Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dome lēmusi segt Bauskas 2. vidusskolas ēkas būvdarbu sadārdzinājumu 424 474 eiro apmērā

Bauskas novada domes sēdē 5. janvārī deputāti atbalstīja papildu finansējuma piešķiršanu Bauskas 2. vidusskolas ēkas remontdarbiem, informē Artūrs Dulbe, pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022. gada 1. decembrī saņemts SIA „Kvintets M” iesniegums par projekta „Apvienotā projektēšana, autoruzraudzība un būvniecība Bauskas 2. vidusskolā Dārza ielā 9 Bauskā” būvdarbu izpildes un būvizmaksu sadārdzinājuma tāmi 424 474,42 eiro (ieskaitot PVN) apmērā. Būvuzņēmējs informēja par radušos situāciju un nepieciešamo papildus finansējumu, lai varētu turpināt un pabeigt noslēgtā līgumā minētos darbus Bauskas 2. vidusskolas ēkā.

A. Dulbe vēsta, ka, pamatojoties uz būvdarbu indeksācijas metodi, tika veikti aprēķini būvdarbu izmaksu sadārdzinājumam. Bauskas novada administrācijas Attīstības un būvniecības departamenta speciālisti izvērtēja un par pamatotām atzina iesniegtās sadārdzinājuma tāmes izmaksas 424 474,42 eiro (ieskaitot PVN) apmērā.

Tiek skaidrots, ka būvniecībai Latvijā vairāku svarīgu izejvielu – metāla, koksnes, būvķīmijas un minerālproduktu – piegādātājas galvenokārt bija Krievija, Baltkrievija un Ukraina, ar kurām karadarbības vai piemēroto sankciju dēļ piegādes kļuva neiespējamas. No līgumslēdzēju pusēm neatkarīgu un iepriekš neparedzamu iemeslu dēļ strauji pieauga būvniecības izmaksas, kas būtiski apgrūtina iepriekš noslēgto būvdarbu līgumu izpildi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk par projektu iespējams uzzināt šeit: https://www.bauska.lv/lv/pasvaldiba/projekti/uzlabot-visparejas-izglitibas-iestazu-macibu-vidi

Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. Fleitē. Uz vispārējās panikas rēķina. Apdares darbu materiālu, santehnikas, elektropreču, ventilācijas
  preču klāstā Krievijas un Baltkrievijas preces Latvijā ir minimālā daudzumā vai nav nemaz. Eiropas savienībā būvniecībā nedrīkst lietot preces bez CE marķējuma. Daudzi Polijas materiāli ir pat ļoti pieņemami cenu ziņā, bez starpniekiem protams. Skolās lietojamiem materiāliem jābūt ar bērniem atbilstošu kaitīgo vielu emisijas līmenim no pielietojamiem materiāliem. Armatūra diez vai skolas remontā masveidā tiek pielietota. Austrumu materiālu lietošana ir viena no shēmām peļņas gūšanai nomainot ieprojektētos materiālus. Austrumu materiāliem arī parasti nav Eiropas sertifikātu, vai arī tie ir ” uztaisīti” .
  Kur tad būs nauda Kultūras centra izcelšanai no vienas vecas ēkas citā vecā un pilnīgi cita profila ēkā, kopienām, kaut kā radītājiem, skolas pārcelšanai, muzeja pārcelšanai, ja vidusskolai nav gana? Desmitiem miljonu vajadzēs. Ja pēc vidusskolas izmaksu analoga, tad ” kopienas un kvartāli” prasīs kādus 25 miljonus. Krīzes laikā, kurā visi pašvaldības uzņēmumi ceļ tarifus!

  10
  2
 2. skaidrs par to, no kurienes, līdz pilnapjoma kara sākumam Ukrainā, SIA Kvintets M ir ņēmusi savus lētos materiālus, pēc domes runasvīra, bijušā BDZ žurnālista uzskaitījuma, gandrīz it visus būvdarbos pielietotos. Neskatoties pat uz to, ka Krievijas un Baltkrievijas ražojumiem celtniecības vajadzībām nav attiecīgā ES sertifikāta, jo pretējā gadījumā tos pārdotu arī mazumtirdzniecībā.

  7
  2
 3. Kvinteta zēns jau arī jaunu māju sev būvē. Kaut kā tur, kur ir Altum projekti nesedz sadārdzinājumu ne centu. It kā vecais Feldmanis, ČAČS iepriekš Kvintetu iebīdīja daudzmiljonu projektos, tagad pašvaldību slauc kā slaucamu govi.

  8
  3
 4. Par tiem miljoniem,kas ielikti skolas remontā varētu uzcelt vismaz kādas divas jaunas skolas,tas pats būs ar kultūras centru iebīdīšanu kādā restaurējamā ēkā,īpaši vecpilsētā. Celiet jaunu kultūras centru.kur iekšā būtu arī bibliotēka. Ko jūs visu laiku izmetiet naudu restaurācijās??? Iespējams ,ka tur labāk dabūt tos saucamos naudas mazgāšanas procentus?

  15
  3
 5. Koksni ieveda no Černobiļas un Gomeļas apgabaliem? Kādus pāris gadus atpakaļ bija skandāls, ka kādas Latvijas katlumājas pelnos tika konstatēta radiācija. Baltkrievijas šķelda, Černobiļas piesārņojuma zona. Kādi minerālmateriāli? Grants, šķembas? Latvijā nav? Cements ir saistviela, ražo Brocēnos. Naglas no Baltkrievijas? Cik tonnu naglu vajag skolai? Vairāk vajag skrūves. Deputāti vairākumā nav celtnieki un inženieri. Kāpēc viņi tic visam, ko viņiem it kā pakļautie ierēdņi un celtnieki stāsta? Katrs pats var izdomāt. Lai tikai nestāsta, ka 8 miljoni nebija pietiekami materiāliem ar ES izcelsmi un CE marķējumu. Ja celtniekam pasūtītājs ļauj nomainīt materiālus, tad tā ir pirmā shēma, kas objektā tiek pielietota. Otrā shēma ir darbu un materiālu daudzumu apstrīdēšana, Trešā shēma ir projekta risinājumu apstrīdēšana un pārtaisīšana uz celtniekam izdevīgiem materiāliem un apjomiem. Ceturtā shēma ir neizdarīto darbu iešmugulēšana mēneša izpildēs. Piektā shēma ir pasūtītāja biedēšana ar darbu pārtraukšanu un tiesu, ja pasūtītājs nepiekrīt iepriekšējām shēmām. Uzminiet kādos gadījumos pasūtītājs piekrīt celtnieku shēmām? Augstākminētais ir vispārīga informācija, tā dara visi. Ja pasūtītājs ļaujas.

  7
  3
 6. Tieši tā!Un Zālītes bērniem nebūtu jāspiežas mazā ūķī.Kā nav kauna!
  Būtu par slimiem bērniem padomājuši

  5
  1
 7. Un ,izrādas, tas ir tik vienkārši-domes sēdē ar minimālām diskusijām un pēdējā minūtē parādītu tāmi par tik lielu sadārdzinājuma summu, tā tika vienbalsīgi piešķirta. Atceroties “vecos” laikus, ka pat par nelielu papīrus summu (dažkārt smieklīgiem 200 eur) bija detalizēti, argumentēti jāizstāv papildus summas katrs cents un tāme jāizsūta visiem deputātiem vismaz divas nedēļas iepriekš. Es neapgalvoju, ka tas bija ļoti labi, bet tomēr, tas kā ir tagad ir nepieņemami ….citiem desmit minūšu laikā piešķir pusmiljonu, citam budžetā noņem naudu elementāru higiēnas preču vai kancelejas preču iegādei.

  7
  2
 8. Naudas nepieciešamības pamatotība tikai uz ” pasaciņas” pamata? Bez katras pozīcijas pamatošanas ar cipariem? Bez iepriekšējas lēmēju vispusīgas un patiesas informēšanas? 10 minūtēs pusmiljons? Kurā jomā un vietā jūs varat dabūt pusmiljonu desmit minūtēs?

  7
  2
 9. Tāpēc Bauskā ielu remontam naudas nav. Katru dienu jāsit mašīna kopā. Vai tad ierēdņi nebrauc pa ielām?

 10. Nesaprotu vienu. Kāpēc pārējās Bauskas novada skolas netiek pie tik vērienīgiem remontiem un ieguldījumiem? Vienam tiek maksimāli daudz un vēk nevar iekļauties noteiktajā budžetā, bet citiem ir jāgaida uz skolu modernizāciju.

 11. Tā ir renovācija…tur pēc būtības nevar aprēķināt visas izmaksas…Saprotu, bija projektē un būvē, domē varēja pateikt-neparedzējāt paši vainīgi. 400 pakas vajag….?varat iet kur krievu kuģis…kāpēc kvintets sava nauda jāieliek, samaksā līgumsodu, lauž līgumu max līdz 100…300 ietaupīts.
  P.s. viss maksā, cik maksā. Tik dažiem pie kājas, ka tur bērni uzturēsies….Gribam labas algas, bet nesaprotam, ka mēs darītāji, ceļam to ekonomiku- bez būvniecības te būtu tādā irsā

 12. shēmas izskatās , ka visur rādās… nesapņo, dari kaut ko, būs mazāks aizvainojums. Būvniecība ir bizness – mana atlaide būvmateriāliem NAV TAVA. Apjomus dodat Jūs ierēdņi, kopā ar projektētājiem – projektētājs apjomus, Jūs pārbaudat (ekonomiskās daļas ekspertīze – vai nē?).

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.