Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldību ēku pielāgošanai, lai izmitinātu Ukrainas civiliedzīvotājus, komisija akceptē atbalstu septiņām pašvaldībām, tostarp, Bauskas novadam

Šodien, 8. jūnijā, pēc Ministru kabineta rīkojuma izveidotā un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadītā komisija ēku uzlabošanai Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam akceptēja septiņu pašvaldību, tostarp Bauskas novada, pieteikumus Ukrainas bēgļu izmitināšanai pašvaldību ēkās, kur nepieciešami papildus kapitālie ieguldījumi, lai piemērotu telpas dzīvošanai, «Bauskas Dzīvi» informē VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bijušā Vecumnieku cietuma ēkas. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Komisijas sēdē secināts, ka pašvaldībām, veicot salīdzinoši nelielus ieguldījumus, kas provizoriski ir 334 eiro par vienu personu, ir iespējams operatīvi nodrošināt papildus izmitināšanas vietas ap 700 Ukrainas bēgļiem, kas pēc Krievijas izraisītā kara Ukrainā raduši patvērumu Latvijā.

Bauskas novada Vecumniekos, veicot apkures katla un siltumtrases nomaiņu, ir iespēja dzīvesvietu nodrošināt 60 personām. Novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Jānis Kalinka jau iepriekš «Bauskas Dzīvi» informējis par iespējām no kara bēgošos cilvēkus izmitināt bijušā Vecumnieku cietuma telpās, kā arī kopmītnēs Saulainē. «Ja iegūsim finansējumu, veiksim remontdarbus un nepieciešamos uzlabojumus, šie objekti neapšaubāmi pašvaldībai būs izmantojami arī pēc atbalsta sniegšanas Ukrainas civiliedzīvotājiem,» sacīja J. Kalinka.

Ministrija ir apzinājusi pašvaldību iespējas un nepieciešamos resursus telpu remontam un pielāgošanai, lai piedāvātu dzīvesvietu lielākam skaitam Ukrainas civiliedzīvotāju.
Liepājas pašvaldība, lai nodrošinātu ap 200 bēgļu izmitināšanu, piedāvā dienesta viesnīcu Siļķu ielā 7, kur nepieciešams veikta santehnikas atjaunošanas darbus un telpu kosmētisko remontu; Siguldā, ar iespēju izmitināt līdz 120 personām, nepieciešams veikt kosmētisko remontu dienesta viesnīcas ēkai Pils ielā; Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes kopmītnēs, jau tiek izmitinātas 165 personas, bet, lai tiktu izmantotas visas gultas vietas – 230, nepieciešams veikt kosmētisko remontu un santehnikas apkopi; Dobeles novads, veicot kosmētisko un sanitāro telpu remontu, piedāvā izmitināšanu līdz 88 personām Rehabilitācijas centrā Tērvete. Telpas īpaši piemērotas kuplām ģimenēm, jo pieejamas četrvietīgas un sešvietīgas istabas; Limbažu novads Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai piedāvā bijušās skolas telpas Salacgrīvas pagastā. Lai telpas būtu piemērotas dzīvošanai, nepieciešams ieguldījums santehnikas mezglu remontam. Kuldīgas novada pašvaldība piedāvā izmitināt 30 personas Kabiles pagastā. Ēkā, kur iepriekš atradās bērnudārzs, ir viss nepieciešamais dzīvošanai – apkure, ūdens un kanalizācijas sistēma, vien jānodrošina santehnisko mezglu remonts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedāvājot dzīvojamās telpas, pašvaldības ir vērtējušas gan sabiedriskā transporta, gan skolu un pirmsskolas iestāžu pieejamību. Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai pielāgojamo telpu komisija, kuras sastāvā ir pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Finanšu ministrijas, Būvniecības valsts kontroles biroja, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī Nodarbinātības valsts aģentūras nodrošinās iesaisti, lai kopumā uzlabotu dzīves apstākļus Latvijā nonākušajiem bēgļiem.

Kā skaidro VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļa, šī Komisija izveidota ar Ministru kabineta rīkojumu, tās mērķis ir izvērtēt informāciju par pašvaldībām piederošām dzīvojamām ēkām vai ēkām, kuru galvenais saskaņā ar būvju klasifikatoru noteiktais lietošanas veids ir viesnīcas un tām līdzīga lietojuma ēkas un pieņemt lēmumu par nepieciešamo atbalsta apmēru uzlabojumu veikšanai, tai skaitā kustamās mantas (piemēram, gultām, matračiem u.c.) iegādi. Komisija 2022. gada 8 jūnija sēdē pieņēma lēmumu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” atbalstīt finanšu līdzekļu piešķiršanu, lai kompensētu pašvaldībām izdevumus, kas radušies sakarā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta 13.4 pantā minēto par papildus izmitināšanas iespējām pašvaldībām.

Kopējie izdevumi papildus izmitināšanas vietu pielāgošanai ir ap 168,5 tūkst. eiro. VARAM plāno valdībai iesniegt rīkojuma projektu, kas paredz finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, lai segtu izdevumus, kas pašvaldībām radušies, nodrošinot atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, tai skaitā jaunu izmitināšanas iespēju nodrošināšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. ka pashvaldibas atbalstis pensionarus shaja apkures sezona? vienkarshi nodos paradus paradu piedzinejiem?

  10
  1
 2. hmmm bet kur palikusi Satversme? Valstij jarupejas par pamatiedzivotajiem, bet shoreiz izradas bieshu kapletaji ir izredzetie

  9
  2
 3. Apkures sezona nav vēl pienākusi, bet jau gaudojam.Gaudo tie, kas gaudo vienmēr , visur un par visu ko. Vai tā ir vieglāk dzīvot?

  2
  4
 4. Vai bijušajā Mežgaļu skolā nebūtu laba vieta, lai to iekārtotu bēgļu vajadzībām.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.