Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Par Iecavas vidusskolas direktori apstiprina līdzšinējo vietnieci Solveigu Lineju

 Bauskas novada dome par Iecavas vidusskolas direktori ir apstiprinājusi Solveigu Lineju, kura līdz šim izglītības iestādē strādāja par direktora vietnieci izglītības jomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«26. martā noslēdzās pieteikumu iesniegšana. Komisija, izvērtējot pēc konkursa nolikumā izvirzītajām prasībām, par piemērotāko atzina Solveigu Lineju un rosināja iecelt direktora amatā ar 2134 eiro algu,» domes sēdē informēja Bauskas novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Romānovs.

«Iecavas vidusskolā ir labs, uz izaugsmi vērsts kolektīvs, profesionāli skolotāji, gatavi mainīties mūsdienu apstākļos, un esmu gatava vadīt šo kolektīvu,» pirms balsojuma pauda S. Lineja.

Portālam viņa atzina, ka kandidējusi uz direktora amatu arī iepriekš, bet toreiz apstiprināja Kārli Kravi. Tagad nolēmusi gan pati pieteikties, gan arī citi aicinājuši – skolēni, vecāki, skolotāji. «Par Kārli tikai labi vārdi sakāmi – viņš ienāca no citas vides, ienesa dažādus jaunumus,» stāsta S. Lineja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenais, kas tagad glābs jauno direktori tuvākā mēneša laikā, ir tas, ka Iecavas vidusskolas vadības komandā nostrādājusi jau 25 gadus un ir pieredze. «Darba būs daudz, īpaši maijā, kad pildu divus pienākumus – direktores un vietnieces. Un tas būs jādara, jo savā vietā uzreiz cilvēku nevaru ielikt. Eksāmenu sesija ir jānovada, kā līdz šim darīju. Šis mēnesis būs ļoti saspringts,» saka S. Lineja.

Skolā stundu slodze direktorei būs mazāka nekā līdz šim. Samazināsies vācu valodas stundu skaits – divas klases, visdrīzāk, paņemšot, bet no pārējā būšot jāatsakās. «Tautas dejās paliks viens vidusskolas kolektīvs. Pārējā ziņā tautas dejās skolā kolektīvus vairs nevadu, jo esmu izaudzinājusi trīs savus jaunos kolēģus,» atklāja jaunā direktore.

Par Iecavas vidusskolas direktori 25. aprīlī apstiprināta Solveiga Lineja. Foto: Ivars Bogdanovs

Bauskas novada domes deputātes amatā viņa plāno palikt līdz sasaukuma beigām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir arī nākotnes mērķi, saistīti ar Iecavas vidusskolu. «Skolai izaicinošs būs nākamais gads, kad būs jauna akreditācija nākamā gada pavasarī. Turpināsies sadarbība ar citām skolām, kuras interesē, kā mēs īstenojam mācību procesu, – aizgājām grūtāko ceļu, ka neļaujam labot vērtējumus. Pieredzes dēļ pie mums ciemojas pat izglītības pārvaldes. Ļoti gribētos sadarbību ar vecākiem pastiprināt – tā pamirusi pēc Covid-19 laika. Vēlētos iesaistīties valstiskā projektā par vardarbības novēršanu skolā. Vēl viena aktuāla lieta – veselību veicinoši pasākumi, lekcijas, nodarbes, klases stundu darbs par kaitīgo ieradumu mazināšanu,» pavēsta S. Lineja.

Par skolas pārbūves jomu atzīst, ka tik lielu mērķu kā piebūve neesot, bet ir daudz kas cits. «Nepieciešama bioloģijas laboratorija, jo skolā padziļinātais priekšmets ir bioloģija, bet laboratorijas nav. Finansējums piešķirts, rudenī būs, kur bērniem taisīt eksperimentus. Liela aktualitāte ir jumta maiņa, jo vēl aizvien ir vecais šīferis. Estētiski gribas atjaunot skolas krāsojumu. Visu mūsu vīzija – gribētu abos pagalmos starp korpusiem noņemt nekvalitatīvo asfaltu un iekārtot interaktīvas aktivitātes,» sapņo jaunā direktore, kas atzīst, ka vienmēr vajag kaut ko vēlēties.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Lai veicas! Stundas gan varēs vadīt tikai septiņas, nevis tik daudz cik līdz šim….. Interesanti gan-arī vietnieks drīkst vadīt tikai septiņas stundas un nebūt vairāk kā direktors. Malacis, ka ir dūša uzņemties tik lielas skolas vadību. Tas ir ļoti drosmīgi!

  11
  1
 2. Ja jaunā direktore jau ilgi strādā skolā, tad jau arī “pievērusi acis”. Maz cerību uz pārmaiņām.

  9
  2
 3. Nu kurš tad cits,ja ne Solveiga!Viss mūžs skolā.Bija direktora vietniece.Ir zināšanas.Jauna ari nav.Zina skolu.Super!Veiksmi!
  Lai izdodas darba turpunājums!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.