Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pilsētas kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanai top grāmata «Bauska gleznotāju un grafiķu acīm»; aicina atsaukties gleznu īpašniekus

Biedrība «Meistars Gothards» īsteno projektu, kura gaitā paredzēts sagatavot manuskriptu grāmatai «Bauska gleznotāju un grafiķu acīm», informē biedrības pārstāves. Tālab viņas lūdz atsaukties  cilvēkus, kuriem ir īpašumā kādas gleznas vai grafikas ar Bauskas skatiem vai ir zināms, kur tādas meklējamas. Nolūks – mākslas darba fotoattēlu ievietot grāmatā (nav svarīgi, kas gleznojis un kad).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Neonillas Medvedevas gleznotā Bauska, 2017.

Izdevums plānots kā ilustratīvs, informatīvs materiāls, lai veicinātu sabiedrības interesi par Bauskas vecpilsētu un tās izzūdošām vērtībām. Grāmatā plānoti 50 autoru 100 mākslas darbu attēli, informācija par mākslinieku biogrāfiju un mākslinieciskās izteiksmes veidiem. Teksts būs latviešu un angļu valodā, darba mērķi atklāj «Meistars Gothards» pārstāve Inga Krolle.

Viņa paskaidro, ka manuskripts ir pirmais solis grāmatas tapšanā. Nākamajā gadā plānots veikt visus citus darbus un grāmatu izdot.

Grāmatu sagatavot un izdot izlēmuši, jo trūkst kvalitatīvu, vizuāli izteiksmīgu izdevumu, kas popularizētu Bausku, parādītu pilsētas skaistumu, kultūrvēsturiskās vērtības un veicinātu tās pazīstamību, skaidro biedrības „Meistars Gothards” pārstāves I. Krolle un Indra Liepa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskā iedvesmu saviem mākslas darbiem izsenis guvuši daudzi radoši cilvēki. Grāmatā tiks apkopoti dažādu laiku un paaudžu mākslinieku darbu attēli ar pilsētas skatiem un informācija par autoriem. Izdevuma saturu veidos darbi no Bauskas muzeja krājuma, kurā ir vairāk nekā 30 autoru gleznas un grafikas ar Bauskas ainavām un pilsētvidei raksturīgām detaļām, darbi no Bauskas novada domes gleznu kolekcijas, kā arī no privātkolekcijām.

Novada domes gleznu kolekcija veidojusies no glezniecības plenēru “Bauskas vasara” dalībnieku dāvinātajiem darbiem. Starptautiskais plenērs Bauskā notika 15 gadus (2004-2018) un tajā ir piedalījušies vairāk nekā 60 mākslinieki. Plenērs aktualizēja Bauskas kultūrvēsturiskās vērtības vecpilsētas saglabāšanas kontekstā un ļāva iedzīvotājiem vērīgāk paskatīties uz vecpilsētu no neierasta skatu punkta. Vairāki vērtīgi mākslas darbi nonākuši privātkolekcijās, kā arī atrodas autoru īpašumā.

Mākslas darbu kolekcijas nav pieejamas plašākai publikai, tāpēc, pateicoties grāmatai, sabiedrībai būs iespēja ar tām iepazīties, pārliecinātas biedrības «Meistars Gothards» pārstāves.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu līdzfinansē Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā

Zemgales kultūras programma 2022. gadam un Bauskas novada pašvaldība sabiedrisko organizāciju iniciatīvu realizēšanai.

Lai grāmata «Bauska gleznotāju un grafiķu acīm» taptu, biedrība «Meistars Gothards» lūdz atsaukties  cilvēkus, kuriem ir īpašumā kādas gleznas vai grafikas ar Bauskas skatiem vai ir zināms, kur tādas meklējamas. Nolūks – mākslas darba fotoattēlu ievietot grāmatā (nav svarīgi, kas gleznojis un kad). Saziņai: Indra Liepa, tālrunis 26363407, un Ilga Balode, tālr. 29800807.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Neviena grāmata nevar saglabāt kādas pilsētas kultūrvēsturiskās vērtības,
    bet tikai informāciju par tām. Protams, kultūrvēsturiskas vērtības var būt arī
    pilsētu atspoguļojoši māksla darbi, taču, grozies kā gribi,
    tas nav gluži viens un tas pats.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.