Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pieminēs komunistiskā genocīda upurus

Piektdien, 14. jūnijā, pulksten 16.30 pie represēto piemiņas ansambļa Brīvības bulvārī tiks aizvadīts piemiņas brīdis, portālu informēja Bauskas kultūras centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Represēto piemiņas pasākumā piedalīsies Bauskas novada domes vadība, sanākušos uzrunās Bauskas Svētā Gara evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Aivars Siliņš un Bauskas nacionālās jauniešu pretošanās grupas dalībnieks, represētais Jānis Zemtautis. Par muzikālu papildinājumu gadās Bauskas Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestra solistu grupa (vadītājs Aigars Dziļums). Piemiņas brīdi vadīs Jānis Biezais.

Jāņem vērā, ka šajā dienā no pulksten 16.30 līdz plkst. 17.20 Brīvības bulvārī represēto piemiņas ansambļa apkārtnē tiks slēgta satiksme.

Iecavā 14. jūnijā iedzīvotāji aicināti visas dienas garumā veidot ziedu ceļu Iecavas brīvības pieminekļa pakājē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas 20. gadsimta vēsturē jūnijs ir traģisku notikumu pilns – 1940. gada 17. jūnijā notika Latvijas okupācija, 1941. gada 14. jūnijā iedzīvotāju deportācija un karadarbības sākums Latvijas teritorijā, kad viena okupācijas vara nomainīja otru.

14. jūnija deportācijas bija plašākā vienā dienā īstenotā varmācības akcija, ko līdz tam piedzīvojusi latviešu tauta. No Latvijas uz Sibīriju tika izsūtīti vairāk nekā 15 400 iedzīvotāju, no Bauskas pilsētas – 88, no apriņķa pagastiem –  483 mūsu valsts pilsoņi. Starp tiem galvenokārt bija bijušie pagastu vecākie, aizsargu komandieri, policisti, dažādu rangu civildienesta amatpersonas, uzņēmēji un viņu ģimenes locekļi. No lauku pagastiem gandrīz visi bija latvieši, bet no pilsētas tika deportētas arī vairākas turīgo ebreju ģimenes. Daudzi izsūtītie mira jau ceļā uz Sibīriju, vēl vairāk – izsūtījuma vietās no pārmērīgi smagā darba un necilvēciskiem dzīvošanas apstākļiem. Vislielākā mirstība bija mazu bērnu un sirmgalvju vidū. Tikai mazāk par pusi no 1941. gadā deportētajiem vēlāk atgriezās Tēvzemē.

Foto: No arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.