Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība aicina nekustamā īpašuma nodokļa paziņojumu saņemt elektroniski

Ik gadu pašvaldības sagatavo vairākus simtus, tūkstošus nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojumu, no kuriem tikai daļa tiek izsūtīti elektroniski, jo neliels skaits nekustamā īpašuma īpašnieku ir izveidojuši oficiālo elektronisko adresi vai pašvaldībai norādījuši savu e-pasta adresi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinot ar elektroniski nosūtītu NĪN maksāšanas paziņojumu, papīra formāta paziņojumu drukāšana un izsūtīšana pa pastu nozīmē papildus izmaksas pašvaldībai. Bauskas novada domē informēja, ka NĪN paziņojumus par 2023. gadu pašvaldība vēl nav sākusi izsūtīt, plānots, ka tas notiks nākamās nedēļas laikā. 

Bauskas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus, kuri maksāšanas paziņojumus par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) saņem pa pastu, pieteikties to turpmākai saņemšanai elektroniski uz  oficiālo elektronisko adresi jeb e-adresi portālā Latvija.lv vai e-pastu.  Pašvaldība atgādina, ka juridiskām personām pienākums aktivizēt e-adresi ir jau no 2023. gada 1. janvāra.

Lai maksājuma paziņojumus par NĪN saņemtu elektroniski, jāveic vienu no darbībām:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāizveido savu oficiālo elektronisko adresi jeb e-adresi portālā Latvija.lv. Jāņem vērā, ka pēc e-adreses izveides visas iestādes arī citos jautājumos ar konkrēto personu sazināsies šajā e-adresē, kā arī iedzīvotājam būs iespēja ar iestādēm saziņu turpmāk veikt e-adresē vai e-pakalpojumu lietotnēs. Iestādes būs informētas, ka konkrētā persona ir izveidojusi e-adresi, tāpēc pēc e-adreses izveides papildus darbības nav jāveic.

Tāpat iespējams vietnē www.epakalpojumi.lv sadaļā “Nekustamais īpašums” izvēlēties e-pakalpojumu “E-pasta un SMS pieteikums” un pieteikt paziņojumu saņemšanu par NĪN uz savu e-pastu.

Var sagatavot iesniegumu, parakstīt ar drošu elektronisko parakstu un nosūtīti uz pašvaldības e-pastu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja īpašniekam nav elektronisku autentifikācijas līdzekļu, iesniegumu NĪN maksāšanas paziņojuma saņemšanai elektroniski var aizpildīt Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros un bibliotēkās.

Jāņem vērā, ja pieder vairāki īpašumi dažādās pašvaldībās, katrai pašvaldībai iesniegums jāsniedz atsevišķi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.