Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība aicina NĪN maksātājus saņemt paziņojumus elektroniski; šogad NĪN iekasēti vairāk nekā 4 miljoni eiro

Lai samazinātu papīra un pasta sūtījumu resursu izmantošanu, Bauskas novada pašvaldība aicina nodokļa maksātājus pāriet uz paziņojuma saņemšanu elektroniskā formātā, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katru gadu februārī pašvaldība nosūta nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumus. Aptuveni divas trešdaļas jeb 24 000 dokumentu joprojām tiek izdrukātas, ieliktas aploksnēs un nosūtītas adresātiem pa pastu.

Pašvaldībā paskaidroja, ka nekustamā īpašuma nodokļa paziņojumu elektroniskā veidā var saņemt uz personas elektroniskā pasta adresi vai uz personas e-adresi. Vēlmi pāriet uz nekustamā īpašuma nodokļa paziņojuma saņemšanu e-pastā, persona var izteikt:

 1. atsūtot Bauskas novada pašvaldībai uz oficiālo adresi Uzvaras iela 1, Bauska, Bauskas nov., LV-3901 vai iesniedzot personīgi kādā no Bauskas novada valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem;
 2. elektroniski parakstītu iesniegumu var nosūtīt uz e-pasta adresi pasts@bauska.lv;
 3. aizpildot iesniegumu portālā www.e-pakalpojumi.lv.

Oficiālās elektroniskās adreses likums nosaka, ka, ja ir aktivizēts oficiālās elektroniskās adreses konts, valsts iestāde un privātpersona sazinās, izmantojot oficiālo elektronisko adresi. Tātad, ja nodokļa maksātājs ir aktivizējis savu e-adresi, nekustamā īpašuma nodokļa paziņojums tiek automātiski nosūtīts uz to.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība atgādina, ka juridiskām personām ir jāievēro likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 9. panta  11 daļā noteiktais, ka juridiskajai personai ir pienākums mēneša laikā no nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas pienākuma rašanās brīža turpmākajai saziņai ar nodokļu administrāciju paziņot pašvaldībai savu elektroniskā pasta adresi.

Aprēķināto nekustamā īpašuma nodokli arī samaksāt ir iespējams elektroniski – portālos www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv.

Bauskas novada pašvaldības apkopotie dati liecina, ka līdz 16. novembrim NĪN iekasēti 4 025 293,72 eiro Jāpiebilst, ka 2022. gadā pašvaldības budžetā ieņēmumi no NĪN plānoti  4 116 434 eiro. 15. novembris bija ceturtais jeb pēdējais nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) samaksas termiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu likumā “Par nodokļiem un nodevām” noteiktā nokavējuma nauda (no laikā nenomaksātā pamatparāda 0,5 procenti par katru nokavēto dienu) par 2022. taksācijas gadam aprēķināto NĪN maksājuma kavējumu līdz 2022. gada 31. decembrim netiek aprēķināta.

Taču, ja 2022. taksācijas gadam aprēķinātais NĪN maksājums nebūs veikts līdz 2022. gada 31. decembrim, nodokļa maksājumam, sākot no 2023. gada 1. janvāra, tiks aprēķināta nokavējuma nauda likumā noteiktajā apmērā, tas ir, nokavējuma nauda pilnā apmērā būs jāmaksā par visu kavējumu.

Bauskas apvienības pārvaldē lielākā NĪN parāda summa ir 7733 eiro. Ja nav savlaicīgi veikti aprēķinātie nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi, tiek uzsākts nokavēto nodokļu maksājumu piedziņas process par nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu bezstrīda kārtībā (Likuma „Par nodokļiem un nodevām” 26.panta noteiktajā kārtībā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamatojoties uz pašvaldības saistošajiem noteikumiem, ēkas Bauskas novada teritorijā, kas tiek klasificētas kā vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves, tiek  apliktas ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3 % apmērā, sākot ar nākamo mēnesi pēc tās klasificēšanas attiecīgajā būvju kategorijā. Pamatojoties uz  būvvaldes lēmumu, nekustamo īpašuma nodaļas nodokļu inspektori piemēro konkrētajām būvēm nekustamā īpašuma nodokļa likmi un seko līdzi norēķiniem.

Uz šo brīdi Bauskas novada teritorijā šāds nodoklis ir piemērots vairāk kā 80 nekustamo īpašumu ēkām.

Konkrēti Bauskas apvienības pārvaldē ir 40 nekustamie īpašumi, kuros ēkas tiek klasificētas kā vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves.  Līdz šī gada 16. novembrim lielākā daļa īpašnieku samaksājuši NĪN pilnība, daļai vēl palika nesamaksāts 4. ceturksnis, informēja pašvaldībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. bet, to papīru rakstītāju “samazinās”, vai izdomās viņai jaunu amatu? Cik redzams, ar daudzu “opciju” pārkārtošanu “elektroniskā veidā”, “smagā” darba veicēju apjoms novada domē nemazinās.

 2. bet, NĪN sakarā, ar priekšlikumiem par šī nodokļa atcelšanu vai samazināšanu, nodokļu aizstāvju viens no argumentiem bija- tas ir ļoti niecīgs un pašvaldību budžetam maznozīmīgs, tātad atstājams. Bet sods par nenomaksāšanu acumirklīgs. Sods par to, ka tev ir vieta zem jumta, kur gultu nolikt, par siltumu šoreiz nerunāsim…

  7
  1
 3. Es paņemšu līdzi savu papīra lapu,laai domei nav lieki jātērējās,un aiziešu šim nodokļa aprēķinam ar kājām pakaļ!

 4. Jā,un vēl,ja jau mūsu dome tik nabadzīga,lai pieliek klāt tam NĪN aprēķinam klāt izmaksas par summu uzrakstīšanu,par ,to,ka aizeju samaksāt domes kasē,jo arī taču čeks jāizdod- un rezultātā manis dēļ nekādi izdevumi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.