Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Par 1,7 miljoniem eiro pārbūvē Liepu ielu Grenctālē

Brunavas pagasta Grenctālē pārbūvē Liepu ielu, darbu par 1,7 miljoniem eiro (bez PVN) veic Mārupes novada uzņēmums SIA «Baltijas Būve», informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Satiksmes drošības un uzņēmējdarbības vides uzlabošana, ceļa uzturēšanas izmaksu mazināšana – šādi Liepu ielas pārbūves nepieciešamību pamato vietvarā.

Bauskas apvienības pārvaldes Brunavas pagasta nodaļas vadītāja Baiba Marčenkova atklāja, ka šī projekta īstenošana gaidīta jau piecus gadus un ir gandarīta, ka visbeidzot atvēlēts finansējums, visas formalitātes ir sakārtotas, un būvnieks ir ķēries pie darba. Viņa precizē, ka Liepu iela tiks rekonstruēta nepilnu divu kilometru (jeb precīzi 1872 metru) garumā. Daļai brauktuves jau bija sabrucis asfaltsegums, bet individuālo dzīvojamo māju apkaimē iela gludu melno segumu nav pieredzējusi nekad. Ielas rekonstrukcijas projektā iekļauta arī jauna tilta izbūve pār Ceraukstes upīti, tāpat ietverta lietus atvades tīklu, drenāžas komunikāciju, kā arī caurteku izbūve. Te tiks ierīkots arī apgaismojums un uzlabota satiksmes drošība.

«Šajā brīdī Grenctālē iedzīvotāji ar sakostiem zobiem piecieš radītās neērtības, bet īpašu sūdzību nav bijis, domāju, ļaudis apzinās, ka dzīves apstākļi uzlabosies un vide sakārtosies. Jebkurš iedzīvotājs, kurš sāks remontēt savu mājokli, konkrētajā brīdī būs lielā diskomfortā, kad pabeigs – jutīsies laimīgs. Vēl priekšā lietus periods un dubļu laiks, taču ticu, ka tik tiešām šo brīdi pārdzīvosim un, noslēdzot būvdarbus, jau visas likstas, kas saistītas ar ielas remontu, būs piemirstas,» pārliecināta B. Marčenkova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar noslēgto līgumu darbi jāpaveic līdz 2023. gada nogalei. Šajā gadā jāapgūst viens miljons eiro un tikpat arī nākamgad. Būvnieks nav vērsies pie pasūtītāja ar sadārdzinājuma aprēķinu. B. Marčenkova skaidro, ka iepirkums šiem būvdarbiem sludināts pēc 24. februāra (kad notika Krievijas Federācijas militārā agresija pret Ukrainu un tai sekoja abpusējas sankcijas starp Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku no vienas puses un Eiropas Savienības dalībvalstīm no otras puses) un iespējamo būvizstrādājumu cenu kāpumu uzņēmējam vajadzēja paredzēt. B. Marčenkova spriež, ka nepārprotami būvnieku darba cēlienu ietekmēs laikapstākļi, cik varēs pagūt, to pagaidām esot grūti prognozēt. Atskatoties uz līdz šim paveikto un raksturojot sadarbību, Brunavas pagasta nodaļas vadītāja atzinīgi vērtē SIA «Baltijas Būve» darbu, viņasprāt, šis uzņēmums godprātīgi un kvalitatīvi strādā.

SIA «Baltijas Būve» būvdarbu vadītājs Armands Rocis precizēja, ka remontdarbi Liepu ielā sākti šī gada augusta sākumā. «Dotajā mirklī progress ir labs, ceļa konstrukcijas izbūve ir veikta puskilometra garumā, un esam nonākuši līdz Ceraukstes upītei. Tilts pagājušajā nedēļā demontēts, izbūvēts apbraucamais ceļš, kad tiks saskaņoti materiāli un laika grafiks, darbs turpināsies tilta būvniecībā,» stāsta A. Rocis.

Viņš atzīst, ka viss korekti virzās uz priekšu, kļūdas izstrādātajā projektā nav fiksētas, papildu darbi nav radušies. Arī laikapstākļi līdz šim bijuši saudzīgi, un būvnieks cer, ka tā tas arī turpināsies. «Lietus periodā jāizvērtē, kurus darbus labāk darīt. Ja nokrišņi ir spēcīgi, tad gan process ir jāpārtrauc,» skaidro A. Rocis un papildina, ka šogad plāno daļu ielas posma no A7 līdz tiltam asfaltēt. Tehnoloģiskais pārtraukums laika grafikā ir ierēķināts, bet nobīdes ir iespējamas. Kā jau jebkurā jomā, darbaroku tāpat trūkstot, bet pagaidām tiekot galā ar esošajiem cilvēkresursiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Termiņš ir pietiekami garš, bet tas nenozīmē, ka iesim uz to, ka darbus izvilksim visa termiņa garumā, es pieļauju, ka nākamā gada vasarā varētu tuvoties finišam,» teic A. Rocis.

Ikdienā viņam daudz nākas saskarties ar vietējiem iedzīvotājiem. «Ļoti atsaucīgi cilvēki šeit dzīvo, visi kā viens gaida, kad asfalts būs ne tikai Grenctāles centrā, bet arī tālāk ciemā. Ļaudis priecājas, ka beidzot šajā otrajā daļā būs arī apgaismojums, arī gājēju ietve, ne viens, ne otrs te nekad nav bijis. Iebildumus par būvdarbiem vietējie arī neceļ,» atzīst A. Rocis.

Līga Kondore Grenctālē dzīvo jau 38 gadus. «Liepu ielas pilnīgu pārbūvi piedzīvojusi neesmu, tāpēc esmu pateicīga, ka pašlaik tā tiek kapitāli izremontēta, nevis tikai «aizlāpītas bedrītes». Manuprāt, būvnieki strādā profesionāli un cenšas iedzīvotājiem liekas neērtības neradīt,» tā L. Kondore. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UZZIŅAI

PROJEKTA kopējās būvdarbu izmaksas 2 031 477,42 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, autoruzraudzība 12 087,90 eiro, būvuzraudzības izmaksas 34 862,52 eiro, kas kopā ir 2 078 427,84 eiro.

INVESTĪCIJU PROJEKTA «Liepu ielas Brunavas pagastā pārbūve» īstenošana paredzēta Bauskas novada Attīstības programmas 2022. – 2028. gadam investīciju plānā vidējā termiņa attīstības prioritātē.

VIDES AIZSARDZĪBAS UN REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS MINISTRIJA

(VARAM) šogad sniedza pozitīvu atzinumu prioritāram investīciju projektam «Liepu ielas Brunavas pagastā pārbūve» par kopējo aizdevuma summu 1 000 000 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Kad remontēs Salātu ielu Bauskā? Protams Grenctāle jau lielāks centrs un vajadzība lielāka!

    5
    7
  2. nu kur sitada pfaiku ciema ko remontet, izmirstosa bedre,kur tadu naudu kaut kada iela nesaprotama, vai nav kur naudu likt? kas ir sis ideja sautors?

    2
    8
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.