Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Par 1,3 miljoniem eiro renovēs sporta namu “Dartija”

Šogad plānots īstenot projektu «Energoefektivitātes paaugstināšana sporta namam «Dartija»» Iecavā, kura mērķis ir īstenot ēkas renovāciju, veicot siltināšanu un citus darbus. Tiesa, projekts Bauskas novada pašvaldībai izmaksās vairāk, nekā bija plānots.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautājumu par papildu finansējuma piešķiršanu sporta nama «Dartija» energoefektivitātes projektam skatīja Bauskas novada domes 23. februāra sēdē. Kopējās plānotās projekta izmaksas ir 1 325 467,07 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Elektronisko iepirkumu sistēmā ir atzīmēts, ka iepirkums ir noslēdzies, lēmums pieņemts, bet līgums ar uzņēmēju vēl nav noslēgts, un tāpēc firmas nosaukums nav zināms.

Galvenā problēma ir Centrālās finanšu un līgumu aģentūras vēstule, kurā norādīts, ka Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums uz vienu ietaupīto primāro kilovatstundu gadā projektā bija paredzēts lielāks par četriem eiro – 6,38 eiro, bet, lai projektu apstiprinātu, nepieciešams nosacījums, ka ERAF ieguldītais finansējums uz vienu ietaupīto primārās enerģijas kilovatstundu gadā ēkās nav lielāks par četriem eiro. Aģentūra norādīja, ka ERAF finansējuma maksimālā summa ir 389 503,70 eiro, savukārt valsts budžeta finansējums – 17 183,99 eiro.

Bauskas novada attīstības un plānošanas nodaļas vecākā projektu vadītāja Jolanta Kalinka informēja, ka šajā situācijā projekta attiecināmās izmaksas ir 730 797,14 eiro un neattiecināmās – 594 669,93 eiro. Tas nozīmē, ka Bauskas novada pašvaldībai šogad jānodrošina priekšfinansējums un līdzfinansējums no 2023. gada Bauskas novada pašvaldības budžeta līdzekļiem 228 651,01 eiro apmērā. Balsojumā visi 18 deputāti lēmumprojektu atbalstīja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Laine Baha informēja, ka notikusi tikšanās ar pretendentu, kam piešķiramas līguma slēgšanas tiesības, un uzņēmējs ir apliecinājis, ka gatavs darbus veikt. Kavēšanās esot ar autoruzraudzības jautājumiem – ar uzņēmumu SIA «Campaign», kas uzvarēja konkursā, komunikācija neesot produktīva. «Tas varētu būt viens no šķēršļiem, kas varētu ietekmēt projekta virzību. Būvniecības nodaļa strādā, lai risku izslēgtu,» informēja L. Baha.

«Būvnieki saskatīja, ka darbi veicami līdz oktobra beigām, ja sāk maijā. Ja vajag, ir no kaut kā jāatsakās, bet ēka ir jāsakārto,» vērtēja Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks. «Tiekoties ar uzņēmēju, bija pārliecība, ka viņi to var izdarīt, pieredze ir pietiekama, šaubu nav. Palīdzēs risināt arī autoruzraudzības jautājumus,» tā Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Šogad ir iespēja vēl pieteikt uz renovāciju pašvaldības ēkas, īstenojot energoefektivitātes projektus. «No attīstības nodaļas speciālistiem nepieciešama vēlme līdz 22. jūnijam sagatavot un ieteikt jaunus projektus,» norādīja A. Okmanis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Kad dome salabos savu Salātu ielu Bauskas pilsētā Bauskas novada centrā? Braucot ar auto zobu protēzes krīt ārā.

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.