Jaunais pašvaldību likums kā būtisku konsultatīvu instrumentu sabiedrības iesaistei vietvaru darbā paredz iedzīvotāju padomes. Bauskas novada pašvaldība sākusi darbu pie saistošo noteikumu izstrādes, kas noteiks, kādā veidā šādas padomes tiks veidotas, kā tās tiks vēlētas un kādas teritorijas pārstāvēs, portālu informēja Bauskas novada domē.
Lai rosinātu sabiedrības aktīvu līdzdalību saistošo noteikumu izstrādē, pašvaldība aicina Bauskas novada iedzīvotājus iesaistīties klātienes diskusijā un izteikt savus priekšlikumus.
Pirmā iedzīvotāju konsultatīvo padomju saistošo noteikumu izstrādes darba grupas sanāksme plānota pirmdien, 17. jūlijā, plkst. 17.30 Bauskas novada pašvaldībā – Uzvaras ielā 1, Bauskā (3. stāva zālē). Darba grupas sanāksmju norise plānota klātienē.
Pieteikšanās dalībai sanāksmē pa tālruni +371 29176675 vai e-pastu:andra.matulenko@bauskasnovads.lv.
KONTEKSTS:
2022. gadā pieņemtais Pašvaldību likums noteic, ka iedzīvotāju padomes var lemt par pašvaldības teritorijas labiekārtošanu, uzņēmējdarbības attīstību un vietējām kultūras norisēm. Šiem nolūkiem jābūt pieejamam arī līdzdalības budžetam. Tāpat likums paredz, ka attiecīgās pašvaldības domei būs pienākums pirms lēmuma pieņemšanas noskaidrot iedzīvotāju padomes viedokli par šiem jautājumiem gadījumos, kad gaidāmais lēmums var skart attiecīgās teritorijas iedzīvotāju intereses.
Kandidēt par iedzīvotāju padomes locekli un piedalīties vēlēšanās var fiziskas personas, kuras sasniegušas 16 gadu vecumu un ir Latvijas vai Eiropas Savienības pilsoņi. Kandidēt darbam padomē varēs arī cilvēki, kuri nav Latvijas pilsoņi, bet ir reģistrēti Fizisko personu reģistrā. Lai balsotu par vietēju padomi, personai jābūt dzīvesvietas vai īpašuma piederības saistībai ar konkrēto pašvaldību.
bet ir arī dzīves realitāte, kur valdošā koalīcija vietvaru domēs neņem galvā pat savus ievēlētos kolēģus, kur nu vēl iedzīvotājus. Tās padomes priekš ķeksīša, vai? Jau sen kā novērots- viņi ir tur, mēs te un nekas nav mainījies no tā laika, kad radās teiciens- “vērsim nav atļauts tas pats kas Jupiteram”
Ja netiek ņemts vērā 900 iedzīvotāju viedoklis, tad par ko vispār var būt runa?
Ja novadā dzīvotu kādi 2000 iedzīvotāji, tad tiem 900 parakstiem būtu jēga. Vai maz zini, cik novadā iedzīvotāju?
Likums netika ievērots,gads pagāja ,atcerējās par padomēm?
Pašvaldību likumā ir noteikts,cik iedzīvotāji var iesniegt iesniegumu. Nav jābūt pusei. Ar cieņu jāizturas pat pret vienu.Ne tā, kā Bauskas dome pieradusi darīt-paņirgāties.
Drīzumā jābūt pieņemtam likumam par pašvaldību referendumiem. Iesaku, ja netiek pārtraukts tas jāunā logo finansējums, tad rosināt pašvaldības atlaišanu, sanāks, ja ne lētāk, bet audzinošāk nākamajiem deputātiem!
tad jebkurš novada iedzīvotājs priekš pašvaldības varnešiem ir mikrobs, kosmosa puteklis, kuram lemts vien cītīgi maksāt nodokļus varnešu labsajūtas vairošanai.
Saprotams, ka pašvaldībai ir jāizskata jebkurš iedzīvotāju iesniegums, nemaz nevajag 900 parakstu. Cits jautājums: vai pašvaldībai ir jādara tieši tā, kā vēlas tie 900, ja citi (lielākā daļa) to nevēlas?
Būsi kapitāli pārpratis pašvaldības jēgu, tā nav tikai to interešu ievērošana, kuras skar100% visus iedzīvotājus. Katrā apdzīvotā vietā intereses var būt atšķirīgas. Bet paturpinot tavu loģiku, tavai partijai vispār nevar būt nekādas teikšanas, par šo 900 iedzīvotāju prasību, jo vēlēšanās taču piedalījās mazāk par 30% iedzīvotāju.
Ir tikai viena taisnība un tā ir domei.Āmen.Ko jūs te,lauķi,mums te lieniet virsū ar savām stulbajiem idejām.
domes skaitītāj, jūs tur domē kaut tos 900 atbalstītājus varētu savākt atbalstam Priedīšu ceļa gala “izbūvei”, Mežotnes “baznīcas” “atjaunošanai”, Pilsrundāles pienotavas “atdzimšanai” un deinstitucionalizācijas būvēm pilsētā? Stipri par maz ir to šīm būvēm atvēlētās naudas ‘apguvēju, varbūt, pietiks ar abu roku pirkstiem, tos skaitot?