Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Piemineklis atgriezies savā vietā 

No pagaidām nenoskaidrotu vandaļu rokām cietušais piemineklis Bauskas aizstāvjiem otrdienas, 28. marta, vakarā nostiprināts atpakaļ uz pamatnes. Bauskas novada domes deputāts vēsturnieks un Nacionālās apvienības (NA) Bauskas nodaļas vadītājs Raitis Ābelnieks atklāja, ka vakar notikušajā NA Bauskas nodaļas kopsapulcē, diskutējot par pieminekli Bauskas aizstāvjiem, nospriests, ka to iespējams atjaunot pašu spēkiem par Bauskas nodaļas partijas biedru līdzekļiem, neizmantojot pašvaldības finansējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Darbus ap pulksten 22 veica NA biedri – Arnolds Jātnieks ar savas saimniecības tehniku un Dainis Rijkuris.

Praktiskie darītāji bija NA Bauskas nodaļas biedri Arnolds Jātnieks un Dainis Rijkuris. «Svarīgākais bija nolikt pieminekli vietā, lai parādītu tiem, kuri centās to nogāzt, ka piemineklis būs no jauna uzstādīts jebkurā gadījumā. Protams, vajadzēs papildu darbu ieguldīt, lai sakoptu cementa javas paliekas, gan arī izbraukāto zālienu. Augsnes virskārta ir ļoti mīksta, tamdēļ izdangātajās vietās būs jāved melnzeme un jāiesēj jauna zāle. Visticamāk, to izdarīs biedri paši,» paziņoja R. Ābelnieks.

Teritorija pieminekļa pakājē pamatīgi izbraukāta, šeit būs nepieciešami labiekārtošanas darbi.

R. Ābelnieks pieļāva, ja piemineklī būtu ievietota armatūra, to būtu grūtāk izkustināt, taču šādam risinājumam ir savi plusi un mīnusi. «Ar vājāku mēģinājumu nogāzt, armatūra palīdz, bet, ja to dara spēcīgāk, var ciest pamatne, izlūstot akmens gabaliem vai arī visu pamatu izgāžot no zemes. Šo niansi mēs arī izskatījām biedru sapulcē. Jāsaprot, ka ātri armatūru nevarētu iestrādāt granīta blokā un akmens pamatnē, kā arī tas nebūtu pa spēkam NA biedriem. Te vajadzētu kādu speciālistu akmeņkali pieaicināt, un tas paņemtu ilgāku laiku,» skaidroja R. Ābelnieks.

Viņš pavēstīja, ka līdz trešdienai, 29. martam, jauna informācija par izmeklēšanas gaitu no policijas puses nav bijusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr Valsts policijā apliecināja, ka turpinās izmeklēšana kriminālprocesā par 27. marta naktī Bauskas aizstāvjiem pret otrreizējo padomju okupāciju nogāzto pieminekli. Likumsargi aicina atsaukties iedzīvotājus, kuru ikdienas maršrutā, tostarp pastaigās, sporta aktivitātēs, pārvietošanās ar transportlīdzekli u. tml., šī apkārtne bijusi iekļauta arī pirms 27. marta.

Jebkura informācija par personām, automašīnām un darbībām šajā apkārtnē pirms noziedzīgā nodarījuma pastrādāšanas var palīdzēt policijai izmeklēšanā, informē un aicina Simona Grāvīte, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

Valsts policija atkārtoti lūdz atsaukties arī noziedzīgā nodarījuma aculieciniekus un personas, kuru rīcībā ir jebkāda informācija par iespējamo noziedzīgo nodarījumu vai personām, kuras, iespējams, to pastrādājušas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Aicinām informāciju sniegt, zvanot pa tālruni 110 vai 28609021,» tā S. Grāvīte. Viņa precizē, ka par šo gadījumu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 20. nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību. Valsts policija ir arī ieguvusi videoierakstus, kuri tiek vērtēti. Pašlaik policija izmeklē vairākas versijas, izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (28)

 1. Latviešu drosmīgie, pašaizliedzīgie karavīri ar visiem iespējamiem līdzekļiem pretojās sarkanā mēra padomju savienības noziedzīgā režīma iebrukumam, otrreizējai Latvijas okupācijai 1944.gada jūlijā.

  42
  4
 2. Tai dīvainajai personai, kura ieklemmējusi uz ceļu kvalitāti, to nepārtraukti tiražējot vairākos komentāros, ieteiktu vizīti pie psihiatra un aiziet psihologa. Ar veselību nejoko!

  36
  8
 3. Ceru, ka montāzisti, iepriekš kom. Pausto ņēmuši visu vērā, lai neviens, otreiz pali un nakts melnumā , pret to neatbalstītos …

  2
  6
 4. Klauni gatavie, šķībi nolika pieminekli, aptaisīja ar javu, izbraukāja zālāju un tagad ir jāgodā kā varoņi. Pa dziļu tumsu dubļos Rijkuris mīcījās un ņēmās, žēl ka neviens nenofilmēja šos darboņus.

  14
  23
 5. Labi, ka uzlika.. Slikti, ka šķībi un visu apakšā ar javu nocūkoja. Un cerams, ka melnzemi pievēdīs un sakops?

  10
  4
 6. Nenoslinkosu un piebraukšu paskatīties vai tiešām tā tur vis ar javu nopluyits ka bilde radās… attiecībā par ceļiem kom. ir zināma taisniba- pie psihologa. Jāiet tiem , kuri gadiem pa tiem didas, boja nervus pretimbraucejiem, lauz savus vagus, par to priecājas, gavilē, uzskatot, ka tas ir tikai normāli, ka ne rudenī ne pavasarī lauku ceļi nav izbraucami…

  6
  2
 7. Vispār jau biedri bija tikai komūnas laikos.. Tagad visi ir kungi takš. Un ko diez nozīmē pilnsapulce? Vai viņi bija pillā? Spriežot kā pēc atjaunošanas izskatās, tad vismaz “ieķemmējuši” bija.

  2
  5
 8. Pieminekļus neviens šķībi neliek un arī ar javu necukojas. Ja nebūs likts armejums, to atkal nogāzis, ja reiz šķībi tas stāv…

  5
  3
 9. Skatoties latviešu filmu ,,Ilgais ceļš kāpās,,..tur mūsu paši latvieši sūtīja uz Sibīriju latviešus,skrēja stučija kaimiņu…un pieminekļus fašistiem neliek.

  6
  15
 10. Izsludiniet 10000 eiro naudas balvu, kas to nogāza,ātri atradīs..pa pliku velti paši meklējiet

  6
  2
 11. Ir, ir nopļūtīts ar cementjavu, ne tikai pamatne, bet arī piemineklis. Biedri – kaut kā nesmuki! Kāpēc vajadzēja tjap ļap?

  6
  5
 12. Jā, biedri, vai tad laika pietrūka, lai visu smuki kā odziņu uztaisītu? Varbūt tomēr speciālistiem vajadzēja uzticēt šos darbus? Vai ta nu tik nabagi būdami, lai nevarētu meistaram, kas to lietu pieprot, samaksāt?

  6
  3
 13. Kauns! Neesmu nekāds pieminekļu fans, bet nu šoreiz gribas teikt, ja nevar glīti un korekti, varbūt nevajag vispār darīt? Nevar saprast, kam te vairāk necieņas – tam, kas to pieminekli nolauza, vai tam, kas šitik pavirši un neglīti to uzlika atpakaļ. Un darīja to neviens cits kā Bauskas novada domes deputāts, Saeimas deputāts un galvenais pašvaldības auditors, par kuru vēl gribas piebilst, ka viņš arī galvenais kapitālsabiedrību reorganizators. Te nu redzams kādā kvalitātē tie darbi tiek darīti.

  11
  7
 14. Piesaukt okupantu propagandas cauraustu filmu kā vēsturisku patiesību, vai tas ir nopietni?

  10
  4
 15. Kārtējie idiotu komentētāju bari -ka tik kādu apdirst ,bet tādu sīkumu kā saprast izlasīto rakstu neprotat ,smadzeņu nav .
  Cilvēki pūlas labot to neliešu izdarības ,bet te tik gandrīz vienas ķengas , vai nav ienācis prātā pašiem palīdzēt ko darīt ,bet nē – tur vajag vairāk smadzenes , pareizi viens rakstīja ,ka psihiatrs viņiem vajadzīgs ,kaut gan ,ja nav smadzeņu ,tad tur neviens ārsts nelīdzēs.

  27
  1
 16. Tie nelieši, kuri mūsu varoņus-karavīrus sauc par fašistiem utt. ( visdrīzāk gan viens cilvēks zem vairākiem nikiem ), Bauskasdzive.lv lūdzu noskaidrot ip adreses, nodot Drošības dienestam, lai iemāca vēsturi. Vai otrs variants, nododiet viņus mums tautai, zināsim, ko darīt.

  21
 17. Tu esi nabags, tu neesi ēdis, tev nav ko mugurā vilkt? Droši vien esi viens no boļševiku dirslaižām kam šnabja rīšanai naudas vairāk kā pietiek, sprāgoni.

  14
  1
 18. Kur tad NA biedri Okmanis un Mačeks? Ko tad viņi nepiedalījās pieminekļa nolikšanā atpakaļ? Vai slikti meistari?

  8
  7
 19. esmu stulbs, pat pshiatrs / šo vārdu neprotu pareizi uzrakstīt/ man nepalīdzēs, man interesē tikai karogi, klīstu pa Bausku un lūru, vai kāds man negrasās to karogu kaut kur iespraust

  3
  1
 20. Nez, vai daudz vēl dumiķīšu, kas nesaprot, ka vienīgais integrācijas veids – pa purnu un no Rīgas ārā.

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.