Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Oficiāli atklāj “Derpeles” jauno mājvietu

Biedrības «Latvijas Sarkanais Krusts» (LSK) Sociālās aprūpes centra (SAC) «Derpele» klienti, kas iepriekš tika aprūpēti ēkā Slimnīcas ielā Bauskā, kopš marta beigām ir pārvietoti uz jauno mītni, kas izveidota renovētajā un pārbūvētajā mājā «Anckaiši – 5» Mežotnes pagasta Garozas ciemā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar, 26. maijā, jaunā mītne tika atklāta, sarīkojumā klāt bija LSK ģenerāldirektors Uldis Līkops, kupls pulks Bauskas novada domes deputātu un novada Sociālā dienesta darbinieces, piedalījās pārstāvji no sociālās aprūpes centra «Dzeguzīte» Aizkraukles novadā un arī interesenti no vietējo iedzīvotāju vidus.

U. Līkops uzrunā neslēpa, ka projekta īstenošana bija gara un sarežģīta, jo būvniecības procesā atklājās iepriekš neparedzētas problēmas, un to aizkavēja arī Covid-19 pandēmijas raisītie šķēršļi. Viņš pateicās pašvaldībai par izpratni projekta izpildes termiņu pārcelšanā un uzsvēra, ka pašvaldība ir svarīgākais SAC partneris. U. Līkops pateicās «Derpeles» kolektīvam par ieguldījumu jauno telpu iekārtošanā. Ģenerāldirektors uzsvēra, ka, atverot jauno mītni, ir sasniegtas trīs lietas – ēka atkal ir apdzīvota, radītas jaunas darba vietas vietējiem cilvēkiem un jauna, labiekārtota dzīvošana pansionāta klientiem.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis uzrunā atzinīgi novērtēja LSK paveikto – kas bija solīts, ir izpildīts. Viņš atzīmēja, ka lielākā daļa aprūpes iestādes klientu ir arī pašvaldības klienti, un pauda: «Mēs visi esam atbildīgi, lai cilvēkiem te būtu labi.» A. Okmanis atgādināja, ka jādomā arī par pārējo bijušās skolas telpu apgūšanu. Viņš SAC «Derpele» vadītājai Intai Savickai dāvinājumā pasniedza Bauskas novada karogu, lai tas pie «Anckaišu» mītnes plīvotu līdzās LSK karogam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Savicka pirms simboliskās lentes pārgriešanas pauda prieku, ka lielajā namā tagad ir atgriezusies dzīvība. Viņa sacīja, ka iestāde rūpēsies, lai iemītniekiem netrūktu ikdienas mazo prieciņu, tad arī viņu dzīve šeit būs laimīga.

Kamēr pagalmā izskanēja oficiālās runas un tika griezta lente, iekštelpās klientiem bija sarūpēts koncerts; priekšnesumus sniedza duets «Sandra» un deju kolektīvs «Zeltenes» no Iršu pagasta Aizkraukles novadā. «Zeltenes» skatītājus priecēja ar krāšņiem tērpiem un kaislīgām čigānu dejām, par ko izpelnījās pateicības aplausus.

U. Līkops «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka «Anckaišos» īstenotajā sociālās mītnes izveidošanas projektā – būvdarbos un iekārtošanā – ieguldīts ap pusmiljona eiro.

Vairāk par šo tematu «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā 31. maijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Visi mēs reiz tur būsim. Jo kam mēs vajadzīgi … Ne jau jaunajai paaudzei, kas par to vien tik runā, kā aizbraukt uz ārzemēm. Šī valsts ir nolemta par spīti tam, ko daži censoņi solīs pirms kārtējām Saeimas vēlēšanām. Gatavojamies nākošajai smagajai ziemai …

  12
  5
 2. Valsts atbalsts stipri turīgajiem,kur palika labās pensijas par nostrādātajiem 40 gadiem,gribu braukt apskatīt Eiropu, bet pat zeķes nevaru nopirkt….

  8
  6
 3. Redz kā divi pensionāri sarokojās,algas labas un pensijas,tā var dzīvot,jaunos nemaz netaisās laist savā vietā.

  15
  3
 4. Aizveda vecīšus prom no pilsētas – uz laukiem, lai ieliktu vietā pašā Bauskas centrā citādi domājošos…tad jau uzreiz vajadzēja likt uz ragaviņām un uz mežu prom…

  12
  4
 5. Atbilde Martai: Biju apciemot tur radinieci,nu apstākļi dzīvošanai ir ļoti labi,mājīgi,nav kā vecajā Derpeles muižā.Ja cilvēks paliek vecs un vientuļš,ar kustību traucējumiem vēl,tad cits jau nekas neatliek kā doties uz pansionātu,kur par viņu rūpējās,un viņš vaar vēl dzīvot.Labāk nekā,kad esi nevarīgs,un neviena nav ,kas cilvēku uzskata un rūpējās.Nāve jau pienāk arī mājās,ne tikai pansionātā,diemžēl.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.