Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība piešķir papildu finansējumu projektam “Rundāles Avoti”

Bauskas novada dome lēmusi par papildu finansējuma piešķiršanu investīciju projekta «Rundāles Avoti» pirmās kārtas būvdarbiem. Papildu izdevumu kopējā summa ir 27 623,68 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa un 33 424,65 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā projektā par tūrisma pakalpojumu centra «Rundāles Avoti» attīstību plānots ieguldīt aptuveni 3,5 miljonus eiro, rekonstruējot trīs ēkas Rundāles pils tuvumā, pielāgojot uzņēmējdarbības veikšanai, sakārtojot degradētu vidi un veicinot tūrisma pakalpojumu attīstību Rundālē. 2020. gadā toreizējā Rundāles novadā notika kompleksa rekonstrukcijas un pieguļošās teritorijas labiekārtošanas koncepcijas izstrāde.

Investīciju projekta «Rundāles Avoti» pirmajā kārtā pirmajā objektā darbus sāka 2022. gadā. Konkursā par darbu veikšanu uzvarēja SIA «Ēkas siltināšana» ar 748 291,09 eiro (ar PVN) piedāvājumu. Jau pagājušā gada vasarā dažādu iemeslu dēļ nācās paredzēt papildu 77 024 eiro piešķiršanu, kas pārsvarā bija saistīts ar projekta nepilnību novēršanu. Būvdarbu izmaksas sasniedza 825 315,26 eiro ar PVN.

Rundālē top tūrisma pakalpojumu centrs. Foto: Ivars Bogdanovs

Finanšu komitejas sēdē 19. janvārī par situāciju informēja būvniecības nodaļas vadītājs Ralfs Simanovičs: «Objektā visi darbi aktīvi norit, nesošās konstrukcijas izbūvētas, nobeiguma fāzē arī jumta konstrukcija. Pamatojoties uz konstatācijas aktu un būvuzņēmēja aprēķiniem, nepieciešami papildu darbi. Jānodrošina dakstiņu jumtam noturība. Nepieciešams siltumizolācijas slānis, un jāveido virsslāņa elementi dakstiņu jumtam. Precizēts risinājums, lai risinātu kanalizācijas novadi centrālajā tīklā. Būs vēl viena pārsūknēšanas stacija, lai nodrošinātu vēl diviem īpašumiem iespēju pieslēgties pie centralizētā kanalizācijas tīkla. Galvenajai sūkņu stacijai nebija elektrības tīklu pieslēguma. Konstatēja, ka esošajā gruntī ir milzīgi betona veidojumi, kuri jādemontē, un attiecīgi nepieciešams papildu apjoms grunts uzbērumam.»

Veicot fasādes, demontāžas, kanalizācijas tīklu, labiekārtošanas darbu un jumta elementu materiālu optimizāciju, ir iegūts ietaupījums 4211,22 eiro. Atskaitot ietaupījumu, papildus nepieciešami 33 424,65 eiro ar PVN. Novada domes sēdē 26. janvārī deputāti lēma piešķirt papildu summu un paredzēt to 2023. gada budžetā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. nekur jau šo “mūsu demokrātiju” mācīties nav jābrauc, tā pārpārēm redzama tepat novadā. Pat aklais neredzot var sajust, kā un kurp aizplūst mūsu nodokļos samaksātais, lai vēlāk pāris vajadzīgiem cilvēkiem izveidotu pāris it kā darba vietu. Vai līdzīgi nenotika ar zināmas aktīvistes ‘iekārtošanu” Plūdoņa Lejeniekos par” komendanti”?

  19
 2. Kāda būs m2 cena? Vācija droši vien būs pārsteigta. Norvēģija laikam arī brīnīsies. Vēl tikai pirmā kārta.

  11
 3. Okmaņ kungs tu varētu pārvākties uz Vecrundāli,braukt uz darbu un no darba,no Vecrundāles,smadzenes sakratīsies un domas sāks raisīties uz citu pusi,sāksi par ceļiem domāt,tas nāktu par labu,zinātu kur miljonus ieguldīt.

  21
  2
 4. Smukajai Laurai kā komunikāciju guru Okmaņpapa aizstāvībai kas būtu sakāms?

  13
 5. Milzīga apjoma pamati? Viss milzīgais milzīgi dārgs. Tipisks psiholoģiskās apstrādes piemērs. Ir taču m3. Protams, jābūt celtniekam lai 3 minūšu laikā piemestu reālas mehānismu, materiālu, darba izmaksas un laiku. Deputāti to var? Tas pats attiecas uz jebkuru kanalizācijas, jumta, elektrības uc. profesionālo jautājumu. Stāsti ko gribi, nobalsos.

  12
 6. Mums būs burvīgs ceļš no Priedītēm uz veco Mežotnes staciju, atslogos pārblīvēto Elejas šoseju. Pie ceļa arī dzīvo Okmaņpapus.

  12
  2
 7. Es ierosinu ,visas domes šēdes lai notiktu kādā nomāļā pamestā likteņa aizmirstā nostūrī,lai deputātie smadzenes ievirzās pareizajā gultnē,lai viņi redz kā domājuši par tautu.

  11
 8. vēl ne tik tik sen tu biji milzīgi apmierināts par, kā tagad “moderni” teikt savas “kopienas”, lielo pārstāvniecību Bauskas novada domē. Tad nu cilvēki tur rīkojas, lai par miljoniem izveidotu darba vietas attiecīgās partijas biedriem, draugiem un tuviniekiem. Vari saskaitīt, cik jau nodotas šādas būves, cik vēl top un cik ir vēl projektā, tik, redzams, tev tur darba vieta nav paredzēta..

  8
  1
 9. liela atpalicība, jo nav sākta pat projektēt novada- attāla Rīgas guļamrajona vadoņa pils. Kā gan līdz šim iztikts bez tās, ja alga Okmanim vismaz Polijas prezidenta algas apmērā, ja ne nedaudz lielāka, pārrēķinot zlotus pēc pašreizējā kursa pret eiro.

 10. Tavs komentārs ir galīgi garām,es pats sevi nodrošinu ar darbu nu jau35.gadi ,turklāt es esmu pensijā.

  1
  3
 11. Būve tiek celta no paša sliktākā būvmateriāla,gāzbetona jo šis skaitās sliktākais būvmateriāls sienu konstrucijām,joir ļoti slikta siltuma akumlācija,siltums slikti turās telpā,ātri atdziest,apkures izmaksas sadārdzinās,veselībai ne visai labs.

 12. Rundāles pils zonā jau viss ir, varbūt izņemot WC pie stāvlaukuma, elektroauto lādēšanas punktu un vēl kādus sīkumus. Rudens, ziemas periodā Rundāles pili apmeklē ļoti maz cilvēku. Jaunais 3,5 miljonu komplekss varbūt atņems klientus esošajiem viesmīlības sfēras entuziastiem un varbūt pat apdraudēs viņu pastāvēšanu, kuru viņi ir radījuši bez 3,5 miljoniem par brīvu. Par šo jautājumu laikam ir pat attiecīgs likums par negodīgu konkurenci. Varbūt, ka 3,5 milj. kompleksa koncepcija nebūs konfliktējoša ar esošajiem viesmīlības sfēras uzņēmējiem. Kur šajā 3,5 miljonu gadījumā ir pašvaldības pakalpojums iedzīvotājiem? Varbūt pašvaldība varētu uzcelt savu alternatīvo Rundāles pili? Budžeta darbavietu vārdā.

 13. Vai tie “”Rundāles avoti”” ir tā vecā,sabrukusī ,kādreizējā pienotava? Ja,tā ir kā izskatās,tad jaau tur ir tāda,ne šāda apkārtne,nomale- varbūt kļūdos.

 14. Viens ir uzpūstās izmaksas, bet otrs – jau ‘senās pienotavas’ pieminētā tēma. Par 3,5 milj. EUR tiek būvētas ēkas galēji neskaidrai, bet, pats galvenais, pilnīgi nevajadzīgai funkcijai. Rundāles pili no stāvlaukuma var redzēt pat pusaklais, bet Mazmežotni un Mežotnes baznīcu (pardon, kultūrvietu) cilvēks bez izteiktas atpalicības itin labi atradīs pats. Tad kādus te tūrisma veicinātājus vēl vajag? Arī ēdinātāju, vizinātāju pa parku un dīķi, suvenīru tirgotāju u.tml. te ir pārpārēm. Tad kam īsti tiek būvētas šīs ēkas? Jaunu, no budžeta finansējamu darbavietu izveidei? Telpu izīrēšanai “pa lēto” kādai ēstuvei, kura tad negodīgi konkurēs ar Ikertu ģimenes pašu spēkiem gadu desmitos pacelto Balto māju? Ļoti jau gribētos dzirdēt šī projekta radītāju skaidrojumu, jo šobrīd liekas, ka tas velk tikai uz atklātu līdzekļu izšķērdēšanu, turklāt ilgtermiņā.

 15. Skolas slēgsim, graustos grūdīsim miljonus. Slimnīcas arī nav. Ceļi -plašas trepes. No graustiem laikam lielāka “atdeve”.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.