2021. gadā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes (VUGD ZRB) ugunsdrošības uzraudzības inspektori, daļu un posteņu komandieri veikuši 1186 ugunsdrošības pārbaudes – no tām 171 veikuši VUGD Bauskas daļas ugunsdzēsēji.
VUGD ZRB brigādes komandiera vietnieks Raimonds Kudlis atzīmēja, ka, neraugoties uz Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai noteiktajiem pasākumiem, aizvadītajā gadā VUGD veicis vairāk ugunsdrošības pārbaudes kā 2020. gadā.
Vienlaikus VUGD strādājošie turpinājuši pilnveidot savas digitālās prasmes, daļa dokumentācijas jautājumi ar objektu pārstāvjiem tika īstenoti attālināti. “Redzu, ka procesi notiek tikpat efektīvi, bet ietaupās laiks abām pusēm, jo ne vienmēr sarunai par pārbaudes akta saturu un pārkāpumu novēršanas termiņu saskaņošanai ir nepieciešama klātienes saruna.
Izvērtējot ugunsdrošības stāvokli objektos, secināms, ka sistemātisks skaidrojošais un izglītojošais darbs gan pārbaužu laikā, gan ārpus tām ir devis rezultātu un ugunsdrošības stāvoklis publiskajos un ražošanas objektos uzlabojas. Pamazām atbildīgās personas un īpašnieki ir sapratuši, ka investīcijas ugunsdrošībā ilgtermiņā izmaksā lētāk nekā finansiālie zaudējumi, kurus rada ugunsgrēks,” norāda R.Kudils.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pērn visvairāk jeb 488 reizes ugunsdrošības pārbaudes veikuši VUGD Jelgavas daļas ugunsdzēsēji, 172 pārbaudes veikušas Aizkraukles daļas amatpersonas, Bauskas daļas amatpersonas veikušas 171 inspekciju, Jēkabpils daļas amatpersonas – 148, Tukumā veiktas 107 pārbaudes, bet Dobelē vismazāk – 74 pārbaudes, portālu informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā Viktorija Gribuste.
Viņa precizēja, ka, izvērtējot pārkāpumu bīstamību un citus apstākļus, VUGD ZRB amatpersonas pieņēma 137 lēmumus par administratīvā soda piemērošanu par kopējo summu 8345 eiro. Par konstatēto ugunsdrošības pārkāpumu nenovēršanu noteiktajā laikā tika izsniegti 43 izpildrīkojumi par piespiedu naudu kopumā 9100 eiro apmērā.
No visām veiktajām pārbaudēm, 303 notikušas dzīvojamā sektorā – īstenojot plānotu ugunsdrošības prasību ievērošanas kontroli daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku koplietošanas telpās un reaģējot uz iesniegumiem par iespējamiem ugunsdrošības pārkāpumiem dzīvokļos un privātmājās.VUGD
„Aizvadītajos gados Zemgalē katrs piektais ugunsgrēks norisinājās dzīvojamā sektorā. Veicot ugunsdrošības pārbaudes dzīvojamā sektorā, konstatējam, ka biežākie pārkāpumi saistīti ar to, ka nav veikti elektrības pretestības mērījumi un evakuācijas ceļos ir novietoti priekšmeti. Privātmājās papildus šim nav veikts arī apkurtes iekārtu un dūmvadu tehniskā stāvokļa novērtējums. Arī 2022. gadā daļu no ugundrošības pārbaudēm veiksim tieši dzīvojamā sektorā, jo tieši tur ugunsdrošības prasību ievērošanai var būt dzīvības cena,” situāciju attaino R.Kudlis.
Reklāma