeniece Silvija interesējās, kālab vakcīnu nav iespējams saņemt Bauskas slimnīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga paskaidroja, ka, vērtējot nepieciešamību nodrošināt mērķa grupām iespēju saņemt vakcināciju pret pērtiķu bakām un nodrošināt racionālu pieejamo vakcīnu izlietojumu (nodrošinot vakcīnu pieejamību lielajās slimnīcās, kurās ir iespējami lielāka pacientu plūsma un līdz ar to arī lielāks pieprasījums vakcinācijas veikšanai), tika izvēlētas lielās universitāšu un reģionālās slimnīcās. E. Štālberga atzīmēja, ja vakcinācijas organizācijas procesā tiks noteikta nepieciešamība paplašināt esošo ārstniecības iestāžu loku, tad tā tiks izvērtēta un, iespējams, šajā lokā tiks iekļauta arī Bauskas slimnīca.

Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) informēja, ka kopš augusta Latvijā ir pieejama vakcīna pret pērtiķu bakām. Saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes rekomendācijām vakcinācija rekomendējama pērtiķu baku slimnieku kontaktpersonām, kuras nosūta uz vakcināciju ar e-nosūtījumu.

Nosūtījumam jābūt izrakstītam no SPKC epidemiologa, pamatojoties uz informāciju, kas iegūta epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā, vai ārsta, saņemot informāciju no pacienta par ciešu kontaktu ar pērtiķu baku slimnieku un izvērtējot inficēšanās risku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat vakcīna rekomendējama personām ar augstu inficēšanās risku, kas tiek nosūtītas uz vakcināciju ar e-nosūtījumu, kuru sagatavo ārsts, ja ir konstatēts augsts inficēšanās risks personai ar diagnosticētu HIV/AIDS vai seksuālās transmisijas infekciju (STI).

Vienlaikus SPKC iesaka vakcinēties pret pērtiķu bakām arī ārstniecības personām un laboratorijas darbiniekiem, kuri veicot darba pienākumus nonāk ciešā kontaktā ar pērtiķu baku pacientu un/vai izmeklējamo pērtiķu baku pacienta materiālu.

Riska grupu pacientiem, kuri dzimuši līdz 1980.gadam ir jāsaņem viena vakcīnas deva, bet pārējiem jāsaņem divas devas ar vismaz 28 dienu intervālu. Vakcinācija ir valsts apmaksāta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.