Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pirmie datori nonāks Bauskas Valsts ģimnāzijā un Iecavas vidusskolā

Bauskas novada pašvaldība ir saņēmusi pirmos 70 datorus skolēnu vajadzībām, kopā paredzēts saņemt 611 datorus, kurus plāno piegādāt līdz šā gada beigām, portālu informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka 34 datorus nogādās Bauskas Valsts ģimnāzijā, 34 – Iecavas vidusskolā, bet divus atstās Bauskas novada administrācijas Informācijas tehnoloģiju nodaļā tehniskā atbalsta sniegšanai.

Bauskas novada pašvaldības izglītības nodaļā paskaidroja, ka pirmie datori iedalīti Bauskas Valsts ģimnāzijai kā reģionālajam metodiskajam centram un Iecavas vidusskolai kā lielākajai novada skolai pēc izglītojamo skaita. Šo skolu uzdevums ir pieņemt izaicinājumu un ikdienas mācību procesā jēgpilni izmantot datorus, pēc tam daloties pieredzē.

Bauskas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece, izglītības metodiķe Lāsma Krastiņa atklāja, ka datori izglītības iestādei vēl nav piegādāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Datorus plānots izmantot mācību procesā, skolēnu darbam klasē, iespējams veidojot papildus datorklasi vai mobilo datorklasi.  Pašlaik skolas rīcībā ir divi informātikas kabineti, kas aprīkoti ar stacionārajiem datoriem, trīs mobilās datorklases un divi svešvalodu kabineti, kuros ir portatīvie datori ar lingvistikas programmu. Datori tiek izmantoti gan datorikas (iepriekš informātikas) un programmēšanas stundās, gan arī citās mācību stundās, jo mācību process kļūst aizvien digitalizētāks,” stāsta L. Krastiņa un piebilst, ka ierīces nav plānots skolēniem izsniegt lietošanai mājās.

Datori pagaidām vēl nav aizgādāti arī uz Iecavas vidusskolu, portālam apliecināja Iecavas vidusskolas direktors Kārlis Kravis. Viņš norādīja, ka šobrīd top tehnisks risinājums to izmantošanai skolā.

Datortehnikas piegādi veic SIA “Baltijas informācijas tehnoloģijas”. Datortehnikas sadalījuma pa pašvaldībām pamatā ir izglītojamo skaits 2021. gada 1. septembrī 7.-9. klasē. Katra pašvaldība saņems datortehniku 41% apmērā no minētā izglītojamo skaita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēstīts, datorus saņems visas 43 pašvaldības, kuras kā projekta partneri apņēmušās rūpēties par piegādātās tehnikas sadali izglītības iestādēm un turpmāku izmantošanu mācību procesā. Kopā ar datoriem pašvaldībām un izglītības iestādēm tiks nodrošināta programmatūra centralizētai un efektīvai datortehnikas administrēšanai.

Būs pieejamas arī programmas “Google Workspace for Education” standarta licences, kas sniedz iespēju izglītības iestādēm organizēt klases pārvaldību un datu apstrādi atbilstoši ES noteiktajām datu glabāšanas prasībām. Projektā Valsts izglītības satura centrs (VISC) kā sadarbības partneris nodrošinās metodisko atbalstu pašvaldību digitālajām komandām.

Līdz 2025.gada beigām skolu datoru iegādei plānots vēl papildus investēt vairāk nekā 50 miljonus eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar 25 080 “Acer Chromebook 314” modeļa datoru iegādi Latvijas izglītības ekosistēmā ienāk “ChromeOS” operētājsistēma, dažādojot pieejamās tehnoloģijas, ko apgūst skolēni un paaugstinot konkurenci starp dažādiem programmatūras ražotājiem.

Foto: Bauskas novada dome

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. nuu johaidii- pashus letakos un vajakos 14″ sudus nopirkushi.
    Protams, labi ari, ka ta, bet te lidzigs princips ka ar baseinu bija- 25 vai 50 metri.
    It ka ieekonomeja un peldet jau var, bet nedaudz pieliekot (ne jau 2x tikai tadel, ka 50m) vareja uzbuvet 50m baseinu, kur var rikot olimpiska baseba garuma sacensibas, kas dotu daudz vairak ka SPA opciju.
    Tapat ar shiem hrombuukiem (tadi jaudigaki kalkulatori vien ir)- nu vareja tak pielikt vismaz videjas jaudas laptopu pirkshanai.
    Arguments par konkurences paaugstinashanu starp dazadiem prog razotajiem, perkot shos Chrome OS vispar ir idiotisks.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.