Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pieaugušie paši atbildīgi par savu drošību; Bauskas novadā neplāno ieviest noteikumus par aizliegumu atrasties uz ledus

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) katru gadu laikā, kad uz ūdenstilpēm veidojas ledus kārta, aicina būt piesardzīgiem. Ledus ir plāns, tādēļ atrasties uz tā ir bīstami. Pirmie izsaukumi par ledū ielūzušiem cilvēkiem jau saņemti arī šoziem. Pagājušajā nedēļā Krāslavas novadā gājis bojā ledū ielūzis cilvēks, informēja VUGD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai nepieļautu bīstamas situācijas, vairākas pašvaldības Latvijā jau izdevušas rīkojumus par aizliegumu atrasties uz ledus. Bauskas novadā gan nedomā ieviest šādu praksi.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka noteikumus par aizliegumu atrasties uz ledus pašvaldība neplāno pieņemt. “Pašvaldībai nav mērķis ieviest jaunu regulējumu, par kura pārkāpšanu personas varētu tikt administratīvi sodītas. Ņemot vērā, ka novada teritorijā atrodas dažāda veida ūdenstilpnes (gan ezeri, gan lielākas un mazākas upes), pašvaldība nevar pieņemt vienotus noteikumus, kas noteiktu, kādā laika periodā atrašanās uz novadā esošajām ūdenstilpnēm ir droša un kurā, nē. Katrā ūdenstilpnē ledus biezums dažādos laika periodos ir atšķirīgs, tādēļ cilvēkiem pašiem ir jāuzņemas atbildība par savu drošību un jāizvērtē – var kāpt uz ledus konkrētā brīdī vai nevar,” akcentēja Bauskas novada domē.

Bauskas novada pašvaldības policija ikdienas patrulēšanas laikā veic preventīvo darbu, apsekojot ūdenstilpnes ziemas sezonā. Īpaša uzmanība tiek pievērsta nepilngadīgām personām, ar kurām tiek veiktas pārrunas un informatīvais darbs par bīstamību un draudiem atrodoties uz ledus. Pašvaldības policija atgādina, ka vecāki ir atbildīgi par to, ko dara viņu bērni, tādēļ drošības jautājumi būtu jāpārrunā arī mājās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī pieaugušos pašvaldības policisti uzrunā, likumsargi norāda, ka pieaugušais pats ir atbildīgs par savu drošību, izvērtējot vai var kāpt uz ledus konkrētā brīdī vai nevar.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC) informēja, ka ledus veidošanās upēs sākās jau novembra trešajā dekādē.  Mūsā pie Bauskas ledus sega ar lāsmeņiem izveidojās 6. decembrī, Mēmelē pie turpina palielināties piesalas gar krastiem. Lielupē pie Mežotnes ledus sega ar lāsmēniem ir jau no nedēļas sākuma , lejpus novērojumu stacijai ir ledus sablīvējums.

Turpmākajās dienās ledus veidošanās upēs turpināsies, tomēr straujākie upju posmi, kā arī vietas, kur ieplūst siltāki ūdeņi, var neaizsalt visu ziemu. “Ledus ir plāns. Atrasties uz ledus ir Bīstami!” brīdina LVĢMC.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Tautas ticējums: “Ja uz upes sēž bļitkotāji, pēc trim dienām būs pirmais ledus” 🙂
    Tikai nav zināms, kas viņus vilks laukā.

  2. Veltīgi.Ja aizliegumu pieņemtu, tad būtu nepieciešamība un iespēja kontrolētājus apgādāt ar džipiem, amfībijām, droniem un iespēja uzvārīties uzliekot sodus. Nenovērtē pašnāvnieku sniegtās iespējas.

    1
    3
  3. vien neesat ņēmuši vērā, ka to “zemledus” makšķernieku, salīdzinājumā ar tiem, kas “rausta” savas pariktes virs ledus, ir vismaz reizes desmit- divdesmit mazāk, nekā “zemūdens” peldētāju. Tā kā par pašnāvnieku īpatsvaru, jautājumiem nevajadzētu būt, to “pašnāvnieku”, kuru pārsvars valstī ir nospiedošs, peldētāju.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.