Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Par Latvijas gada sporta skolotāju kļuvusi BVĢ pedagoģe Aiva Aišpure

Par Latvijas gada sporta skolotāju «Trīs zvaigžņu balvas» ceremonijā trešdien, 17. janvārī, nosaukta Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) sporta pedagoģe Aiva Aišpure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvu A. Aišpurei pasniedza izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, kura savā uzrunā uzsvēra, lai bērni pievērstos sportam, svarīga ir ģimene un svarīgi ir sastapt savu īsto skolotāju.

«Skolotājam ir ļoti liela nozīme, lai ieraudzītu bērnā to īpašo, kas būtu jāizceļ un palīdzētu viņam sasniegt lielos mērķus. Stāstā par pedagoģi, kura šodien nominēta, man patīk viena frāze no bērna, kurš saka: «Viņa vienkārši ir īstā! Viņa zina, kas ir jādara!» Manuprāt, ir svarīgi, ka skolotājs saskata bērnā, ko viņš pats grib sasniegt. Skolotāji ir īpaši ar to, ka viņiem jāstrādā ar pilnīgi visiem bērniem. Nedrīkst būt smukie un nesmukie, varošie un nevarošie, jāatrod ir pieeja katram. No izglītības politikas aspekta ir nozīmīgi, ka mēs ieraugām, cik nozīmīgs ir katrs bērns un svarīgi, lai katrs bērns sastop savu īsto skolotāju. Paldies, ka jūs esat!» uzrunu noslēdza A. Čakša.

Bauskas Valsts ģimnāzijas sporta skolotāja Aiva Aišpure tiek raksturota kā radoša un atbildīga pedagoģe, kura darbā izmanto inovatīvu un atraktīvu pieeju. Ar lielu aizrautību un sirdsdegsmi skolotāja prot ieinteresēt un motivēt bērnus sportot, attīsta viņos pašiniciatīvu un sportisko azartu, ļauj noticēt katra iekšējam potenciālam. Aivas audzēkņi uzrāda augstus rezultātus sporta sacensībās, ar prieku apmeklē skolotājas vadītās sporta stundas, jo tās ir interesantas un aizraujošas. Foto: Publicitātes foto.

Aiva Aišpure sporta skolotāja ir jau 12 gadus. Jau studiju laikā Aiva sajutusi aicinājumu kļūt tieši par sporta skolotāju. Viegli veidojies kontakts ar bērniem un jauniešiem, pašlaik vairākus gadus viņa strādā Bauskas Valsts ģimnāzijā. Lielāko prieku BVĢ pedagoģei sagādā, ka bērniem ir vēlme apmeklēt sporta stundas un kopā tiek izcīnītas gan mazas, gan lielas uzvaras.

«Ja tu ej pie cilvēka ar pozitīvu attieksmi un vēlmi un tev sagādā prieku tas, ko tu dari, tad arī bērni pie manis vienmēr ieskrien zālē, sasveicinās, samīļo, ir priecīgi un laimīgi,» uzņemtajā video stāstā atklāj A. Aišpure un norāda, ka ir arī prasīga pedagoģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolēģi Bauskas Valsts ģimnāzijā izceļ Aivas spējas motivēt un ieinteresēt visus bērnus savā darbā, izmantojot daudzpusīgas, radošas un inovatīvas pieejas. Arī skolotājai pašai ir svarīgi iet līdzi laikam, apgūstot jaunas prasmes, ko izmanto ne tikai savās sporta stundās, bet arī nodod tālāk kolēģiem.

«No viņas smeļos dažādas idejas, lai arī Aiva vairāk pasniedz sporta stundas sākumskolas posmā, viņai ir ļoti interesantas idejas, spēles, kas pielāgojamas dažāda vecuma skolēniem. Lieliski, ka sporta stundā cenšas iesaistīt praktiski visus,» teic BVĢ sporta skolotājs Andrejs Vasiļjevs.

«Talantīga, radoša, es patiešām lepojos ar tādu skolotāju. Aiva ir arī ļoti stingra un prasīga, bet tajā pašā laikā viņa ļoti mīl bērnus,» paziņo Bauskas Valsts ģimnāzijas direktore Linuta Ģerģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bauskas Valsts ģimnāzijas pedagoģe Aiva Aišpure ar saņemto balvu. Foto: Publicitātes foto

Skolotājas A. Aišpures audzēkņus ir viegli atpazīt- degošas acis, motivācija iet uz priekšu, attīstīties, disciplīna un radošums vienuviet.

Savā uzrunā svinīgajā ceremonijā A. Aišpure izteica pateicību par augsto apbalvojumu. «Lielākā panākuma atslēga ir mans sirdsdarbs, audzinot bērnus un jauniešus. Šis apbalvojums iet roku rokā – skolotājs, bērns un vecāki, jo tikai mēs, kopā darot, varam paveikt lielas lietas. Gribu teikt lielu paldies manam brīnišķīgajam Bauskas Valsts ģimnāzijas kolektīvam un vienmēr atsaucīgajai vadības komandai, kā arī manam vislielākajam balstam – manai ģimenei, jo pedagoga darbs prasa lielu enerģiju. Sabalansēt darbu ar ģimeni ne vienmēr ir viegli. Gribu teikt paldies ikvienam, kas mani ir atbalstījis un devis šo enerģiju strādāt un paveikt lielas lietas! Es novēlu visiem sportistiem, lai šajā gadā ir sportiski panākumi!» tā A. Aišpure.

Atgādināsim, ka Aiva Aišpure nominācijai «Latvijas gada sporta skolotājs» bija izvirzīta jau 2018. gadā un iekļuva trīs labāko finālā, bet toreiz uzvarētāja gods tika Salas vidusskolas sporta skolotājam Pēterim Krastiņam. Tāpat pagājušajā gadā Latvijas Olimpiskās komitejas īstenotajā visas Latvijas projektā skolēniem «Sporto visa klase» Aiva Aišpure ieguva speciālbalvu un tika godināta kā atsaucīgākā sporta skolotāja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (17)

 1. No citas jomas
  Maxima veikals, Pionieru 2, 18.01.24.
  Gados jauna pārdevēja kolēģei brieduma vecumā:
  – Klau, pircējs sūdzējās, ka mandarīni sapuvuši!
  – Protams, ka sapuvuši. Tāpēc jau nocenoti.
  Lūgums tirdzniecības vietas vadītājam/vadītājai – cienīsim cits citu!

  2
  7
 2. Pircēja, neko neesi sajaukusi ar savu Maxima 😀 😀 😀

  3
  2
 3. Arī atceros Šekavu,bet nav negatīvas atmiņas,jo vnk viņa uzbrēca un es uzbrēcu divtik pretī un tas bija normāls to stundu standarts!

  2
  1
 4. Toties Saulainē vēl joprojām strādā datoru skolotājs Batcka.Tā bērni sauc.Izbijis armijnieks.Lamājas rupjiem vārdiem,saukājas#neko nemāca tikai liek meklēt pašiem.Bērni veikuši ierakstus telefonā.Sen bija jāatlaiž.Ko domā vadība.
  Vismantam paldies!

  4
  1
 5. kas ta par leitieti Miļūni učeni? No kurienes pirmo reizi dzirdu par tādu.

 6. izklausas Saulaine interesanti pedagogi 🙂 nav ko teikt.

 7. Viņa bija 1vdsk ap 1995g līdz 1997g nogalei bija klase audzināšanā un bija arī angļu val skolotāja,tālāk cik zinu mācīja 2.vdsk angļu val un vēlāk Saulainē angļu val ap 1998-2001g,no kurienes viņu izmeta,zinātāji zinās par ko!

 8. Bet ir kas labs no tā laika,man gandrīz ne no kā nav bail un es nebiju arī kā bērns no bailīgo kategorijas,bet viņas priekšā ar tiem psihozes veidiem arī es kapitulēju un lūdzu savu mammu uzņemties vadību,lai viņa vairs nebūtu audzinātāja,jo tas bija briesmigi,tie pāraudzināšanas veidi,bieži vien tikai atkarīgi no noskaņojuma,baisi!

 9. Visjēgpilnākā manā atmiņā palikusi Sandra Vitena kura bija gan audzinātāja gan literatūras skolotāja sākumskolā,bija ieinteresēta savā darbā gan tiešām izcēla bērnos labo tādejādi radīja patīkamu gaisotni un bērni arī lasīja uzdotās grāmatas pa vasaru-paldies viņai par darbu!

 10. Kā otru kuru ar siltu sajūtu atcerēšos bija mana privātskolotāja matemātikā pensionēta skolotāja Bonāte,kura izprotot mana rakstura šķautnes spēja atrast kopīgu valodu un beigās pat var teikt sadraudzējāmies un kurai pateicoties laboju daudzas nesekmīgas atzīmes algebrā un tiku cauri tam kas šķita nepieveicams!

 11. Šeit tiek dzēsti komentāri kuri ir kā kodols un pārējie kuri ir kā pavediens tiek atstāti,katrā ziņā kuri vakar lasīja tie izlasīja,gan par Saulaines ex sporta skolotāju kurai bija nesavaldīgs temperaments ko minēja kāda persona un arī es no savas puses par “ikonisko” klases audzinātāju un angļu val skolotāju vienlaikus!Tas ka sabļauj vai asāk kko pasaka nav nekas pārāk nestandarta,bet kad cilvēks tiek mentāli iznīcināts tas ir pilnīgi kas cits-tas arī padara kādu par baisu,bet citu vien par sliktu atmiņu!

 12. Ko dzēs komentārus ? Kāpēc cilvēki nevar izteikties ? Bija briesmone ar ļaunu dvēseli . Riebīgs cilvēks un pamēģiniet tik izdzēst . Tada traka nemaz skola ar jauniešiem strādāt nevarēja bet strādāja vajadzēja izglītības ministrijai uzrakstīt ka dulla

 13. Aiviņ, sveicam tevi. Tu jau sen to biji pelnījusi. Visa tava radu saime. Komentētāji, kāds temats, kāds sakars ar Saulaini??

 14. Sakars nav nekāds,es izlasīju sakarā ar Saulaines skolotāju ko iekomentēja un savukārt minēju savu armiņu kura ir notikusi jau pasen,bet arī man ir gruzdējusi gadu gadiem!Vnk cilvēki atrada rakstu kur var “izkratīt” sirdi un saistība vien tāda ka ir raksts par labu skolotāju apbalvošanu,uzsvars uz skolotāju!

 15. OKMANIM UN SIETIŅAM,KAD BŪS SAULAINES STADIONS SAVESTS KĀRTĪBĀ JUMS KAUNS LAIKAM NEEKSISTĒ.

 16. BAUSKAS DZĪVEI ,IESAKU APMEKLĒT SAULAINES PROFTEHNISKĀS VIDUSSKOLAS SPORTA STADIONU PARĀDIET NOVADA IEDZĪVOTĀJIEM,KĀ RŪPĒJĀS PAR JAUNIEŠIEM OKMAŅ KUNGS AR SIETIŅ KUNGU.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.