Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība līdzfinansēs Jumpravmuižas kapelas restaurācijas projekta izstrādi

Bauskas novada dome jūlija sēdē atbalstījusi līdzfinansējuma piešķiršanu biedrībai “Jātnieku sporta klubs “Jumprava”” Jumpravmuižas kapelas restaurācijas projekta sagatavošanai, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašreiz kapelas ēka ir kritiskā stāvoklī, jo azbesta šīfera seguma jumts ir bojāts lielā apjomā. Tamdēļ ēkas cieš no mitruma un ir izdrupušas. Bauskas novada domē skaidroja, ka atjaunošanas uzsākšanai nepieciešams restaurācijas projekts, kas ļaus darbus plānot un pakāpeniski realizēt. Tikai pēc restaurācijas projekta izstrādes iespējama restaurācija, atjaunojot būves autentisko veidolu un uzlabojot ēkas un parka ainavisko kvalitāti.

Projektēšanas kopējie tēriņi ir 4904  eiro. Pašvaldības līdzfinansējums segs 41% no kopējām izmaksām.

Biedrība “Jātnieku sporta klubs “Jumprava”” izmantojusi iespēju saņemt līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai, saskaņā ar Bauskas novada domes 2021.gada gada saistošajiem noteikumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Vai tad Jumpravmuižas parks ir pieejams publiskai apskatei? Atceros, ka tur bija šlagbaums priekšā.

  17
  1
 2. It kā jauki, bet manuprāt ir muļķīgi kaut ko līdzfinansēt, ja parks nav publiski pieejams un ir novilkts elektriskais gans parkā.

  20
  1
 3. tad pašvaldībām kā institūcijām jārūpējas par kopējo, sabiedrības labumu, bet individuāli jāpiešķir pabalsti, ja kāds nonācis trūkumā. Vai šīs būtu tas “individuālais gadījums” pabalsta piešķiršanai privātīpašuma sakopšanai, kas pat nav pieejams publiski, ja vien iepriekš netiek saskaņota “vizīte’? Kā arī, cik biedru ir šajā “jātnieku sporta klubā” un, varbūt, tam it kāds sakars ar iepriekšējo novada vadītāju?

  13
  1
 4. Ļoti nekorekts un divdomīgs lēmums- slēgtā teritorijā īpašniekiem pašiem jāatrod līdzekļi savām būvēm. Vai tad Bauskas novadā nepietiek brūkošas būves un aizauguši objekti, ko sakārtot un kas ir publiski sabiedrībai pieejami…

  16
  1
 5. Projektēšanas kopējie tēriņi ir 4904 eiro. Pašvaldības līdzfinansējums segs 41% no kopējām izmaksām—> ļoti neskaidrs un dažādi interpretējams skaidrojums. Pašvaldība segs tikai projektēšanas izmaksu daļu 41%, jeb piedalīsies arī būvdarbu apmaksāšanā 41% apmērā? Jauks atbalsts privātam biznesam jebkurā gadījumā.

 6. cik noprotams, ja tā brūkošā novietne priekš pāris zirgiem nodēvēta par kapelu, tad pēc būtības tai jāskaitās sakrālai celtnei, vien līdzība maza kaut iztēlē. Vien Rundāles draudzes, tagad jau Bauskas draudzes virsganam situācija varētu būt pazīstama, jo tieši viņa vadībā notika tieši Mežotnes baznīcas restaurācija kopā par miljoniem. Jā, jā- tieši Mežotnes baznīcas, ne ēkas kurā savulaik bija Mežotnes baznīca, bet likums ir viens- baznīca ir atdalīta no valsts un citas draudzes finansējumu no pašvaldības budžeta nesaņem, vien Mežotnes draudze ar savu virsganu Okmani.

  4
  1
 7. Nu redz, tautu draudzība uzvar, skaisti. Bet kā tad tomēr ar tiem šlagbaumiem, ko, vietvalži ?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.