Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Paužot solidaritāti Ukrainai, Bauskas novada bibliotēkās iekārto īpašas izstādes

Bauskas novada bibliotēkas ir atsaukušās iniciatīvai šī gada 24. februārī paust solidaritāti ukraiņu tautai un apliecināt atbalstu cīņā ar agresoru par mieru un neatkarību, portālu informēja Bauskas Centrālajā bibliotēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 18. februāra Bauskas Centrālās bibliotēkas sociālajos tīklos skatāms video, kurā apkopotas novada bibliotēkās iekārtoto izstāžu fotogrāfijas. Izstādes bibliotēkās skatāmas līdz 24.februārim.

Apritot Ukrainas kara gadskārtai daudzviet Latvijā piektdien, 24. februārī, paredzēti dažādi atbalsta pasākumi, šajā dienā iecerēti koncerti, izstādes, performances un citi sarīkojumi. Interesējoties, vai kāds pasākums notiks Bauskā, pašvaldībā norādīja, ka pilsētā īpaši kara gadadienai veltīti pasākumi nav plānoti.

Jāmin, ka, solidarizējoties ar Ukrainas tautu, valsts augstākās amatpersonas aicina Latvijas iedzīvotājus 24.februārī plkst.9 vienoties klusuma brīdī, pieminot un godinot Ukrainas upurus, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz klusuma brīdi aicina Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS), Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Valsts augstākās amatpersonas atzīmē, ka kopš 2014.gada Krievija uzbrūk Ukrainas zemei un neatkarībai. Pagājušā gada 24.februārī Krievijas bruņotie spēki sāka brutālu pilna mēroga militāru agresiju, kas turpinās jau gadu.

“Tūkstošiem cilvēku, kas bija dzīvojuši vienkāršu, ikdienišķu dzīvi – sievas un vīri, brāļi un māsas, vecāki un bērni, – ir gājuši bojā šajā Krievijas bezjēdzīgi sāktajā karā. Vēl tūkstošiem ir deportēti uz agresora teritoriju. Vairākiem miljoniem ukraiņu dzīves ir sagrautas, dodoties bēgļu gaitās, lai meklētu patvērumu no Krievijas iebrucēju zvērībām,” aicinājumā pauž Levits, Smiltēns, Kariņš un Rinkēvičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts augstākās amatpersonas arīdzan norāda, ka ukraiņu kareivji un kareives pašaizliedzīgi cīnās par savas zemes un mūsu visu brīvību un neatkarību. Viņi ir spējuši noturēties pret milzīgu pārspēku, apstādinot agresora virzību uz priekšu, un ir arī spējuši dot spēcīgus pretsitienus. Ukraina par to maksā “baisu, asiņainu cenu, zaudējot savus izcilākos dēlus un meitas”.

Levits, Smiltēns, Kariņš un Rinkēvičs uzsver, ka Latvija atbalstīja un atbalstīs Ukrainas cīņu līdz pilnīgai uzvarai. “Tiem, kas cīnās par savu valsti, vienmēr būs vairāk apņēmības un spēka nekā tiem, kas iebrūk svešā zemē. Tie, kas cīnās par savu bērnu tiesībām dzīvot brīvā un demokrātiskā valstī, gūs virsroku,” aicinājumā uzsver valsts augstākās amatpersonas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.