Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pērn Bauskas novada pašvaldības policija atskurbtuvē nogādāja 213 personas

Otrdien, 28. martā, valdība nolēma piešķirt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) 303 288 eiro, ko pārskaitīt 35 pašvaldībām no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem par atskurbināšanas pakalpojumiem personām, kuras pērn alkohola reibumā atradušās bezpalīdzības stāvoklī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VARAM katru gadu līdz martam ir jāizvērtē pašvaldību iesniegtie valsts budžeta līdzekļu pieprasījumi par iepriekšējo gadu attiecībā uz faktiskajiem izdevumiem, kas radušies atskurbināšanas pakalpojumu sniegšanā diennakts režīmā. No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem plānots segt pašvaldību izdevumus līdz 15 eiro apmērā par katru atskurbšanas telpā ievietoto personu.

VARAM pieprasījumu saņēma arī no Bauskas novada pašvaldības.

Bauskas novadā nav savas atskurbtuves, bet tiek izmantots biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” piedāvātais sociālais pakalpojums – naktspatversme sociālajā centrā “Gaiziņš”. Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā informēja, ka 2022.gadā uz sociālo centru “Gaiziņš” Rīgā, Bauskas novada pašvaldības policija nogādāja 213 personas, kopējās izmaksas par patversmes pakalpojuma izmantošanu bija 3621 eiro. Valdība vakar lēma Bauskas novada pašvaldībai atlīdzināt 2865 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Pašvaldību likumu pašvaldībām būs pienākums nodrošināt atskurbināšanas pakalpojumu pieejamību no nākamā gada 1.janvāra. Bauskas novada domē paskaidroja, ka Bauskas novadā nav plānots ierīkot atskurbtuvi.

Ziņojumā “Par aktuālo situāciju atskurbtuvju izveidē” VARAM rosina finansēt atskurbšanas pakalpojumu pašvaldībās no akcīzes nodokļa ieņēmumiem par alkohola tirdzniecību, ziņo aģentūra LETA.

Ievērojot, ka nepieciešamība pēc atskurbināšanas pakalpojuma ir saistīta ar alkoholisko dzērienu pieejamību tirdzniecības vietās, VARAM priekšlikums ir daļu no akcīzes nodokļa ienākumiem noteikt kā finansējuma avotu atskurbināšanas pakalpojuma pieejamības nodrošināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem 2021.gadā akcīzes nodokļa ieņēmumi no alkoholisko dzērienu tirdzniecības bija 249 000 000 eiro. Savukārt valsts pašvaldībām 2021.gadā samaksājusi par atskurbināšanas pakalpojumu – nepilnus 300 000 eiro, rēķinot 15 eiro par vienu klientu.

Tādēļ VARAM ieskatā novirzot 0,12% no akcīzes nodokļa ieņēmumiem par alkoholisko dzērienu un alus tirdzniecību pašvaldībām, tiktu segti pašvaldību izdevumi. Vienlaikus ministrija norāda, ka 2021.gadā faktiskās pašvaldību izmaksas pa šo pakalpojumu ir 860 637 eiro, kas būtu līdzvērtīgi 0,3% no akcīzes nodokļa ieņēmumiem.

VARAM uzskata, ka no 2024.gada 1.janvāra, kad visās pašvaldībās jānodrošina atskurbšanas pakalpojumu pieejamība, būtu jāpārtrauc līdzekļu piešķiršanu pašvaldībām no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, lai segtu pašvaldību izdevumus līdz 15 eiro apmērā par katru atskurbšanas telpā ievietoto personu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt daļa no akcīzes nodokļa ieņēmumiem būtu nosakāms kā finansējuma avots atskurbšanas pakalpojuma pieejamības nodrošināšanai.

Foto: ilustratīvs attēls/VARAM

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. un kā saukt to PV klienta stāvokli, kad viņš bez centa kabatā pamostas 70 km attālumā no mājām, pilsētā, kur gadiem nav bijis un nevienu nepazīst?

  7
  2
 2. Vidēji atskurbināta 1.71 persona dienā.Atskurbināto pilsonība un politiskā piederība diemžēl nav zināma.

 3. To stāvokli sauc “pats vainīgs”! Viņus vispār vajadzētu vest uz mežu labi tālu no apdzīvotām vietām, no turienes ilgāks laiks paies, kamēr atvilksies atpakaļ, bet nevar jau, viņiem, redz, cilvēktiesības esot.

  2
  4
 4. Kas par he he he ?! Ja Tev nāk smiekli, varbūt 11 reizi to personu, vedīs pie Tevis uz mājām, lai uz Rīgu nav jāved ?

  1
  1
 5. un cik tālu mežā būtu jāved pašvaldības deputāti un atbildīgās amatpersonas, kuras ar savām darbībām vai bezdarbību novada budžetam “iecirtušas robu” simtiem tūkstošu eiro apmērā? Varbūt, uz mēnesi nosūtīt viņus, dārgi sanāks….

 6. Kāpēc neved uz Alūksni vai Balviem? Tas dzērājiem lietderīgāk.Policija degvielu vairāk nokurinātu, tas ir ieekonomētu, diena policistiem arī būtu piepildīta.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.