Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pilsētu uzkopj pēc ziemas sezonas

Iestājoties siltākam laikam, ir sākusies Bauskas pilsētas ielu un ietvju attīrīšana no smiltīm. Pamatojoties uz Bauskas novada pašvaldības deleģēšanas līgumu, šos darbus veic SIA “Vides serviss”, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Vides serviss” tehniskais direktors Raimonds Bitins atklāja, ka šajā ziemas sezonā uz ielām Bauskas pilsētā izkaisīts ap 1200m3 smilts- sāls maisījuma. Līdzīgs apjoms tika izlietots iepriekšējā sezonā.

Izkaisītā pretslīdes materiāla savākšana Bauskā sākta jau 13. martā, bet ielu mitrā tīrīšana 17. martā. R. Bitins norādīja, ka smilšu savākšana turpināsies vēl vairākas nedēļas. Lielums ir novākts no tiltiem, Dārza ielas, Salātu un Slimnīcas ielas. Pagājušajā nedēļā koptas- Uzvaras, Pilskalna, Rīgas, Plūdoņa, Kraujas un Pionieru ielas. Vēl atlikušas Kalna un Zaļā iela.

Darbi tiek veikti ar ielu uzkopšanai paredzēto tehniku. Sētnieki kopj ietves un vietas, kur tehnika nevar piebraukt klāt. “Kopšana tiek organizēta piemērotos laikapstākļos. Nokrišņu laikā darbi tiek pārtraukti, jo tehnika iesūc vien ūdeni, bet dubļi paliek. Jāsaprot, ka šis process ir ilgstošs. Smiltis, sanesumi ar automašīnām tiek pārnesti, vienu posmu iztīrot, pēc nedēļas šķiet, ka nekas nav darīts,” teic R. Bitins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums SIA “Vides serviss” ir apzinājis arī vietas, kas bojātas mehanizētās ietvju tīrīšanas laikā ziemas periodā, un tās secīgi tiks sakārtotas. “Zem biezas sniega segas ļoti grūti nokontrolēt, cik tālu ar šķūri braukt. Vienmēr cenšas līdz ietves apmalei tīrīt, bet gadās to aizķert un izkustināt. Divas bojātas vietas ir uz Salātu ielas pie veikala “Mājai un Dārzam”. Gadījies arī nomales izbraukāt, jo zeme nebija sasalusi un tehnika atstāja pēdas. Vairākās vietās, ceļot sniegu augšā, ir sabojāts zālājs, te būs jāved melnzeme un jāiesēj zāle no jauna,” darāmo uzskaita R. Bitins.

Tiek plānots, ka maģistrālās ielas tiks sakoptas līdz aprīļa vidum, bet pilnībā smilšu savākšanu iecerēts pabeigt līdz aprīļa beigām vai maija sākumam. Viss atkarīgs no laikapstākļiem.

Uzkopšanas darbos Iesaistīti seši darbinieki, neskaitot sētniekus, kā arī piecas tehnikas vienības: traktors ar slotu, automašīna- putekļusūcējs, universālais iekrāvējs un kravas mikroautobuss.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.