Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pērn Zemgalē atgriezušies 118 reemigranti; Bauskas novadā astoņi

Pagājušajā gadā ar remigrācijas koordinatora starpniecību Zemgales plānošanas reģionā atgriezās 118 personas. Savukārt, 149 personas informējušas par savu vēlmi atgriezties, portālu informēja Zemgales plānošanas reģiona pārstāve Undīne Šulca.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa precizē, ka ar koordinatora starpniecību Bauskas novada pašvaldībā pērn atgriezušies 8 cilvēki, bet vēlmi atgriezties izteikušas trīs personas. 

Salīdzinot ar 2022.gadu, kad Zemgales reģionā atgriezās 97 personas, 2023.gadā vērojama neliela izaugsme. “Aizvadītais gads bijis veiksmīgs, ir pieaudzis to personu skaits, kas izvēlējušies atgriezties reģionā.” Lielākoties tie ir cilvēki darbspējīgā vecumā un ģimenes ar bērniem. Savukārt, vēl 57 personas atgriezušās pašas un tikai pēc pārcelšanās griezušās pēc palīdzības pie reemigrācijas koordinatora,” stāsta Zemgales plānošanas reģiona reemigrācijas koordinatore Agnese Bokta.

Valstu saraksts, no kurienes latvieši atgriežas jau vairākus gadus ir nemainīgs – Lielbritānija, Īrija, Norvēģija, Vācija. Savukārt par mājvietu atgriežoties no dzīves ārvalstīs remigranti biežāk izvēlas Jelgavas novadu un valstspilsētu, taču arī pārējās pašvaldībās vērojams reemigrantu pieplūdums, min koordinatore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nemainīgi ir arī reemigrantu galvenie atgriešanās motivatori – ģimenes, draugu un radu tuvums, māju un piederības sajūta savai valstij.

Tradicionāli lielākā reemigrantu aktivitāte vērojama vasaras periodā, kas ir labs laiks, lai bērni spētu aklimatizēties un sagatavotos jaunajam mācību gadam.

Remigrācijas koordinators ik dienas aktīvi komunicē ar tautiešiem ārvalstīs, lai palīdzēt saprast, kādi soļi veicami, lai atgriešanās noritētu veiksmīgāk. Tāpat gada nogalē organizēts klātienes tīklošanās pasākums remigrantu ģimenēm. Liels ieguvums bija iespēja uzklausīt atšķirīgos pieredzes stāstus, izzināt ārvalstu kultūru atšķirības un, protams, savstarpēji iepazīties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pasākuma laikā remigranti minēja, ka atzinīgi novērtē izglītības līmeni Latvijā, interešu izglītības plašo piedāvājumu un medicīnas pakalpojumu kvalitāti atbilstoši cenai,” norāda Bokta. Arī šie faktori nereti ir izšķiroši lēmuma pieņemšanā par labu atgriezties Latvijā.

Arī 2024.gadā turpinās aktīva komunikācija ar potenciālajiem remigrantiem, lai rastu labākos risinājumus un iespējas atgriezties Latvijā. Jau šobrīd ērtākai informācijas apritei un aktualitātēm iespējams sekot https://www.zemgale.lv/lv/remigracija vai soctīklā Facebook “Atgriezties Zemgalē”.

Būtiski, ka, lai sekmētu reemigrāciju, reģionā tiek organizēti arī uzņēmējdarbības konkursi, kuros iespējams iegūt finansiālu atbalstu. Par organizēto konkursu Bauskas novadā iespējams uzzināt ŠEIT.

Personas, kuras vēlas atgriezties Zemgalē, aicina sazināties ar reemigrācijas koordinatori Agnesi Boktu, rakstot uz e-pastu: zemgale@paps.lv. Vai rakstot savu vēstuli soctīklā Facebook īpaši izveidotā lapā “Atgriezties Zemgalē”. Tāpat ērtākai komunikācijas uzsākšanai tīmekļa vietnē www.paps.lv ir pieejama saziņas anketa “Dod ziņu!”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.