Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pareizticīgie svētdien svinēs Kristus augšāmcelšanās svētkus

Svētdien, 24. aprīlī, pareizticīgie svinēs Kristus augšāmcelšanās svētkus. Iecavas Vissvētās Dievmātes piedzimšanas draudzes vecākā Margarita Ananjeva «Bauskas Dzīvei» stāsta, ka Lieldienu dievkalpojums Iecavā būs svētdien, 24. aprīlī, plkst. 9.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dievkalpojumu vadīs virspriesteris Nikolajs Prikazjuks. Draudzē aktīvi ir ap 20 cilvēku, tomēr draudzes locekļu ir vairāk, «kovida» laika ierobežojumu dēļ mazāk nākuši. Uz dievkalpojumiem Iecavā brauc ticīgie, piemēram, no Plakanciema, tepat no Dimzukalna un citām vietām. Bērnu uzstāšanās svētkos neesot plānota, jo draudzē viņi vēl pārāk mazi. Pēc dievkalpojuma svētdien iecerēts kopējs mielasts. Galdā būs gan olas, gan kuliči, gan gaļa un salāti, kā arī citi ēdieni. Pēc septiņu nedēļu gavēņa, kad nebija ļauts baudīt gaļu, zivis, piena produktus, eļļu – to varēja lietot tikai brīvdienās, tagad būs bagātīgāka maltīte.

Vai dievnama celtniecība Iecavā jau pabeigta? «Nē, pašlaik rit darbs pie ikonostasa izveides, skaisti būs. Vēl daudz kas jānopērk kalpošanas vajadzībām. Kārtojam visu, posām arī teritoriju ap baznīcu pirms svētkiem. Domāju, ka šogad nepabeigsim visu iekārtot, jo draudze dzīvo un kaut ko darīt var par ticīgo ziedojumiem, bet neesam daudz cilvēku. Kad naudiņa sakrāta, tikai tad varam atļauties kaut ko nopirkt, kas vajadzīgs darbiem,» stāsta M. Ananjeva.

Visiem pareizticīgajiem Bauskas novadā un ļaudīm visā pasaulē draudzes vecākā vēl mieru, mieru arī dvēselē, pacietību, spēku, visiem veselību, «lai vairāk gaišuma sirdī, lai cilvēki kļūtu labāki un laipnāki».

Pareizticīgo draudžu skaits Latvijā 2020. gada beigās, pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, bija 128, ap 370 tūkstoši cilvēku tām te piederīgi. Bauskas novadā ir divas pareizticīgo baznīcas – Bauskas Svētā Georgija pareizticīgo baznīca, kas uzcelta 1881. gadā un kam projekta autors bija zināmais arhitekts Jānis Frīdrihs Baumanis; kā arī pavisam jaunā baznīca Iecavā. Abās draudzēs dievkalpojumus vada virspriesteris Nikolajs Prikazjuks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.