Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Par godu Jaunsardzes 30. gadadienai dodas pārgājienā «Apkārt Latvijai»

Par godu Jaunsardzes 30. gadadienai sestdien, 24. septembrī, notika pārgājiens «Apkārt Latvijai», kurā kopā noieti 1836 kilometri, pulcējot ap 1700 dalībnieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārgājiena distance – 1836 kilometri – ir līdzvērtīga Latvijas sauszemes robežai. Gājienā piedalījās arī jaunieši no Bauskas novada ar mērķi ne tikai svinēt gadadienu, bet arī savstarpēji saliedēt jaunsargus no visas Latvijas un popularizēt Jaunsardzes kustību.

Lepni par paveikto

Instruktora Kārļa Černaja vadībā pārgājienā devās jaunsargi no Uzvaras, Īslīces un Griķu pamatskolas, kopā 16 dalībnieki vecumā no 10 līdz 16 gadiem. «Emocijas sākumā bija pacilātas, jo tas bija svarīgs mirklis Jaunsardzē, tomēr, tuvojoties finišam, jau bija jūtams nogurums un dažiem dalībniekiem sāpēja kājas,» piedzīvoto apraksta K. Černajs, «galapunktā visi tomēr bija laimīgi un lepni, ka nogājuši paredzēto attālumu un piedalījušies nozīmīgajā dienā.»

Jaunsargi kopā ar instruktoru pārgājienu sāka no Uzvaras pamatskolas, dodoties uz Birzgaļiem un Krievgaļiem, tad sasniedza Latvijas un Lietuvas robežu un pēc tam atgriezās starta vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Vecumnieku jaunsargi kāpa stāvajā Baltajā kāpā ar visu ekipējumu. Foto: no albuma.

Bauskas un Pilsrundāles vidusskolas jaunsargi kopā ar instruktoriem Raivi Naumovu un Juri Grīslīti pieveica 11 kilometru distanci. Pārgājienā devās 26 bērni un jaunieši. «Lai pārgājiens nebūtu tikai kopīga pastaiga sestdienā, tas bija papildināts ar uzdevumiem – orientēšanās pēc kartes, maršruta plānošana, meklēšana un «kāpēc lietas ir redzamas?» jeb ekipējuma daļu noteikšana,» stāsta R. Naumovs.

«Jaunsargi tika sadalīti piecās grupās, katrai grupai iedota leģenda, kuras tekstā ar tēlainās izteiksmes līdzekļiem bija vārdos ieslēptas kājnieku ekipējuma daļas. Tās pašas ekipējuma daļas bija paslēptas apvidū visā pārgājiena maršrutā, un grupu dalībnieku uzdevums bija tās atšifrēt,» pārgājiena uzdevumu skaidro R. Naumovs, «kad tas bija izdarīts, sākās pārgājiens piecos posmos. Arī maršruta kartei bija pieci fragmenti, un katrā posmā vadošā bija cita grupa. Nonākot kartē atzīmētajā punktā, dalībniekiem vajadzēja atrast paslēpto ekipējuma daļu.»

Dalībnieki no Bauskas un Pilsrundāles pārgājienu sāka no Plūdoņa muzeja Ceraukstes pagasta Lejeniekos, dodoties līdz Bauskai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bauskas un Pilsrundāles vidusskolas jaunsargi pārgājienu uzsāka no Plūdoņa muzeja. Foto: no albuma.

Vecumnieku vidusskolas jaunsargi kopā ar instruktoru Klāvu Zaļkalnu devās 15 kilometru pārgājienā pa Zvirgzdes mežiem. Gājienā piedalījās 13 jaunsargi no vecākās grupas. «Gājām cauri karjeriem līdz Baltajai kāpai, kur bija pusdienu pārtraukums, uzkāpām arī kāpā,» stāsta K. Zaļkalns, «jaunsargi pārgājienā devās pilnā ekipējumā ar AK-4 ieročiem un mugursomām.»

«Visi bija priecīgi, bija labas emocijas un ideāls laiks. Tā kā gājām pa mežu, jaunsargiem nācās pārvietoties pa atšķirīgu reljefu,» stāsta instruktors. Karti pārgājiena laikā lasīja un vadību uzņēmās paši jaunsargi, kuri ievēroja vajadzīgās pauzes, ūdens uzņemšanu, kā arī sniedza medicīnisku palīdzību cits citam, kad tas bija nepieciešams.

Iecavas vidusskolas un pamatskolas jaunsargi Jāņa Freimaņa piemiņas vietā.

Iecavas jaunsargi pārgājienu sāka no pagasta zemessardzes štāba Raiņa ielā 3 un noslēdza Jāņa Freimaņa piemiņas vietā Zālītē, kopā pieveicot 17 kilometru distanci. «Pārgājienā piedalījās 16 dalībnieki no Iecavas vidusskolas un pamatskolas,» stāsta instruktors Emīls Klāsups.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Galapunktā kopā ar zemessargiem apkopām Jāņa Freimaņa piemiņas vietu, kura atrodas mežā,» teic E. Klāsups, «visi ir priecīgi, ka izturēja un nogāja līdz galam. Bija vairāki dalībnieki, kuri jaunsardzē ir jauniņie, bet arī viņi izturēja un pieveica visu maršrutu.»

Iecavas vidusskolas un pamatskolas jaunsargi kopā ar zemessargiem sakopa Jāņa Freimaņa piemiņas vietu.

Pārgājiena «Apkārt Latvijai» dalībnieki noslēgumā kā atzinības zīmi saņēma Jaunsargu «koinu» jeb «monētu».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.