Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

PČ posma ātrumlaivu izturības braucienā uzvaras laurus plūc Nils Slakteris

Pasaules čempionāta posma ūdens motosportā sešu stundu ilgajā izturības braucienā Polijas pilsētā Augustovā šodien,10. jūlijā, uzvaras laurus plūca Bauskas novada ūdens motosportists Nils Slakteris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās Polijā “Riga Powerboat team” sastāvā N. Slakteris piedalījās kopā ar igauni Stefanu Ārandu. Abi piloti vadīja “Lonnberg” ražoto “Formula 4″ ātrumlaivu. Rezultāti par diviem Pasaules čempionāta izturības (endurance) braucieniem: pirmajā posmā iegūta 7.vieta, otrajā posmā iegūta 1.vieta un kopvērtējumā ”Rīga Powerboat team” ieņem 3.vietu.

Ainaviskais Neko ezers Augustovā šogad sacensībās pulcēja pilotus no Francijas, Polijas, Vācijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Sacensībām tika dotas sešas stundas, un uzvarētājs tajās tika noteikts pēc nobraukto apļu skaita. 

Jau brīvo treniņu laikā Latvijas komandai izdevās uzstādīt augstāko rezultātu, kas deva pārliecību par sacensību tālāku norisi. Uzsākot sacensības, “Riga Powerboat team” pārliecinoši izvirzījās vadībā. Braucot vairāk kā 2 divas stundas, tika veikti 89 apļi un ieņemta līdera pozīcija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

N. Slakteris atzina, ka sacensības bija spraigas, un sāncenši mina ik uz soļa. Viņš norādīja, ka šajās dienās paralēli sacensībām notika vērienīgi pasākumi pilsētā, un arī ūdens satiksme bija ļoti aktīva, kas radīja papildus viļņus sacensību dalībniekiem. Pašam Nilam diemžēl viens šāds vilnis no netālu braucošā kutera izrādījās liktenīgs un, sacenšoties par labāko trajektoriju iebraucot līkumā, viņa vadītā ātrumlaiva sadūrās ar pretī nākošu vilni un avarēja. Pilots veiksmīgi paša spēkiem tika ārā no braucamā, nekādi nopietni bojājumi avārijas rezultātā pašam sportistam netika konstatēti.

Turpmākais sacensību laiks tika izmantots, lai operatīvi salabotu ātrumlaivas dzinēju un piloti varētu turpināt sacensības. Lai sacensību iegūtais punktu skaits netiktu anulēts un ”Riga Powerboat team” varētu iegūt punktus kopvērtējumā, bija svarīgi atgriezties sacensību trasē un finišēt. Tā kā N. Slaktera komandas biedrs Stefans Ārands jau bija nobraucis sev paredzēto sacensību laiku, lai finišētu, trasē pēc avārijas atgriezās avāriju piedzīvojušais ūdensmotosportists.

Tālāk sacensības Latvijas komandai aizritēja bez starpgadījumiem, un ”Riga Poerboat team” veiksmīgi sasniedza finišu 6 stundās nobraucot 129 apļus. Sacīkšu noslēgumā vienai no konkurentu ātrumlaivām radās problēmas ar dzenskrūvi, tālab konkurenti nevarēja sasniegt finišu un Latvijas komanda pacēlās par vienu pozīciju uz augšu, ieņemot 7.vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamā diena, kas bija arī jauns Pasaules čempionāta 6 stundu izturības posms, iesākās ar lielām cerībām. Pirmais pie “Formula 4” stūres sēdās igaunis Stefans Ārands. Pilots veiksmīgi izvirzījās vadībā un, noturot līdera pozīcijas, pārliecinoši brauca divas stundas. Pēc tam bija jāveic ātrumlaivu pilotu maiņa un pie stūres sēdās baušķenieks Nils Slakteris. Pārvarot un izanalizējot iepriekšējās dienas avārijas iemeslus, N. Slaktera galvenais mērķis bija braukt pārliecinoši un mierīgi, saglabājot pirmo pozīciju. Sportists atzina, ka sacensības nebija vieglas, jo lai saglabātu pirmo vietu, nācies cīnīties līdz pat pēdējai sekundei. Komandai tas veiksmīgi izdevās, un “Riga Powerboat team” finišēja pirmā, 6 stundās pieveicot 229 apļus.

N. Slakteris pauž dziļu saviļņojumu un pateicību savai komandai, Stefanam Ārandam un atbalstītājiem: ”Sacensības nebija vieglas! Līdz pat finiša karogam nācās noturēt uzmanību un cīnīties par pozīcijām trasē. Ir vilšanās par pirmās dienas neveiksmi, tomēr esmu pārliecināts, ka tas mums kā komandai dos impulsu sacensībās piedalīties arī nākamgad!”.

Nils Slakteris (no kreisās) kopā ar Stefanu Ārandu. Foto: no albuma.

Arī otrs ”Riga Powerboat team” pilots Stefans Ārands neslēpj sajūsmu par dalību sacensībās: ”Esmu ļoti pateicīgs, ka mani uzaicināja piedalīties šajās sacensībās, jo komanda strādā ļoti profesionāli, un es jūtu lielu atbalstu. Šī bija pirmā reize, kad izturības braucienā piedalījās sportisti no Igaunijas un esmu neizsakāmi lepns, ka šajās sacensībās uz pjedestāla varēju stāvēt kopā ar savu latviešu kolēģi.” 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Visu cieņu. Uzvarēt sīvā cīņā ar dauzkārtējiem pasaules čempioniem no Francijas, tas ir ko vērts.

    3
    1
  2. nav jau godigi, varbut daudz butu vel talantigaku sportistu ka sis, vienkarsi dargs sporta veis un ne visi var atlauties un tas ir FAKTS UN PATIESIBA.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.