Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pirmsskolas grupas Stelpē saglabās

Arī Bauskas novada finanšu komitejas sēdē deputāti nobalsoja par Stelpes sākumskolas reorganizāciju, likvidējot šo iestādi. Kā atzina izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja, nav manāma tendence, ka skolēnu skaits izglītības iestādē varētu būtiski palielināties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lēmumprojektu deputāti skatīja 20. aprīlī. «Skolā mācās 27 izglītojamie apvienotajās klasēs. Nākamgad nav tendences palielināties. Pēc direktores sniegtās informācijas varētu būt 28 skolēni, un darbs turpinātos apvienotajās klasēs. Redzam, ka izglītojamo skaitam ir tendence samazināties, arī 2023. gadā pirmsskolas grupas nav īpaši piepildītas, nav neviena pieteikuma uz pirmsskolas rindu.

Analizējot telpu noslodzi, skolā var mācīties 138 skolēni, un pašlaik noslodze ir 20 procenti. Direktore ir informējusi dibinātāju, ka pārtrauc darba attiecības ar nākamo mācību gadu. Ar priekšsēdētāja lēmumu izveidota darba grupa ar mērķi izvērtēt iestādes efektivitāti un konkurētspējīgas izglītības nodrošināšanu. Viena izglītojamā izmaksas ir 353,7 eiro mēnesī, kas ir augstākās novadā, ir arī 11,5 tehniskā personāla amata vienību skaits. Vecumnieku vidusskolā 1. – 6. klašu posmā mācās jau 17 izglītojamie no Stelpes pagasta,» informēja V. Ieleja.

Viņa norādīja, ka pirmsskolas izglītības turpināsies Stelpes skolā, jo Vecumniekos pirmsskolas izglītības telpu kapacitāte ir izsmelta un šiem bērniem būs labāk atrasties tuvāk viņu dzīvesvietai. Pirmsskolā pagaidām vienā grupā plānoti četri audzēkņi, otrā – astoņi. Pašlaik ir desmit un seši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stelpes sākumskolas direktore Dagmāra Venclova informēja, ka «Bauskas Dzīves» iepriekšējā rakstā neprecīzi minēts pirmo klašu skolēnu skaits. Gan pirmajā, gan otrajā klasē nākamgad būtu katrā pa trīs skolēniem, un kopā – seši. Viņa arī norādīja, ka komiteju sēdēs izskanējusi nepareiza informācija, ka pedagogiem esot konflikts ar Vecumnieku vidusskolu. D. Venclova precizēja, ka bijušas sarunas par to, ka skolu varētu pievienot Misas pamatskolai vai Vecumnieku vidusskolai, un pedagogu viedoklis bijis, ka šajā situācijā esot labāk pievienoties Misas pamatskolai, bet konflikta ar Vecumnieku vidusskolu neesot.

Foto:no albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Pareizi,ka jāsaglabā pirmskolas grupiņas!!!!!
    Ko nozīmē bērniem un vecākiem šis tālās skolas un agrās celšanās!!!!! Man savulaik puspiecos no rīta bija jarauj bērns augšā lai tiktu uz skolu!!! Kāda tur vairs mācīšanās – bērns neizgulejies, pārguris….

  2. Interesanti, ar kuru galu domā, šie lēmēji, pamatskolas bērniem tagad projām būs jāpavada 10,5h no mājām. Kad mācījās šajā skoliņā, bērni mājās bija vēlākais 15:30. Un ir likums, ka izglītība jāiegūst tuvāk mājām. Un pavadot šīs stundas ceļā, pa kuru laiku bērns mācīsies, apmeklēs savus izvēlētos pulciņus? Un arī Vecumnieku bērnus varēja vest mācīties uz Stelpes skoliņu, nevis uz Skaistkalni, būtu tuvāk, skolotājām būtu darbs. Un būtu viss godīgi sadalīts. Bērni tādā veidā tiktu ātrāk mājās. Te pierādās, ka mūsu valdībai loģiskās domāšanas vispār nav.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.