Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pilsrundāles vidusskolai par teju pusmiljonu eiro labos fasādi

Bauskas novada domes sēdē pirmdien, 7. augustā, deputāti lēma par aizņēmumu Pilsrundāles vidusskolas fasādes atjaunošanai. Šie darbi Bauskas novadam izmaksās vairāk, nekā savulaik izmaksāja skolas renovācijas projekta īstenošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsrundāles vidusskolas ēkai, ja viss izdosies, kā plānots, septembrī sāks apmetuma fasādes krāsošanas darbus, savukārt pēc tam plānots nomainīt ventilējamās fasādes plāksnes, kuras ir sliktā stāvoklī.

«Pilsrundāles vidusskolas ēkas fasādes daļas dažviet ir avārijas stāvoklī. Ventilējamai fasādei plāksnes vietām ir atdalījušās no stiprinājumiem, jebkurā brīdī var krist, apdraudot skolēnus un skolas apmeklētājus. Investīciju projektā paredzēts veikt ēkas pilnvērtīgu apmestās fasādes krāsošanu, lokālo bojājumu labošanu un ventilējamās fasādes daļas atjaunošanu ar jaunām šķiedru cementa plāksnēm.

Veikta iepirkuma procedūra, atbilstoši iepirkuma rezultātiem būvdarbu izmaksas – 449 428,40 eiro. Paredzam ņemt ilgtermiņa aizņēmumu no Valsts kases uz 15 gadiem. Nepieciešams 67 414,26 eiro pašvaldības līdzmaksājums no budžeta,» informēja Bauskas novada būvniecības nodaļas vadītājs Ralfs Simanovičs. Viņš paskaidroja, ka nav jāveic pilnvērtīga fasādes siltināšana un pārējie procesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Apmestās fasādes daļa tīri mehāniski jāsagatavo krāsošanai, jānovērš bojājumi, jāņem nost vecās plāksnes, vietām jāpārliek vertikālais latojums. To varēs paveikt laikā. Būvuzraudzību nodrošinās būvniecības nodaļa,» apliecināja R. Simanovičs.

Vispirms Pilsrundāles vidusskolas fasādei atjaunos apmetuma krāsojumu. Foto: Ivars Bogdanovs

Ēkas renovāciju savulaik veica 2014. gadā. Toreiz tas bija kopējais energoefektivitātes paaugstināšanas projekts, kura ietvaros siltināja Pilsrundāles vidusskolas ēkas fasādi, jumtu, ēkas cokolu un pamata sienas, kā arī pagraba griestus un apkures caurules, un bija arī otrs objekts – Bērsteles skolas ēkai siltināja fasādes sienas, veica jumta pārseguma papildu siltināšanu, hermetizēja esošo logu montāžas vietas un aiļu perimetru, kā arī siltināja pagraba griestus.

Pirms deviņiem gadiem 2014. gada projekta kopējās izmaksas bija 652 939,51 eiro, kur 52,24 procenti bija Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējums 341 083,05 eiro apmērā, savukārt Rundāles novada domes finansējums bija 311 856,46 eiro. Plānotie fasādes atjaunošanas darbi Bauskas novada pašvaldībai izmaksās vairāk nekā savulaik divu ēku energoefektivitātes projekts. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (22)

 1. Kādas dienas atpakaļ bija ziņa, ka Pilsrundāles vidusskolu likvidēs. Ko tad par pusmiljonu atjaunos?

  35
  2
 2. Rundāles pagastā projekti:

  Mežotnes baznīca
  Ceļš – Bauska- Priedītes
  Mistiskie avoti
  Pilsrundāles vidusskola

  Kas nākamais projekts Okmaņa pagastā?

  39
 3. varbūt
  vispirms vajadzētu tikt skaidrībā, kas ar kuru skolu notiks pēc skolu tīkla kārtējās kārtošanas, un tad renovēt, pārbūvēt, sporta zāles būvēt

  37
 4. Autoru – autoru tam brāķim – bruņinieku pilis izturēja karus gadsimtiem – te pat ne 10 miera laika gadus…

  26
 5. Jo tālāk , jo trakāk… vai tiešām deputātiem neradās jautājumi, kāpēc tieši šo skolu attīsta? Kāpēc joprojām nav novada skolu stratēģijas vai attīstības plānojuma?

  32
  2
 6. Ko tik skolās nevar ierīkot! Kāpēc neremontēt? Ja ne pašam tad sašam. Varbūt ministriju un pašvaldību ir aplaimojis prāts un skola būs vajadzīga?

  11
  2
 7. Un kāpēc tieši šo skolu nedrīkstētu attīstīt? Tas, ka Pilsrundāles vidusskola ir dadzis acī Bauskas skolām, nedrīkstētu būt par iemeslu! Varbūt deputāti atceras to, cik daudziem, kuri Bauskas vidusskolās bija lieki un nepieņemti, tieši šī skola izrādījās īstā.

  14
  17
 8. Kā tad Okmaņa sādžā nesakārtosi visu, nauda taču ir (Rundālei, nevis pārējam novadam). Reti kurā novadā šādi čakarē visa novada sabiedrību. No otras puses, varbūt neķert kreņķi un pārvākties uz Rundāli?

  26
 9. Šeit nav runas par skolas attīstību, bet gan par fasādes remontdarbiem, kas var apdraudēt skolēnu un apmeklētāju drošību un veselību! Lasot vairums komentārus, šķiet, ka labāk atstāt bīstamību, un pēc tam, ja notiktu nelaimes gadījumus, tad gan rakstītu, kur pašvaldība skatījās, ka nevarēja laicīgi novērst nelaimes gadījumu!

  6
  15
 10. vai tiešām priekš bērniem domāts šis pusmiljona aizņēmums? Izskatās, ka nē, jo bērniem un skolotājiem visu laiku trūkst, bet dodot to vajadzībām naudu, nekad nesagaidīs “to”, ko bieži vien valstī ir iespējams saņemt no būvnieka, tā, kurš vinnējis iepirkumā. Bet pusmiljons krāsai un ventilējamās fasādes atjaunošanai jau ir labs kumoss, ar kuru iespējams arī padalīties….

  15
  1
 11. Pūt un palaid 💸💰 nacionāļu pārvaldītā rajona būvniecības projektu izmaksas nebeidz pārsteigt! Baušķi samaksās!

  12
  1
 12. Krāpj valsti, izmantojot iespēju tikt pie naudas.
  80% uzņēmēju Latvijā nevis dara vajadzīgus darbus, bet seko Eiropas fondiem.
  Atkarībā no tā, kādi fondi veras, tādus darbus projektos liek.
  Gadiem kāpjam paši sevi likumiskā kārtā

 13. Varbūt noder! Atslēga. Slēgt. Slēgta. Slēgs. Bet – es slēdzu. Tu arī. Centies turpmāk “neslēkt”.

  12
 14. Nu murgs!Kā tad ar to,ka vidusskolas nebūs??
  Kas ar citām skolām Uzvaru,Īslici,tur neko nevajag?
  Riebjas.

  10
  2
 15. Kad aizvēsturiskajā 2014. gadā to fasādi no neatbilstošiem paneļiem lika uz zaļiem, nemizotiem nomaļiem, nauda jau vairs nebija. Strādāja vietējie gadījuma civēki.

 16. Man ir jautājums IN vadībai,kas mācīs Uzvarā angļu valodu un latv.valodu?
  Nav vairāku pedagogu.Bērns 9.klasē,ko darīt?
  Kad beidzot būs sakārtoras skolas Uzvarā,Īslicē??
  Kur palikt slimajam bērnam ar invaliditāti??
  Kas te notiek??
  Lūdzu Okmaņa kungs skaidrojumu.Vadība,direktori mainās??Kur tās reorganizācijas būs?No Uzvaras jau jāñem bērni ārā,ja nav skolotāju???Kā lai beidz 9.klasi?

  7
  1
 17. Kad citas skolas sakārtos??
  Kāpēc direktori mainās tik bieži?Tagad arī IN vadītāja aiziet?
  Kas notiek?Visādi dzērāji departamentos salikti,kas neko nezin par lauku skolām.
  Skolotāju nav.Kas atbildēs?

  8
  1
 18. Baušķinieki trako komentāros. Jo Pilsrundāles skola pārspēj daudzos veidos Bauskas skolas. Pats dzīvoju Bauskā bet braukāju katru dienu uz Pilsrundāles vidusskolu. Tur pat agrāk bija labas stipendijas, kad bija atsevišķs novads.

  4
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.