Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Otrajā Adventē Bauskā notiks Ziemassvētku tirdziņš; jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem

Otrajā Adventē Bauskas Rātslaukumu piepildīs grauzdētu mandeļu smarža, dažāda muzikālā programma un iespēja līdzdarboties radošajās darbnīcās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas Kultūras centra pārstāve Kristiāna Paula Lībiete pastāstīja, ka svētdien, 10. decembrī, tiek rīkots pirmais Ziemassvētku tirdziņš Bauskas vecpilsētā. Apmeklētājiem būs iespēja iegādāties sveces, rotas, traukus, bērnu apģērbu, rotaļlietas, cepures, šalles un citas amatnieku un mājražotāju sarūpētas veltes. Tāpat tiks tirgotas arī svētku eglītes. K.P. Lībiete atzīmēja, ka tirgotāju skaits ir atbilstošs nolikumā izsludinātajam – šajā reizē tie ir 20 tirgotāji. Deviņi no tiem būs no Bauskas novada.

Svētku sajūtu Bauskas Rātslaukumā uzburs Rundāles multifunkcionālā centra sieviešu vokālais ansamblis “Naktsvijoles” un Bauskas Kultūras centra vokālais ansamblis “Eliksīrs”. Šajā dienā uz radošajām darbnīcām gaidīs lietišķās mākslas studijas “Bauska” dalībnieces, kuras piedāvās izgatavot eglītes rotājumus un svētku kartītes, kā arī radīt kopīgu virteni. Bērniem būs iespēja satikt arī rūķu vectētiņu un rūķeni.

Tirdziņi Bauskā tiks organizēti arī 17. un 23. decembrī. Plānots, ka Trešās Adventes tirdziņā ciemosies arī Ziemassvētku vecītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotājiem jārēķinās, ka tirdziņu dienās Bauskas vecpilsētas teritorijās tiks noteikti satiksmes ierobežojumi. 10., 17. un 23. decembrī no plkst. 10 līdz plkst. 15 Rīgas iela tiks slēgta posmā no Pasta ielas līdz Kalna ielai, no pulksten 7 līdz 15 satiksme nebūs iespējama Pasta ielas posmā no Plūdoņa ielas līdz Kalna ielai. Tāpat jārēķinās, ka minētajos datumos no plkst.7 līdz plkst. 15 būs nepieejama autostāvvieta pie Bauskas rātsnama.

Foto: Nauris Veiss/Bauskas Kultūras centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. pēc seniem “priekšrakstiem” spriežot, senie latvieši svētdienās gāja uz baznīcām un, pēc baznīcu apmeklējuma, daļa no viņiem pulcējās krogos, kas tolaik bija populāras saieta vietas. Vien Adventes- gaidīšanas laikā – nekādi gadatirgi jeb tagad populārie Dižmāras tirgi nenotika. Bet, ja jau “krogus” vietā tā sauktais gadatirgus, tad arī baznīcas vietā iedzīvotājiem vajadzēja piedāvāt jau iemēģinātas “lūgšanu brokastis”. Gadatirgi Latvijā senāk notika divreiz gadā, nevis kā tagad- ik pēc pāris nedēļām, bet mārketings ir mārketings, biznesa dievs

  9
  1
 2. Vispār latviešiem kā seno baltu tautu pēcnācējiem ir senie Baltu tautu Dievi un senās Baltu tautu Dievietes (tuvināti Latvju Dievi), ko godāt Ziemas saulgiežu svētkos un gada nogales svētkos. Tad kamdēļ vel latviešiem ir vajadzīgs kristiešu Dievs jeb ebreju cilts Dievs Jahve, rabīns Jēzus Kristus un rabīna Mozus pirmie trīs baušļi?

  1
  3
 3. Dievturība un romuva ir Baltijas nākotne, bet kristietība ir pagātne. Nelaba pagātne. Okupantu (Vatikāna un moskovijas baznīcas) ieviesta pagātne.

  2
  2
 4. tev nav ienācis prātā, ka tavā pasaulītē nav nav vienas vienības baltās “Lehornas” vistas, bet ir dažnedažādas to pasugas un “šķirnes”? Tāpat, kā Latvijā nedzīvo vien “seno Baltu” pēcteči, kurus mūsu sabiedrībā vien “ar uguni” var sameklēt, vien izņemot tevi- īstu baltu pēcteci, vienīgo palātā….

 5. Cik daudz ābramiskā sistēma tautu un kultūru ir iznīcinājusi, lai uzspiestu puspasaulei godāt ebreju cilts Dievu Jahvi jeb Jehovu, kas Korānā tiek saukts par Dievu Allāhu??? Lai izvazātu ebreju folkloru pa puspasauli, ābramisko reliģiju sekotāji nežēlīgi galināja veselas tautas. Ābramiskā sistēma nav svēta. Kristietība nav svēta. Bet baltu pagānisms jeb baltu politeisms ir miermīlīgs un jauks. Un atbilstīgs šai zemei: Baltijai. Senie Baltu tautu Dievi ir jauki. Tie ir mūsu Dievi. Mūsu vietējie Dievi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.