Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Oktobrī pašvaldība sāks pieņemt iesniegumus valsts atbalsta saņemšanai apkures izmaksu segšanai

No 3. oktobra Bauskas novada pašvaldība klātienē sāks pieņemt iesniegumus valsts atbalstam šai apkures sezonai – oktobrī atbalstam var pieteikties par iegādāto malku, granulām un briketēm, bet no novembra varēs pieteikties par apkurei izmantoto elektroenerģiju. Savukārt elektroniski vietnē www.epakalpojumi.lv iesniegumu varēs iesniegt jau no 1. oktobra. Pieteikšanās atbalstam turpināsies līdz pat nākamā gada pavasarim, portālu informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegumus atbalstam pieņems visos Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros un Bauskas novada pagastu nodaļās

atbalsts_energija.jpg

Iesniegt iesniegumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, var mājokļa īpašnieks, kopīpašnieks, īrnieks vai viņa pilnvarotā persona. Iesniegumā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, kontaktinformācija, bankas vai pasta norēķinu sistēmas konta numurs, uz kuru pārskaitīt piešķirto atbalstu. Tāpat iesniegumā būs ietverts pašapliecinājums par attiecīgas apkures esību mājoklī un to, ka citi mājsaimniecības locekļi nav iesnieguši iesniegumu atbalsta saņemšanai par minēto mājokli. Iesniegumam jāpievieno īpašuma tiesību apliecinoši dokumenti, piemēram, īres līgums.

Savukārt, ja īpašuma tiesības apliecina Zemesgrāmata, tā nav jāuzrāda, jo pašvaldības speciālistiem ir pieeja Zemesgrāmatas informācijai. Lai saņemtu atbalstu, iesniegumam jāpievieno maksājumu apliecinoši dokumenti vai rēķins par apmaksāto elektroenerģiju. Izņēmums ir – par iegādāto malku līdz 31. augustam, par kuru nav saglabājies maksājuma čeks, – šajā gadījumā ir iespēja saņemt atbalstu bez maksājumu apliecinoša dokumenta 60 eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši likumam pašvaldībai iesniegums jāizskata 30 darbadienu laikā, pieņemot lēmumu par atbalsta piešķiršanu vai atteikumu. Ja atbalsts tiek piešķirts, tas minētajā laikā tiek pārskaitīts uz iesniedzēja norādīto konta numuru. Savukārt atteikuma gadījumā, kam biežākais iemesls varētu būt nepatiesu ziņu sniegšana vai neatbilstība atbalsta nosacījumiem, iesniedzējam uz norādīto adresi tiks nosūtīts paziņojums par atteikumu piešķirt atbalstu. To var pārsūdzēt 30 dienu laikā.

Tiem iedzīvotājiem, kuriem apkuri nodrošina centralizētā siltumapgāde vai mājoklis tiek apkurināts ar dabasgāzi, valsts noteiktais atbalsts automātiski tiks iekļauts ikmēneša rēķinā, un tam atsevišķi nav jāpiesakās.

Plašāku informāciju par valsts atbalstu 2022./2023.gada apkures sezonā var meklēt ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. diez, kādēļ “covida pabalstus” saņēma visi, tie kuri dzīvo būdiņās un tie, kuri pat tūkstoš eiro uzskata vien par “dzeramnaudu”, atstājamu viesmīlim. Bet “apkures pabalstu” sakarā jau ir visa tā pabalstu dalīšana “nopietnāka” ar segregācijas pazīmēm. Piemēram tiem, kam gāzes apkure vai cenrālapkure, tiem pabalstu piešķirs automātiski un , izskatās, šajā kategorijā ir arī vairākums no lēmējiem, bet citiem jādodas uz pašvaldību ar “lūgumrakstu” un jācer uz vietējo muižnieķeļu labvēlību, bet vēl citiem tas vispār nepienāksies, jo tie kurina deputātprāt “nesertificētu kurināmo”. Bet pirmsvēlēšanu plakātos un diskusijās šie segregācijas ieviesēji tik braši un pārliecinoši, ka tieši vai jāapraudas….

  21
 2. cik talu ir novesta valsts ka iedzivotajiem ka beidzamajiem ubagiem jaludzas lai samaksatu rekinu

  26
  2
 3. tu kārtējo reizi neesi sapratis, ka jālūdzas būs ne visiem, lielai daļai pienāksies obligāti…

  5
  4
 4. pamosties—-normala valsti cilveks strada un no algas var atlauties samaksat rekinus

  18
  2
 5. Tad pēc tavas loģikas, kas ir normāla valsts? Jo atbalstu šī brīža energo-situācijā iedzīvotājiem šobrīd piedāvā principā visas ES valstis.

  3
  1
 6. Kā laukos vienk cilvēkam pierādīt, ka viņš kurina krāsni /plīti ar paša sagādātu malku? Vai nebija vienkāršāk katrai mājsaimniecībai piešķirt automātiski atbalstu, nevis veidot šo sarežģīto un smago atbalsta sistēmu.

  15
 7. kad beidzot sabruks Ļaunuma Impērija, tā, kas sākas aiz Zilupes, tad arī sāksim dzīvot normālā valstī. Tagad dzīvojam valstī, kura ik uz soļa spiesta mocīties ar Padomijas grēmām un atraugām.

  5
  6
 8. Padomija nav jau 30 gadus. Nevajag visur vainot Padomiju un Krieviju, bet nozombeetie jau taalaak par savu degungalu neredz. Ne no Krievijas ved malku, briketes, granulas par fantastiskaam cenaam un bez dokumentiem.

  12
  1
 9. to ko tev iestāsta, bet, vai redzi valstī notiekošo- kas un kā pārvalda valsti? Vai nav tā, ka pie mums daudzos valstiski svarīgos amatos joprojām atrodas cilvēki, kurus tepat aiz robežām sauc par “ārzemju aģentiem”? Ja nu viņu veikumu par diversiju īsti nosaukt nevar, tad sabotāža un kaitniecība redzama daudzviet.

 10. To zinītim!! Ne Krievija, ne Padomju savienība iznīcina Latviju.. bet pašu latviešu bāleliņi kas 30 gadus sēž joprojām deputātos valdībā. Un joprojām visu iznīcina. No Latvijas jau nekas nav palicis.. Parādnieku saraksts tikai papildināsies!!!

  13
  3
 11. Neviena valdība nav tikusi galā ar valsts sakārtošanu, toties izzagšana aug totāli katru dienu.

  10
 12. Jā , visus šos gadus esam nodzīvojuši veiksmes stāsta ” apgaroti ” , kamēr nonācām pie jaunās realitātes .

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.