Ministru kabinets 15. martā nolēma piešķirt Iekšlietu ministrijai 312 691 eiro, lai segtu izdevumus piemaksām pašvaldību policijas darbiniekiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar «Covid-19» uzliesmojumu un tā seku novēršanu.
Pašvaldību policijas darbinieki apsekoja tirdzniecības, sabiedriskās ēdināšanas un citas sabiedriskās vietas, nodrošināja sabiedrisko kārtību, veica sejas aizsargmasku, «Covid-19» sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu kontroli, uzraudzīja pulcēšanās ierobežojumu ievērošanu, kā arī piedalījās Valsts policijas rīkotajās zibakcijās, pārbaudot tirdzniecības vietas un sabiedrisko transportu.
Pašvaldības policijas darbiniekiem piemaksas piešķirs par darbu laikposmā no šī gada 1. līdz 31. janvārim, informē Gunta Jansone, Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja.
Izdevumi piemaksām par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos tiek kompensēti no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Piemaksu nosaka 75 procentu apmērā no stundas algas likmes, bet piemaksas noteikšanas kritērijus un piešķiršanas kārtību attiecībā uz pašvaldības policijas darbiniekiem nosaka attiecīgās pašvaldības dome.
Ādažu novada pašvaldībai piešķirti 4221,40 eiro, Balvu novada pašvaldības policijai – 492,60 eiro, Bauskas novada pašvaldības policijai – 1236,19 eiro, Daugavpils pilsētas pašvaldības policijai – 3357,06 eiro, Dobeles novada pašvaldības policijai – 1240,89 eiro, Gulbenes novada pašvaldības policijai – 392,67 eiro, Jelgavas pašvaldības policijai – 5747 eiro, Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijai – 1072,37 eiro, Reģionālajai pašvaldības policijai (Ķekavas nodaļa, Baldones nodaļa, Iecavas nodaļa) – 653,54 eiro, Liepājas pilsētas pašvaldības policijai – 7187,19 eiro, Ogres novada pašvaldībai – 9401,54 eiro, Olaines novada pašvaldības policijai – 394,57 eiro, Rīgas pašvaldības policijai – 231 683,06 eiro, Ropažu novada pašvaldības policijai – 3852,24 eiro, Salaspils novada domei – 1348,99 eiro, Saldus novada pašvaldībai – 5542,16 eiro, Saulkrastu novada pašvaldības policijai – 573,30 eiro, Siguldas novada pašvaldības policijai – 11 965,26 eiro, Smiltenes pašvaldības policijai – 511,36 eiro, Talsu novada pašvaldībai – 2077,48 eiro, Tukuma novada pašvaldības policijai – 190,74 eiro, Valkas novada pašvaldībai – 132,41 eiro, Valmieras novada pašvaldības policijai – 7145,39 eiro, Ventspils pašvaldības policijai – 12 271,05 eiro.
No 2022. gada 1. līdz 31. janvārim «Covid-19» izplatības ierobežošanas pasākumos tika iesaistīti vairāk nekā 1150 pašvaldību policijas darbinieku.
Malači…man kredītreforma dēļ Jūsu soda.
Labs darbiņš 👍
vakar, 15. martā, no Uzvaras ielas iegriežoties Baznīcas ielā, pamanīju jau Bauskas pilsētā agrāk redzētu ainu, ka iedzīvotāji “sīkās vajadzības” nokārto turpat uz trotuāra stāvot. Vien šoreiz tas bija apmēram 10- 15 metrus no Bauskas pašvaldības policijas mītnes logiem,. Intereses pēc piebremzēju, bet neko, abi “kungi” pēc nokārtošanās tieši pretī par kārtību Bauskā atbildīgās iestādes logiem, sakārtojušies, devās tālāk savās gaitās. Te nu prēmija mūsu brašuļiem un brašulēm tieši laikā, tikai kāda?
Kāpēc pašvaldības policijā vairākumā strādā pensionāri ?! Kāpēc nestrādā jauni, izglītoti un fiziski spēcīgi, svešvalodas zinoši darbinieki ? Vai tiešām vajadzīga pensionāru policija ?!
vai nebūtu kauns jaunam, izglītotam un svešvalodas zinošam cilvēkam atrasties pašvaldības policijas rindās saņemot pabalstu no strādājošo nodoķlos samaksātā?
Cilvēks, dīvaina radība… iedomājas, ka policists ir visur, var būt visur un visu redzēt, novērst. Vai godprātīgais šoferis nevarēja apstāties, aizrādīt, pazvanīt, informēt. Labāk riet un noriet, diemžēl, tāda mums tā sabiedrība.
Aizmirsu piebilst, ka tie nebija Baušķenieki 🙂
Varbūt nevajadzēta tad pārkāpt kaut ko, nevis raudāt tagad, ka sodu nevari samaksāt?
tad jau pašvaldības policisti sēžot savos kabinetos droši vien domāja, ka pie viņu logiem zemē līst vien “Dieva rasa”. Jājautā, kā gan savulaik viens pats pilsētas “šerifs” Antons, Antons Buls spēja paveikt to, ko tagad nespēj par simtiem tūkstošu ekipētie pašvaldības policisti, pie tam ar vetārsta izglītību un laikā, kad valstī valdīja organizētā noziedzība. Vairāk gan izskatās, ka domes struktūrvienības ir apsēduši nespējnieki, strādāt nespējīgi vai negriboši, spējīgi vien saņemt algas un ‘protams, arī pienākošās prēmijas
varbūt, iesaki turpmāk tiem, kuru laukumā pretī pašvaldības policijas mītnei iedomājas arī nokārtoties pa lielam, lai viņi pēcāk piesit pie policistu loga rūts un palūdz tualetes papīru šiem?