Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pārskata Bauskas novada skolu direktoru algas; diviem skolu direktoriem alga ievērojami sarukusi

Bauskas novada izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputāti sprieda par Bauskas novada izglītības iestāžu vadītāju mēneša darba algas likmes noteikšanu. Izglītības nodaļa atalgojuma modelī īstenoja pagājušajā gadā pieņemtos izlīdzinošos noteikumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sēdē, kas notika 14. septembrī, Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja pastāstīja, ka pamatkritērijs ir izglītojamo skaits. Iespējams, algu aprēķins kavēsies līdz oktobra sākumam, jo Bauskas bērnu un jauniešu centrā izglītojamo skaitu precizē 5. oktobrī.

«Eksistē papildu kritēriji – izglītības kvalitātes veicināšana un pieejamības nodrošināšana un Izglītības kvalitātes dienesta izglītības iestādes vadītāja profesionālais novērtējums. Liela daļa direktoru ir veikuši novērtējuma procedūru,» sacīja V. Ieleja. Šīs aktivitātes atalgojumu varēja palielināt par 15 līdz 27 procentiem.

«Zinu divu skolu direktorus, kam algas ir ievērojami zemākas, lai arī skolēnu skaits ir pieaudzis. Vajadzētu domāt, kā šim cilvēkam nenodarīt pāri, kurš strādā,» sacīja deputāte Inita Nagņibeda no «Konservatīvās» partijas saraksta. Viņa aicināja saglabāt atalgojumu iepriekšējā līmenī. Cik varēja noprast, viena no šīm skolām ir Bauskas Valsts ģimnāzija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V. Ieleja apstiprināja, ka zina šos gadījumus. «Tagad ir vienoti algu kritēriji, kas kādreiz novadiem bija dažādi. Lielākie ieguvēji ir Vecumnieku novads, kur atalgojums bija ievērojami mazāks,» pauda V. Ieleja. Viņa skaidroja, ja saglabā vienotus kritērijus, tad vienīgā izeja ir palielināt visiem, lai saglabātu dažiem iepriekšējo atalgojumu.

«Darījām visu, lai izveidotu vienotu pedagogu un skolu vadītāju atlīdzības sistēmu. Lielākajai daļai palielinās, bet dažiem samazinās,» atzina izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājs Raitis Ābelnieks no Nacionālās apvienības saraksta. «Arī biju komisijā, kas par to lēma. Mūsu pirmais mērķis bija izlīdzināt atalgojumu. Tas ir taisnīguma princips,» uzsvēra Juris Krievs no Nacionālās apvienības saraksta. «Ja šogad atkal pēc deguniem dalīsim, tad nākamgad atkal pie tā paša nonāksim,» pauda šī paša saraksta deputāts Jānis Kalniņš, norādot, ka vienoti principi jāievēro.

Deputāti atbalstīja sagatavoto lēmumprojektu. Nebalsoja Solveiga Lineja un Inita Nagņibeda, atturējās Ingmārs Līdaka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Labi ir, labāk, lai novirza šo naudiņu pedagogu algas likmes palielināšanai, jo 2600 euro Bauskas skolas direktoram kaut kā neadekvāti pret skolotāju saņemto

  9
  2
 2. Es nesaprotu, kas tur ko spriest. Vai tad algas nav noteiktas visā valstī vienādas?

  5
  1
 3. Skolotājiem taču arī visiem nav tāda algas likme kā noteikts MK noteikumos. Kāpēc lai direktori nesaņemtu nedaudz vairāk ?Tā jau nevar atrast direktorus , kad ir vakance. Ko tad neviens neraujas uz to amatu. Atbalstu direktoru algas. Vadītajiem jāsaņem atbilstošs atalgojums viņu atbildības līmenim, kompetencei, spriedzei un nepārtrauktam stresam. Algām jābūt konkurētspējīgām.

  7
  5
 4. Bauskā nekad nav bijis vielīdzības princips.Gan piemaksas,gan cits.
  Paldies dievam,ka Ieleja ir tāda sakarīga.Varbūt būs godīgi un korekti.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.