Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Piemin Plūdoni dzejnieka dzimšanas dienā

Ceturtdien, 9. martā, ar klusuma brīdi un ziedu nolikšanu pie Viļa Plūdoņa kapa (Plūdoņa kapos) tika atzīmēta dzejnieka un novadnieka dzimšanas diena, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamgad tiks atzīmēta Viļa Plūdoņa 150. dzimšanas diena, bet jau šomēnes ieplānoti vairāki dzejnieka mūžam un darbam veltīti pasākumi Bauskas novadā. Bauskas novada domē informēja, ka V. Plūdoņa dzīves gājumam un darbam veltītas izstādes apskatāmas Bauskas Centrālajā bibliotēkā, Ceraukstes, Mūsas, Brunavas, Grenctāles, Codes, Dāviņu, Gailīšu, Rītausmas, Jaunsaules, Vecsaules bibliotēkā.

Pirmdien, 13. martā, Brunavas bibliotēkā iecerēts pasākums “Viļa Plūdoņa daiļrade”, kura ietvaros sanākušie skatīsies multfilmas un klausīsies prezentāciju par Vili Plūdoni.

Ceturtdien, 23. martā, Mūsas bibliotēkā notiks tematisks pasākums “Lai sudrabots mākonis pretī tev lido ar pavasari!”. Pasākums veltīts dzejnieka 149. atceres gadskārtai: ar stāstījumu, novadpētniecības darba apkopojumu par dzejnieku, viņa dzimtu Bauskas Centrālās bibliotēkas veidotajos diskos, ar dzejas lasījumiem, mūzikas klausīšanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 26. maijā Viļa Plūdoņa muzejā “Lejeniekos” ieplānota Viļa diena. Bauskas novada domē pieļāva, ka muzeja rekonstrukcijas darbu dēļ pasākums varētu tikt atcelts, tāpēc pašvaldība aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai.

Viļa dienā Bauskas Centrālā bibliotēka, Bauskas Bērnu bibliotēka un Viļa Plūdoņa muzejs pulcina novada skolu audzēkņus, lai baudītu zemgaļu sētas privilēģijas – kopā būšanu kuplā pulkā, iespēju apskatīt muzeja mājas un sētas ik gadu sarūpētos ekspozīcijas papildinājumus, kā arī dabu, kas iedvesmojusi upju, druvu un vissīkāko dabas elementu lirikas meistaru.

Foto: Ceraukstes pagasta pārvalde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Kur mūsu novadnieks ieguldījis lielāku devumu, savulaik ar savu ieguldījumu dzejas “druvā”, vai tagad, atdzimstošajā Latvijā, jau simtiem tūkstošu “apgūstamās” naudas izlietošanā, kā arī vienas otras “svarīgas” darbavietas radīšanā?

    2
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.