Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pasludinās spriedumu par liegumu Iecavas pagastā ierīkot šautuvi

Administratīvā apgabaltiesa šodien pasludinās spriedumu lietā par liegumu ierīkot šautuvi Bauskas novada Iecavas pagastā, ziņo aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tatjana Ņeploho administratīvajā tiesā pārsūdzējusi toreizējās Iecavas novada domes lēmumu neļaut veidot atklātā tipa šautuvi īpašumos “Sildedži” un “Prelūdes”.

Administratīvās rajona tiesa Jelgavā noraidīja Ņeploho pieteikumu, un tagad lietu apelācijas instancē izskata Administratīvā apgabaltiesa.

Lēmumu neļaut ierīkot šautuvi pašvaldība savulaik pieņēma, ņemot vērā būvvaldes, ministriju un citu iestāžu atzinumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā sporta šautuves darbības rezultātā sagaidāmo troksni un tā ietekmi uz apkārtējo lauku viensētu iedzīvotājiem, Bauskas novada būvvalde, lai pieņemtu lēmumu par būvniecības ieceres akceptēšanu, izsludināja publisko apspriešanu. Šajā laikā savu viedokli par būvniecības ieceri anketās izteica 458 respondenti, tai skaitā 98 ārpus Iecavas novada dzīvojoši.

Ieceri atbalstīja 104, daļēji atbalstīja viens, neatbalstīja 353 iedzīvotāji. Pašvaldībā skaidroja, ka arī Veselības inspekcijas ieskatā, realizējot ieceri, netiktu ievērotas normatīvo aktu prasības attiecībā uz sabiedrībai drošu un veselīgu dzīves vidi. Savukārt Valsts vides dienests (VVD) pašvaldības rīcībā nodeva apjomīgu dokumentu paketi, no kuras izrietēja, ka pieteicēja un viņas pārstāvji ir maldinājuši gan VVD, gan būvvaldi, gan pašvaldību attiecībā uz objekta pielietojumu.

Būvniecības ieceri neatbalstīja arī Aizsardzības ministrija un Valsts drošības dienests. Ņeploho Iecavas novada domes lēmumu apstrīdēja tiesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Šautuve Iecavas pagastā jau bija izbūvēta pirms publiskās apspriešanas.

Lai gan šautuve teju 13 hektāru platībā formāli bija ieceres stadijā un nodota publiskai apspriešanai, šautuves idejas virzītāji infrastruktūru ar milzu aizsargvaļņiem bija jau uzcēluši. Sākotnēji būvējuši aizsargvaļņus, neatklājot patiesos nodomus, slēpuši šautuves ieceri, prasot atļaujas cita veida objekta būvniecībai, iepriekš ziņoja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Šautuves ieceres virzītāju pārstāvis Reinis Bērziņš raidījumam atklāja, ka Ņeploho mērķi esot grandiozi. Objektā paredzēta treniņšaušana, mācību šaušana un šaušanas sporta sacensības. Darbības pirmajā gadā plaša mēroga pasākumi šautuvē netika plānoti, iecerētas vietēja mēroga sacensības ar 30-80 dalībnieku un viesu.

Foto: TV3

Katru šaušanas sektoru bīstamo zonu bija plānots sānos ierobežot ar trīs metrus augstiem necauršaujamiem aizsargvaļņiem un piecus metrus augstu aizsargvalni katra šaušanas sektora galā, kas kalpos par šāviņa uztvērējvalni. Aizsargvaļņi kalpo arī trokšņa slāpēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šautuvi bija plānots izvietot tā, lai maksimāli izmantotu brīvo zemi un saglabātu mežus, kas kalpos kā papildu trokšņu un drošības barjeras. Objektā tika paredzēta treniņšaušana, mācību šaušana un šaušanas sporta sacensības.

Taujāts par iedzīvotāju pārmetumiem par neprecizitātēm sabiedrības informēšanā, Bērziņš norādīja, ka komunikācijā ar iedzīvotājiem neprecizitātes iespējams konstatēt un izlabot. Viņš atzīmēja, ka trokšņu mērījumi veikti korekti un rezultāti atbilst patiesībai. Bērziņš arī uzsvēra, ka šautuves izveidi atbalstījusi Latvijas Šaušanas federācija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Kur zaļie vīriņi par Kremļa naudu mācīsies – ja nu vienīgi iemaksā tiesnesim? Un cik – savulaik Jurašs šo slepeno tiesu darījumu summu nosauca vismaz puscitrons – varbūt šodien citrons???

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.