Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Piešķir līdzfinansējumu Codes luterāņu baznīcas tehniskajam apsekojumam

Bauskas novada dome nolēmusi piešķirt līdzfinansējumu 2000 eiro apmērā Codes evaņģēliski luteriskajai draudzei Codes luterāņu baznīcas tehniskā apsekojuma sagatavošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Codes baznīca celta ap 1680. gadu. Foto – Ivars Bogdanovs.

Paredzēts, ka finansējums tiks nodrošināts no Bauskas novada administrācijas 2022. gada budžeta kultūras pieminekļu saglabāšanai paredzētajiem līdzekļiem. Darbu pabeigšanas termiņš noteikts ne vēlāk kā līdz 2022. gada 30. oktobrim, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa.

Bauskas novada pašvaldībā šī gada martā saņemts Codes evaņģēliski luteriskās draudzes iesniegums par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu Codes luterāņu baznīcas tehniskā apsekojuma sagatavošanai.

Foto – Ivars Bogdanovs

Codes luterāņu baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tā celta ap 1680. gadu un ir viens no senākajiem sakrālās arhitektūras pieminekļiem Bauskas novadā. Saglabājies baznīcas sākotnējais apjoms un konstrukcija, kā arī vērtīga iekārta – 17. gadsimta kancele un altāris (ar pārbūvēm), ērģeles u. c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baznīcai ilgstošā laika periodā veidojušās tehniskas problēmas – paaugstināts mitruma līmenis pamatos un trupes sēne grīdā, bojāta torņa konstrukcija. Lai sāktu baznīcas ēkas tehnisko problēmu risināšanu, nepieciešams tehniskais apsekojums un speciālistu rekomendācijas turpmākajām darbībām. Tehniskā apsekojuma kopējās izmaksas ir 2233,35 eiro.     

Foto – Ivars Bogdanovs.

Kā skaidro pašvaldībā, – Saistošie noteikumi par Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai paredz, ka arhitektūras pieminekļa, vēsturiskās apbūves, tās daļas vai mākslas pieminekļa konservācijas vai restaurācijas būvniecības ieceres dokumentācijas vai tam pielīdzināma dokumenta (konservācijas/restaurācijas programmas), ieskaitot arhitektoniski mākslinieciskās inventarizācijas vai arhitektoniski mākslinieciskās izpētes un tehniskā apsekojuma, sagatavošanai pašvaldība piešķir līdzfinansējumu līdz 100%, bet ne vairāk kā 2000 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.