Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pianists puantēs; astoņgadīgais Bruno Vēvers Misā cenšas attīstīt muzikālos talantus

Astoņgadīgais Bruno Vēvers Misā cenšas attīstīt muzikālos talantus

Šī gada Ineses Galantes fonda rīkotajā talantu konkursa «Ineses Galantes talanti» finālā piedalās arī jaunais pianists no Vecumnieku pagasta Misas ciema – Bruno Manuels Vēvers. Tas gan ir tikai viens no konkursiem, kur jaunais mākslinieks izmēģina savus spēkus.

Pavisam nesen jaunais klavierspēles meistars piedalījās biedrības «Laiks jauniešiem» rīkotajā konkursā «Jaunatnei ir talants», kur ieguva trešo vietu par klavierspēles un dejas priekšnesumu. Savukārt līdz 24. novembrim Bruno Manuela Vēvera līdzjutēji var balsot par viņu arī konkursa «Ineses Galantes talanti» mājaslapā, kur visi finālisti cīnās par publikas simpātiju balvu.

Uz tikšanos ar «Bauskas Dzīvi» jauno talantu atveda mamma Vanda Vēvere. Jaunajam Misas pianistam pašlaik ir astoņi gadi, mācās Iecavas vidusskolas 2.c klasē un apmeklē Iecavas mūzikas un mākslas skolu.

«Vainīga» vecmamma?
Ja vēlas sameklēt teorētiski «vainīgo», kas izraisīja Bruno aizraušanos ar mūziku, tad tā, visdrīzāk, būs vecmamma, Misas tautas nama vadītāja Sandra Vēvere. «Tur arī sākās – bija kādi divi vai trīs gadi, kad bija kopā mēģinājumos ar ansambli «Vēja meitenes». Tad arī iepatikās mūzika un sāka pats kaut ko spēlēt,» saka mamma.

«Man tas viss patika. Skatījos televīzijā un internetā labus komponistus un pianistus. Sāku sapņot kļūt par vienu no viņiem,» atceras Bruno. «Tad piecu gadu vecumā mamma nopirka klavieres, un varēja sākt iet mūzikas skolā. Toreiz varēšana gāja ātrāk uz priekšu nekā nošu izpratne. Gribēja spēlēt arī sarežģītākus darbus, bet fiziski nespēja, jo rokas bija par mazu. Tikai tagad beidzot var ar pirkstiem paņemt oktāvu un ar kājām beidzot aizsniegt klavieru pedāļus,» smaidot stāsta V. Vēvere.

Izbauda klavierspēli
Vispirms mūzikas skolā bija gads sagatavošanās perioda, tad vienu gadu bija bērnudārzā un gāja jau Iecavas mūzikas un mākslas skolas pirmajā klasē. Tagad mācās jau trešajā klasē. Pats arī jūtas vairāk paaudzies un drošāks. «Labāk sanāk ar pirkstiem darboties. Esmu iemācījies vairāk vingrinājumu un mūzikas darbu. Ir sekstakordi, ko var sasniegt ar vienu roku. Tas nozīmē, ka tagad varu spēlēt Bahu, Bēthovenu, valsi, džezu,» savu apgūto raksturo Bruno.

Viņš turpina trenēties klavierspēlē pie Inetas Rozentāles – klavieru klasē nodarbības notiek vismaz trīs reizes nedēļā. «Pateicoties skolotājai, Bruno iet ar prieku uz Mūzikas skolu. Dēlam nav tās izjūtas, ka viņš strādātu, – viņš to visu pilnībā izbauda,» stāsta Vanda. Mājās parasti spēlē divus vakarus nedēļā, jo zēnam ir gana liels nogurums no braukāšanas – no rīta septiņos no Misas iet autobuss uz Iecavu, un mājās viņš ir ap sešiem vakarā.
Šogad apmeklē arī dziedāšanas nodarbības pie Nijoles Berezinas, jo grib iemācīties reizē dziedāt un spēlēt klavieres.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.