Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Piešķirs naudas balvas Bauskas novada amatierkolektīvu vadītājiem

Bauskas novada domes sēdē 31. augustā deputāti lems par naudas balvu piešķiršanu tautas mākslas kolektīvu vadītājiem, speciālistiem un koncertmeistariem, kuru kolektīvi piedalījās Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldību Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos pārstāvēja 50 amatiermākslas kolektīvi, kuru veiksmīgu dalību sekmēja amatiermākslas kolektīvu vadītāji, speciālisti un koncertmeistari. Lēmumprojektu par naudas balvām līdz šim skatīja izglītības, kultūras un sporta komitejā 16. augustā un finanšu komitejas sēdē 24. augustā. Kopumā diskusiju par šo tēmu praktiski nebija, tikai daži precizējoši jautājumi.

«Bauskas novada pašvaldības amatiermākslas kolektīvu darbības un finansēšanas noteikumi» nosaka, ka Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku norises gadā tautas mākslas kolektīvu vadītājiem, speciālistiem un koncertmeistariem ar Bauskas novada domes lēmumu var piešķirt vienreizēju naudas balvu par kolektīva sagatavošanu dalībai Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos un ieguldījumu kolektīva sasniegumu sekmēšanā.

Ekonomikas un finanšu departamenta vadītāja Indra Latviete informēja, ka radies ietaupījums svētku laikā, un tāpēc pašvaldība plāno piešķirt 21 869 eiro naudas balvu izmaksai. Viņa minēja arī konkrētus kritērijus summu izmaksai. To trīs kolektīvu vadītājiem, kas piedalījušies finālkonkursos, – 500 eiro. Divu kolektīvu vadītājiem, kas gatavoja divas programmas un paralēli gatavojās noslēguma koncertam, – 400 eiro. Pārējo G1 grupas kolektīvu vadītājiem – 300 eiro. Izņēmums esot viena G2 grupas kolektīvu vadītāja, kas gatavoja trīs kolektīvus, un viņai piešķirs 300 eiro. Citiem G2 grupas kolektīvu vadītājiem un repetitoriem piešķirs 200 eiro, un 150 eiro – koncertmeistariem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Rihards Melgailis interesējās, kāpēc sarakstā nav Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas kolektīvu. Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa norādīja, ka mūzikas skolu gadījumā būs atsevišķas balvas no iestāžu budžetiem.

Foto: Bauskas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Vai Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības veselības departamenta vadītājai nebūtu jāatkāpjas no amata pēc viņas rīcības Diesmusvētku gājiena laikā?

  20
  1
 2. Tad jau vajag prēmēt pēc viena principa-vai nu VISIEM kolektīvu vadītājiem, koncertmeistariem izmaksā no iestāžu budžetiem , vai visiem jāsamaksā no pašvaldības iekrātās naudiņas. Kā vispār tādus noteikumus var virzīt tālāk?

  10
  1
 3. Un cik liela balva, no iestādes budžeta, būs deputātam, kurš ,zem rokas, izvadāja manāmi iereibušo departamenta vadoni svētku gājienā?

  22
 4. Tas deputāts tiešām bija džentelmenis. Bet kāpēc neviens no vadības viņai neaizrādīja, lai šāda situācija neveidotos?

  10
 5. Deputātam lielā balva tika piešķirta gājienā- “vest” priekšnieci zem rokas!

  12
 6. Ja interesē, bauska.lv
  Dziesmusvētku gājiena video (1:45 min) var palūkoties, ar ko lepojas Bauskas novada pašvaldība.

  P.S.
  …un visi “speciālisti”, kuri nāk no vecā Rundāles novada vienmēr būs priviliģētā situācijā!

  15
  1
 7. Nu tad pamodāties, pie mums tai laikā AŽ, ne tādus podus vien gāza!
  Skatītājiem bij jautri, bet vadïbas veči gan dabūja iesvīst, lai tiktu no viņas vaļā.

  10
 8. Vai tiešām tā ir tiesa par to gadījumu svētkos? Varbūt cilvēkam no tās lielās nīkšanas un laikapstakļiem vienkarši bija palicis slikti, bet, ja patiešām bijis tā, ka alkahols vainīgs, vai nav nepieciešams veikt kaut kādas izvērtēšanas? Vai tiešām ir pieļauts, ka domes deputāti atļauj un pavada zem rokas tik augsta ranga amatpersonu doties gājienā no malas liekoties, ka persona izskatās stipri dzērusi? Varbūt domes deputāti varētu paskaidrot šo situāciju?

  16
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.