Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pielāgojot infrastruktūru, pašvaldība Bauskas novadā varētu nodrošināt izmitināšanu ap 130 Ukrainas civiliedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadītā komisija jau ir atbalstījusi 18 pašvaldību projektus infrastruktūras pielāgošanai 1 297 442 eiro apmērā, kas paredz izmitināšanas iespējas 1 529 Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā, atbalstīto vidū arī Bauskas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bijušā Vecumnieku cietuma ēkas. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Atbalsts tiks sniegts arī Bauskas novada pašvaldībai. Pašvaldības ir iesniegušas VARAM attiecīgos dokumentus, lai tām varētu kompensēt izdevumus no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Komisija turpinās vērtēt nākamos pašvaldību pieteikumus par infrastruktūras pielāgošanu. Kā jau iepriekš ziņots, VARAM jūnijā pēc Ministru kabineta rīkojuma izveidoja komisiju ēku uzlabošanai Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam.

Jānis Kalinka, Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks, informē, ka pašlaik Bauskas novadā ir reģistrēti 380 – 390 kara bēgļi no Ukrainas. Atbalsts infrastruktūras pielāgošanai, kas paredz izmitināšanas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem, mūsu novadā tiks sniegts bijušā Vecumnieku cietuma ēkas un Saulaines tehnikuma dienesta viesnīcas pielāgošanai bēgļu dzīvošanai.

J. Kalinka skaidro, ka bijušā Vecumnieku cietuma ēkā ir aptuveni 12 dzīvokļu tipa telpas, tur ir nepieciešama apkure. Pašlaik notiek iepirkuma procedūras gatavošana. Labākajā gadījumā šīs telpas varētu būt pieejamas rudenī. Tajās būtu vieta ap 60 cilvēkiem.

Savukārt dienesta viesnīcā Saulainē istabām nepieciešams daļējs kosmētiskais remonts, citām pilns kosmētiskais vai pat kapitālais remonts. «Darbi sadalīti vairākās pozīcijās. Tur, pielabojot kaut ko, esam arī izmitinājuši cilvēkus, bet tie nav normāli apstākļi. Tiek gatavotas tāmes, virzīts uz iepirkumu. Te varētu izmitināt 70 – 80 cilvēkus. Ja remontēs pa posmiem, stāviem, tad jau varbūt varēs to darīt pakāpeniski. Pašlaik nevar precīzi pateikt, kad šīs telpas varētu būt izremontētas un pieejamas, iespējams, nākamā gada pavasarī,» atklāj J. Kalinka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.