Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Piektdien Jelgavā norisināsies sacensības «Stiprais ugunsdzēsējs»; piedalīsies arī divi ugunsdzēsēji glābēji no Bauskas novada

Piektdien, 12. augustā, no plkst. 10 Jelgavas tehnoloģiju vidusskolas stadionā Meiju ceļā 9 Jelgavā pirmo reizi Latvijā norisināsies sacensības «Stiprais ugunsdzēsējs», kurās tiks noskaidrots šī gada spēcīgākais Latvijas ugunsdzēsējs glābējs, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ilustratīvs attēls no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Kā noskaidroja «Bauskas Dzīve», no mūsu novada sacensībās piedalīsies Bauskas daļas vada komandieris Jānis Paškevics un Vecumnieku posteņa komandieris Visvaldis Janelis.

«Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā ir senas sporta tradīcijas, jo laba fiziskā sagatavotība un ugunsdzēsēja glābēja profesija ir cieši saistītas. Piektdien ar sacensībām «Stiprais ugunsdzēsējs» sāksim jaunu tradīciju, un, redzot ugunsdzēsēju glābēju atsaucību, šim sporta veidam ir potenciāls kļūt par neatņemamu dienesta sportiskās dzīves sastāvdaļu. «Stiprais ugunsdzēsējs» sacīkstes sauc par grūtākajām divām minūtēm sportā, jo tās prasa no dalībnieka ļoti labu fizisko sagatavotību un profesionālās iemaņas, tāpēc novēlu visiem šo sacensību dalībniekiem izturību!» teic Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš.

Sacensību «Stiprais ugunsdzēsējs» distance veidota, balstoties uz Eiropā un ASV populāru sporta veidu, kas pārbauda ugunsdzēsēju glābēju profesionālās iemaņas un fizisko sagatavotību. Distance sastāv no pieciem posmiem – uzkāpšanas tornī, nesot šļūteņu saini, šļūteņu rituļa uzvilkšanas uz torņa augšējās platformas, spēka pārbaudes, sitot ar āmuru pa sliedi, ar ūdeni pilnas šļūtenes vilkšanas un gandrīz 90 kg smaga manekena nogādāšanas līdz finišam. Visa distance tiek veikta ugunsdzēsēja glābēja speciālajā aizsargtērpā, turklāt individuālajās sacensībās dalībnieki elpo ar elpošanas aparāta palīdzību. Tādējādi tiek maksimāli tuvu imitēti tie apstākļi, kādos ugunsdzēsējiem glābējiem jāstrādā ugunsgrēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzvarētāji tiks noskaidroti individuālajā un komandu distancē. Sacensībās piedalīsies vairāk nekā septiņdesmit dalībnieki no Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas departamenta.

Skatītājiem būs iespējams vērot sacensības stadionā. Ieeja bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.