Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pirmajā Bauskas vecpilsētas domnīcā apspriež kopienas veidošanu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmdien, 20. martā, notika pirmā biedrības “Bauskas vecpilsēta” un nodibinājuma “ViedDoma” rīkotā domapmaiņas saruna, kurā piedalījās cilvēki, kam rūp Bauskas vecpilsēta, pilsoniskās līdzdalības vēstneši un amatpersonas.

Viesos domnīcā ieradās Sabiedrības integrācijas fonda vadītāja Zaiga Pūce, Bauskas novada pašvaldības kultūras mantojuma saglabāšanas komisijas vadītāja Mārīte Putniņa, zemnieku saimniecības “Vaidelotes” saimniece Daira Jātniece, Pestīšanas armijas Bauskas korpusa vadītāja Velta Udarska, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, biedrības “Bauskas vecpilsēta” valdes locekle Egija Stapkēviča. Sarunu vadīja Kaspars Kalējs.

Kopā ar Zaigu Pūci šķetinājām sabiedrības lomu lēmumu pieņemšanā, kopienas aktivitātes. Mārīte Putniņa pastāstīja par Bauskas novada kultūras mantojuma saglabāšanas komisiju kā līdzdalības platformu iedzīvotājiem. Daira Jātniece paskaidroja iemeslus, kāpēc viņa kā cilvēks, kas nedzīvo Bauskas vecpilsētā, piedalās kopienas veidošanā. Velta Udarska iepazīstināja ar Pestīšanas armijas ziedošanas kultūru. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis definēja nākotnes plānus vecpilsētas attīstībai. Egija Stapkēviča iepazīstināja ar iedzīvotāju aptaujas rezultātiem un biedrības darbības prioritātēm turpmākajiem gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bauskas vecpilsētas domnīcu” var noskatīties trešdien, 22. martā, no plkst. 18 biedrības “Bauskas vecpilsēta” “YouTube” kontā.

Raidieraksts sagatavots projektā “Bauskas vecpilsētas kopienas tête-à-tête”, kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Projekta mērķis ir pilnveidot biedrības darbību atbilstoši Bauskas vecpilsētas kopienas vajadzībām, nodrošinot pakalpojumus, finansiālo neatkarību un paplašinot dialogu ar sabiedrību.

Saite uz vakara video – https://www.youtube.com/watch?v=wfOXPvgOLs8 .

Teksts – Kaspars Kalējs, biedrības “Bauskas vecpilsēta” komunikācijas speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. ir nauda, ir interese, tik šoreiz tā nauda no Islandes. Un kāds vēl teiks, ka mēs esam augstākā līmenī, kā viņi tur, Āfrikā?

  12
  2
 2. var teikt arī tā, ja kādreiz ļaužu kopiena bija atkarīga no veiksmīgām medībām un ražas, tad tagadējās kopienas vismaz mūsu valstī atkarīgas no pašmāju un ārvalstu naudas piešķīrumiem. Nerēgotos deguna galā “apgūstamā” nauda, nebūtu arī kopienas šīs naudas apguvei.

  14
  3
 3. Nu ļoti jau pašvaldība “ņem vērā” sabiedrības lomu lēmumu pieņemšanā. Pāris mēnešu laikā jaunā identitāte,komunālā reforma bez sabiedrības iesaistes.Tā ka plika d…ana.

  6
  2
 4. Kopienas nama izveidošana! Tad beidzot ir atrasts tas trūkstošais posms, kas ļaus atdzimt Bauskas vecpilsētai! Urrā!

  3
  1
 5. Varbūt ir kāds veiksmīgāks viens vārds, kā apzīmēt tos cilvēkus, iestādes, uzņēmumus, kurus vieno kopīga ideja – Bauskas vecpilsētas atdzimšana. Iesakiet! Un piekrītu – kopienas centrs neatrisinās visas Bauskas vecpilsētas vajadzības. To neviens līdz Jums nebija uzdrošinājies apgalvot. Ja vien viss būtu tik vienkārši :)… Un tomēr nevajag novērtēt par zemu mērķtiecīgus un drosmīgus cilvēkus, kas apvienojas kopīgas idejas vārdā un nekautrējas darīt, galvenokārt, savas dzīves kvalitātes uzlabošanai. Darbošanās biedrībā man dod ticību, cerību, ka mēs kopā veidojam labāku rītdienu. Mēs gribētu “gāzt kalnus”, bet šobrīd daram tik, cik spējam un to, kam ticam 🙂

  0
  3
 6. Ko vēl bez tukšu frāžu kalšanas Jūs varat piedāvāt? Ir kaut viens konkrēts risinājums? Vai tikai kādas mājeles iekārtošanai, lai būtu kur ērtāk turpināt čaukstēt?

 7. diez, kur un kā tagad dzīvotu šīs vecpilsētas kopienas dalībnieki, ja tās tagadējās uz brukšanas robežas esošās ēkas savulaik darbīgi cilvēki nebūtu uzcēluši ar savu darbu un par paša nopelnīto? Daudzas ēkas toreiz piedevām tika celtas pēc abiem Pasaules kariem. Ja kādreizējie māju īpašnieki tāpat kā pāvi zoodārzā ar skaļu bļaušanu uzmāktos apmeklētājiem, diedelēdami kādu našķi, tad diez vai tāda vepilsēta un arī jaunā Bauska vispār pastāvētu. Mostieties, celieties, strādājiet un vecpilsēta atdzims, nevis meklējiet kur izdiedelēt naudu.

 8. Laikam liela daļa “restauratoru” kopienas dalībnieku ir budžeta maizē. Tāpēc varbūt arī atbilstoša domāšana. Var tikai sadalīt un diezgan neefektīvi izmantot svešu naudu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.