Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Piektais mūzikas festivāls «Bauska TASTE 2023» norisināsies jau 4. un 5. augustā

Vasaras vērienīgākais notikums Bauskā – mūzikas festivāls “Bauska TASTE 2023” notiks jau 4. un 5. augustā, piekto reizi aicinot piedzīvot krāšņu satikšanos Bauskas pilskalna parka estrādē un izbaudīt festivāla īpašo gaisotni, informē organizatori – Bauskas kultūras centra speciālisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā dienā (4. augusts) uz festivāla skatuves kāps viens no hip-hop mūzikas žanra pamatlicējiem Latvijā, reperis OZOLS un Latvijas Radio Bigbends; šī gada dziesmu konkursa “Eirovīzija” Latvijas pārstāvji, grupa “Sudden Lights”; grupa “Astro’n’out”; grupa “Triānas Parks”; Aminata grupa “Bel Tempo”; grupa “Kautkaili”; Lapsene un jaunā māksliniece Avéi. Par vakara ballītes gaisotni rūpēsies DJ Rudd.

5. augustā apmeklētājus sagaidīs “Eirovīzijas” sensācija no Lietuvas, grupa “The Roop”; šarmantā skatuves dīva Linda Leen; estrādes dziedātājs Žoržs Siksna; SHIPSEA; grupa “The Sound Poets”; Katō; grupa “Rīgas Modes”; grupa “Audiokvartāls”; muzikālā apvienība “Mazais Princis” un reperis rolands če.

Arī šoreiz festivālu plānots aizvadīt labākajās “Bauska TASTE” tradīcijās – ar “Pils” un “Parka” skatuvēm, atpūtas stūrīšiem laiskākiem mirkļiem, bezmaksas telšu pilsētiņu, kā arī īpaši veidotu bērnu zonu jaunākajiem vasarniekiem, lai “Bauska TASTE” kļūtu par patīkamu pirmo festivāla pieredzi visai ģimenei, apliecina organizatori. Tāpat viņi uzsver, ka arī šogad teritorijā ar prieku uzņems četrkājainos draugus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturtais festivāls “Bauska TASTE” divu dienu garumā Bauskas pils pakājē vienkopus pulcēja teju 12 tūkstošus apmeklētāju, tādējādi kļūstot par trešo apmeklētāko festivālu Latvijā.

Attēli no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Pasākums jau ļoti labs un interesants, bet organizatoriskā puse raisa jautājumus!
  1. Pasākumu organizē Bauskas KC, kapēc viss finansējums, kas saistās ar šo pasākumu, jau nebija iekļauts gada budžeta plānā, bet atsevišķa nauda tiek prasīta, atsevisķā domes sēdē, kur finansējumu lūdz privātie producenti?
  2. Vai tā ir taisnība, ka ar KC darbiniekiem tiek slēgti papildus līgumi par papildus samaksu šajā pasākumā, lai gan reāli tie veic sasvus tiešos darba pienākumus?
  3. Kādā veidā tika noteikta biļešu ieejas maksa, uz kādu noteikumu, paraugu pamata?
  4. Pasākumā ir noteikta samērā dārga tirgošanās maksa, kas sadārdzina gala produktu, bet savu ēdienu ienest ir aizliegts! Saprotu, ka oganizatori, domā, ka nu šis ir kaut kāds baigais Latvijas notikums Dziesmu svētku apmērā, bet realitātē, tas ir vietējais pasākums vietējai publikai, jo ne brauc bari no Ventspils, ne tajā pilskalnā tik daudz vietas. Tātad, Bauskas novada dome atbalsta un finansē nesamerīgi dārgu pasākumu vietējai publikai.

  29
  10
 2. 1. Organizē BKC, bet ne 100% finansē pašvaldība, līdz ar to jautājums lieks, manuprāt.
  2. BKC darbinieku tiešais pienākums ir nedēļu pirms pasākuma pa naktīm taisīt dekorācijas un štellēt visu pasākumu augšā? Varbūt dažu ir, bet ne lielākās daļas. Līdz ar to, ja slēdz, tad neredzu nekādu problēmu, tās tomēr ir kā minimums virsstundas.
  3. Neesi nokļūdijies/usies ar niku? Šito pirms tam cītīgi uzdeva Anita. Jautājums aplams. Nav nekādu noteikumu, kas tev paredz kā cenot pasākuma ieejas maksu. Noteikti, ka BKC vai domē ir kāds ar finansēm saistīts cilvēks, kā pārziņā šis ir.
  4. Tirgošanās maksa jau ir pašvaldības noteikumi. Visa kā ienešanas aizliegums savukārt ir standarta drošības pasākums.

  Īsais rezumē – visu ko noniecināt un nomelnot, protams, ir kārtīga latvieša dabā, bet kaut kas tomēr nedaudz būtu jāfiltrē. Ja nepatīk, neviens iet neliek, galu galā.

  7
  12
 3. Ārprāc, ja visu to, ko “Njā” ir sarakstijis ir taisnība, un šāda nostāja ir organizatoriem, tad šeit ir darbs gan policijai, gan darba inspekcijai, gan Valsts kontrolei, gan domes atbildīgo iesaistei, kas uzrauga šo iestādi.

  8
  9
 4. Festivāls ģimenēm – tā tas tiek saukts. Vēlētos iepriekšs uzzināt – Cik ir jāatvēl ēšanai diviem bērniem un diviem, ko vēl uzņemsim tai laikā ciemos. Cik maksās kaut tradicionālie friškas ar desiņu? Tik pat cik novada svētkos?

  2
  3
 5. Dīta, ņemot vērā šī gada pieredzi citos pasākumos, ne tikai Bauskā, domājams, ka ēšana, tās pašas friškas + desa, gan jau robežās 5-8 EUR vienam, plus vēl padzerties, kādu mantiņu, bērnu/spēļu zonā ieeja (ja būs kā iepriekš), varbūt vēl kas.. Nu es ar četriem bērniem bez 100 EUR kabatā droši vien nemaz neietu.

 6. Nu tiešām šausmas. Ar tevi ir šausmas. Tā vien šķiet, lasot komentārus šeit un ne tikai šeit, ka daļa sabiedrības:
  1) mucā aug un neko neredz, nekur neiet un vispār nav nekāda priekšstata par to, kas notiek pasaulē, lai gan – uz veikalu taču ejiet un baisās pārtikas cenas redziet;
  2) joprojām dzīvo padomju rozā sapņos par to, ka viss jāsaņem par velti un, ja ne par velti, tad katrā ziņā pašvaldības darbiniekiem, šajā gadījumā Kultūras centra darbiniekiem, gan pilnīgi noteikti par velti ir jāstrādā, jo viņi taču saņem TIK milzīgas algas (stipri zem 1000 pēc nodokļu nomaksas).
  Lielākajai daļai no mums nav saprašanas par to, kā uzbūvēt šādu festivālu, nav saprašanas par to, kā aprēķināt finansiālo pusi, taču viedoklis gan mums visiem ir un parasti negatīvs, kur “ir darbs gan policijai, gan darba inspekcijai, gan Valsts kontrolei, gan domes atbildīgo iesaistei, kas uzrauga šo iestādi”.
  Būtu baigi labi, ja cilvēki nu kaut mazliet padomātu pirms rakstītu, bet, ja domāt negribas, tad nemaz nerakstītu un neizplatītu savas absolūti nepamatotās domas un nedemonstrētu savu nekompetenci.

  7
  3
 7. Arogances, tolerance trūkuma un nekompetences eskalāciju rada provinciālisms. Tiešām pašvaldības administrācijā nav ko darīt, kā atbildēt uz kādu žulti dzeltenajā presē? Lai tak Anita raksta neanonīmus officiālus iesniegumus.

  Arī jaunā prezidenta kancelejai:)

 8. Lasot,šo visu šķiet ,ka esam galīgi prātu zaudējuši.
  Ļaujat ,tak katram darīt savu darbu.Vasara tik īsa, lai baudītu zaļumballes un festivālus. Nevienu, tak aiz rokas nevelk iet uz tik ,,slikto” un dārgo pasākumu .2 dienas 30 eiro ,vai tiešam tas tik dārgi, nu labi vēl 100 eiro notusēs kokčos un friškās.;)) Katru dienu tak nav tādi pasākumi, baudām un priecājamies par dzīvi.Nav jau tik bezcerīgi ,vienkārši baušķeniekam viss ir slikti ,ko radam paši un neatbalstām savējos.
  pasmaidam un ejam uz priekšu!!! Satiksimies TAS TE un baudīsim atpūtu kopā.Negribu nevienu aizvainot,bet mums ir jāmācas cienīt citu darbu,kas rada mums svētkus.Nevis meklēt melnumus,tie mums visiem ir!!!

  8
  4
 9. ir nācies dzīvot vēl laikos, ko dēvējam par “padomju” laikiem un tad it visos pasākumos bija bufetes, lielākajos pasākumos, kā vietējos Dziesmu svētkos un līdzīga “ranga” pasākumos gar visiem tagadējiem un vēl tolaik bijušiem parka celiņiem bija neskaitāmas tirgotāju teltis no visām novadā esošajām patērētāju biedrībām, tirgoja to labāko, speciāli pietaupītu šiem svētkiem, piedevām, par cenām, kādas tolaik bija veikalo. Bet, neskatoties uz to, neviens nepārbaudīja, ko tu nesi savā somiņā, vai “glabāji” bērnu ratiņos. Ak jā, mums taču tagad brīvība bez diktatoriem, vien tie “teroristi”, kuri negrib taisīt kādiem piec un desmitkārtīgu peļņu

  3
  2
 10. var jau aizbildināties ar jebko un likt iedzīvotājiem maksāt par jebko, jo tā taču budžeta nauda un tur iedzīvotājiem nav nekādas daļas, it sevišķi sadaļā par naudas izlietošanu, kā arī par domes štata darbinieku amata pienākumiem un “virsstundām”. Zinot, būs festivāls, tās “dekorācijas” varēja taisīt jau no Jaunā gada, kā arī veikt savlaicīgi citus nepieciešamos darbiņus, lai pēdējā brīdī nebūtu “jāraujas pa naktīm”.

  3
  2
 11. Es neēsmu dzirdējusi, ka citi Bauskas kultūras iestāžu darbinieki būtu saņēmuši papildus algas pielikumus un līgumus par papildus samaksu savai algai par to, ka naktis un dienas gatavo pasākumus ārpus Bauskas. Un liela daļa šādu pasākumu ir bez maksas, lai iepriecinātu un izklaidētu vietējās kopienas ļaužu. Un šie pasākumi ir dvēseliskāki, kulturālāki un iedvesmojošāki. Cik stundas Bauskas KC strādā, lai veidotu kultūru Bauskā? Cik pasakumus Bauskas KC ir veidojis gada laikā priekš Bauskas iedzīvotājiem? Cik cilvēku strādā Bauskas KC salīdzinot ar citām Bauskas novada pārvalžu kultūras iestādēm, kur salidzinot ar Bauskas pilsētu pasākumi ir katru nedēļu? Cik ir stundas likme par pasākumu Bauskas KC salīdzinot ar lauku kultūras iestādēm, kuras strādā un ir redzams rezultāts, bet Bauskas KC reāli 3 pasākumi gadā, kuri lielākoties ir par maksu un visi darbinieki pārstrādājušies?

  3
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.