Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Piešķir piemaksas pašvaldību policistiem par darbu «Covid-19» laikā

Ministru kabinets 11. janvārī nolēma piešķirt Iekšlietu ministrijai finansējumu 338 999 eiro apmērā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu piemaksas pašvaldību policijas darbiniekiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos «Covid-19» izplatības ierobežošanā par laika posmu no pērnā gada 1. novembra līdz 30. novembrim, portālu informēja Gunta Jansone, Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No piešķirtajiem līdzekļiem plānots segt piemaksas par nakts darbu tiem pašvaldību policiju darbiniekiem, kuri tika iesaistīti virsstundu darbā no 2021. gada 1. novembra līdz 14. novembrim, lai kontrolētu iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma ievērošanu laikposmā no plkst. 22 līdz plkst. 5. Iekšlietu dienestu amatpersonas sadarbībā ar pašvaldību policiju nodrošina epidemioloģisko ierobežojumu uzraudzību, strādājot paaugstināta riska apstākļos. Līdz ar to piemaksas saņem arī pašvaldību policisti. 

Ādažu novada pašvaldībai piešķirti 5748,90 eiro, Balvu novada pašvaldības policijai – 1258,20 eiro, Bauskas novada pašvaldības policijai – 444,28 eiro, Rundāles pašvaldības policijai – 350,25, Daugavpils pilsētas pašvaldības policijai – 4978,74 eiro, Gulbenes novada pašvaldības policijai – 1088,93 eiro, Jelgavas pašvaldības policijai – 9885,72 eiro, Jēkabpils pašvaldības policijai – 1180,76 eiro, Liepājas pašvaldības policijai – 7102,74 eiro, Limbažu novada pašvaldības policijai – 315,12 eiro, Ogres novada pašvaldībai – 7924,78 eiro, Olaines novada pašvaldības policijai – 1005,26 eiro, Rīgas pašvaldības policijai – 243 208,15 eiro, Ropažu novada pašvaldības policijai – 3277,61 eiro, Salaspils novada domei – 2331,27, Saulkrastu novada pašvaldības policijai – 1453,81 eiro, Siguldas novada pašvaldības policijai – 12 999,27 eiro, Smiltenes pašvaldības policijai – 2143,48 eiro, Talsu novada pašvaldībai – 1370,88 eiro, Tukuma novada pašvaldības policijai – 1811,18 eiro, Valkas novada pašvaldībai – 463,36 eiro, Valmieras novada pašvaldības policijai – 12 696,10 eiro, Ventspils pašvaldības policijai – 15 959,24 eiro.

«Bauskas Dzīve skaidroja, kā ir ar piemaksām Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas nodaļas darbiniekiem, kas arī ir iesaistījušies šajā darbā. «Pieprasījumus par nepieciešamo finansējumu piemaksām mums sniedz pašas vietvaras. Pieprasījumu par finansējumu novembra piemaksām (tai skaitā Iecavas nodaļai) no Reģionālās pašvaldības policijas saņēmām tikai 7. janvārī. Tāpēc  iekļausim Reģionālās pašvaldības policiju (t. sk. Iecavas nodaļu) nākamajā rīkojumā par finansējuma piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem,» skaidro Gunta Jansone, Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Minētajā laika posmā pašvaldību policija nodrošināja sabiedrisko kārtību un drošību, veicot patrulēšanu attiecīgo pašvaldību teritorijās – pilsētās un novados, kā arī reaģēja uz izsaukumiem, tai skaitā par karantīnas vai pašizolācijas pārkāpumiem un citiem likumpārkāpumiem. Tika iesaistīti vairāk nekā 1170 pašvaldību policijas darbinieki, kuri apsekoja tirdzniecības vietas, sabiedriskās ēdināšanas vietas, degvielas uzpildes stacijas, skaistumkopšanas salonus, spēļu zāles un citas vietas, lai kontrolētu «Covid-19» ierobežojumu ievērošanu. Dažādos objektos tika nodrošināta sabiedriskā kārtība un kontrolēta epidemioloģiskās drošības noteikumu ievērošana, tai skaitā sejas aizsargmasku nēsāšana, notika derīga «Covid-19» sertifikāta un personu apliecinošu dokumentu kontrole, skaidro G. Jansone.

Pašvaldību policiju darbinieki kontrolēja pulcēšanās ierobežojumu ievērošanu, apsekojot iespējamās pulcēšanas vietas, piedalījās Valsts policijas rīkotajās zibakcijās, pārbaudot tirdzniecības vietas un sabiedrisko transportu, kā arī veica citus ar sabiedrisko kārtību un drošību, kā arī epidemioloģisko drošību saistītus pienākumus. Laikā no pērnā gada 1. novembra līdz 14. novembrim pašvaldību policiju darbinieki piedalījās arī iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma ievērošanas kontrolē laikposmā no plkst. 22 līdz plkst. 5.

Tādējādi no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem pašvaldībām tiek kompensēti izdevumi piemaksām par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos. Saskaņā ar Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumu Nr. 720 «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu» piemaksu nosaka 75 procentu apmērā no stundas algas likmes, bet piemaksas noteikšanas kritērijus un piešķiršanas kārtību attiecībā uz pašvaldības policijas darbiniekiem nosaka attiecīgās pašvaldības dome. Savukārt izdevumi piemaksām par nakts darbu pašvaldībām tiek kompensēti 75 procentu apmērā no aprēķinātās atlīdzības summas. Par piešķirtā finansējuma izlietojumu atbilstoši mērķim ir atbildīgas attiecīgās pašvaldību institūcijas, kurām tiks pārskaitīts Iekšlietu ministrijai piešķirtais finansējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru kabinets nolēma piešķirt finansējumu 773 634 eiro apmērā Iekšlietu ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu piemaksas arī policijas un Robežsardzes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos «Covid-19» vīrusa izplatības ierobežošanā.

Piemaksu nodrošināšanai Valsts policijai paredzēts piešķirt 440 154 eiro, Valsts policijas koledžai – 9373 eiro, Valsts robežsardzei – 322 657 eiro, bet Valsts robežsardzes koledžai – 1450 eiro, informē G. Jansone. Piemaksas par risku paredzētas par laika posmu no pērnā gada 1. novembra līdz 30. novembrim. Piešķirts arī finansējums 64 446 eiro apmērā, lai iestādēm kompensētu papildu izdevumus saistībā ar vidējās izpeļņas pieaugumu, kas rodas, nosakot atlīdzību par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos. Kopā Iekšlietu ministrijai piešķirti 838 080 eiro.

Foto: Linda Spundiņa/Latvijas radio

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. tā piešķirtā nauda mums noderēs speciāli pasūtīto bet nekam nederīgo(pēc speciālistu atzinuma) auduma masku iepirkuma apmaksai, vismaz daļējai apmaksai un labi ka nepasūtījām uz maskām Svarovska kristālus, vēl dziļāk būtu iekļuvuši parādos

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.