Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šodien Rundāles pils aicina uz Dārza svētkiem

29. jūnijā, skaistākajā rožu ziedēšanas laikā, Rundāles pils dārzā norisināsies tradicionālie Dārza svētki, informē rīkotāji. Svētki ikreiz aktualizē kādu Rundāles pils muzejam atbilstošu tēmu, šā gada tēma – “Zirgi un zirgošanās Kurzemes-Zemgales hercogistē”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rundāles pils muzejā atzīmē, ka šī tēma nav izvēlēta nejauši. Kopš 2023. gada jūlija Rundāles pils muzejs ir Eiropas Karalisko rezidenču tīklā – organizācijā, kurā apvienojušās ievērojamākās Eiropas valdnieku rezidences. Tā kā šogad vienā no tām – Versaļas pilī – notiks olimpisko spēļu jāšanas sacensības, organizācijas dalībnieki nolēma attīstīt kopīgu projektu par vienojošu, taču vienlaikus plašu un daudzslāņainu tēmu – “Zirgi un zirgošanās Eiropas galmos”. Tās ietvaros visa gada garumā vairākās Eiropas karaliskajās rezidencēs norisināsies dažādu veidu pasākumi.

Rundāles pils muzeja Dārza svētkos ieplānotas dažādas aizraujošas aktivitātes un iespējas gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem. Svētki sāksies pulksten 10, ikviens interesents varēs doties ekskursijā pa dārzu gida pavadībā. Svētku ietvaros ar dažādiem priekšnesumiem uzstāsies Rīgas cirks, būs skrienamzirdziņu jeb “Hobby horsing” paraugdemonstrējumi.

Pulksten 13 Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse uzrunās svētku viesus, kam sekos zirgu defilē pie pils dienvidu kāpnēm, sniedzot ieskatu zirgu elegancē un skaistumā. Svētku noslēgumā uzstāsies mūzikas grupa “Auļi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visas dienas garumā apmeklētāji varēs izbaudīt Rundāles pils muzeja ekspozīcijas, iepazīstoties ar pils bagāto vēsturi un mākslas darbiem.

Tikai šodien, 29. jūnijā, ikvienam būs vienreizēja iespēja apskatīt pils staļļus un tajā iekārtoto izstādi “Zirgi un zirgošanās Kurzemes-Zemgales hercogistē”, kas vēsta par zirgu audzēšanu, kopšanu un izmantošanu. Tāpat staļļu telpā būs redzama 19. gs. ceļojuma vai pasta kariete, kuru Rundāles pils muzejam nodevis Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs. Ikdienā staļļu durvis apmeklētājiem ir slēgtas, jo telpa tiek izmantota saimnieciskām vajadzībām. No 6. jūlija izstāde būs pārcelta un apskatāma pils iekštelpās.

Foto: Rundāles pils muzejs

Ģimenes ar bērniem varēs piedalīties radošajās darbnīcās un dārza spēlēs Rotaļu bosketā, kā arī orientēšanās spēlēs pie dienvidu kāpnēm. Centrālajā dārza laukumā darbosies karuselis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dārza alejās izklaidēs leijerkastnieks Gatis Grīnbergs ar savu mūziku, kā arī varēs vērot Rīgas cirka “Garkāju pastaigas”, kas radīs neaizmirstamus iespaidus. Zaļajā teātrī Rīgas cirks piedāvās meistarklases, kurās varēs apgūt cirka mākslu.

Franču dārzā darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Sporta klubs “Drostalas” un “Stallis Bērīts” svētku apmeklētājiem sniegs iespēju doties īsās izjādēs un izbraucienos zirga pajūgā (šīs aktivitātes būs par maksu), savukārt deviņi Lagoss Dressage JSB zirdziņi un jātnieki svētku viesiem rādīs iemaņas iejādēs un paraugdemonstrējumos.

Muzeja teritorijā par svētku drošību gādās jātnieku policija, kas dibināta 2000. gadā. Pašlaik Valsts policijā ir pieci zirgi, Rundālē varēs sastapt policijas hipologus ar dienesta zirgiem Konstantinopoli un Gaizeru. Hipologi īsteno uz sabiedrību vērstu darba pieeju, veidojot pozitīvas attiecības un savstarpēju uzticēšanos ar vietējo sabiedrību.

Ar pilnu pasākuma programmu iespējams iepazīties Rundāles pils mājaslapā rundale.net

Foto: Rundāles pils muzejs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.