Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Plāno kāzas, vecmeitu vai vecpuišu ballīti? Padomus piedāvā smelties pasākumā Bauskas Rātsnamā

Šī gada 1. oktobrī Bauskas Rātsnamā norisināsies bezmaksas pasākums “Plāno kāzas Bauskas novadā!”, portālu informēja Bauskas novada Tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka sarīkojuma laikā vienkopus būs iespēja satikt Bauskas novada viesu māju pārstāvjus, ēdinātājus, iegūt informāciju par iecienītām laulību ceremoniju vietām, kāzu fotogrāfiem, kā arī iepazīties ar īpašajām kāzu, vecmeitu vai vecpuišu ballīšu programmām.

Kāzu dienas ietvaros paredzētas arī vairākas lekcijas – pieredzes stāsti par tēmām, kas ir svarīgas, plānojot šo nozīmīgo pasākumu. Piemēram, Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Sandra Kolberga informēs par to, kas jāņem vērā reģistrējot laulības.

Atpūtas kompleksa “Rožmalas” vadītāja Ilze Djačuka dalīsies pieredzē ar kāzu organizēšanas niansēm viesu namos. Fotogrāfs Gints Jankovskis pastāstīs par fotogrāfa lomu kāzu procesā, bet Sandra Grigorjeva (“Albumu feja” radītāja) sniegs praktiskus padomus, kā izveidot kāzu/ģimenes albumu. Pasākuma dalībnieki ir padomājuši arī par jaukiem pārsteigumiem un īpašiem piedāvājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Turkupole-Zilpure precizēja, ka minētais pasākums Bauskas Rātsnamā notiks 1.oktobrī no plkst. 11 līdz plkst. 16. Gaidīts ikviens, kurš plāno kāzas, vecmeitu vai vecpuišu ballītes.

Foto: Sandis Lazda

Pasākumu organizē Bauskas novada TIC sadarbībā ar novada tūrisma pakalpojumu sniedzējiem ar mērķi izcelt plašo Bauskas novada kāzu piedāvājumu un veicināt uzņēmējdarbības attīstību novadā.

“Kāzu svinības ir nozīmīgs novada tūrisma produkts ar augstu pievienoto vērtību, kvalitāti un eksportspēju, bet Bauskas Rātsnams ir iecienīta laulību reģistrācijas vieta ar īpašu 17.gs. interjeru. Gadā šeit tiek noslēgtas ap 160 laulībām, uz tām šajā ēkā ierodas viesi ne tikai no Rīgas, bet arī citiem Latvijas reģioniem un pat ārvalstīm,” atzīmē I. Turkupole-Zilpure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Portāls mammamuntetiem.lv ir izpētījis, cik izmaksā kāzas Latvijā. Jāmin gan, kāzu izmaksu pozīcijas var rakstīt un rakstīt – bez sava gala. Tomēr daļa no tām nav ne obligātas, ne tādas, bez kurām nevar iztikt. Vienīgā obligātā maksa par laulībām ir valsts nodeva par laulības reģistrāciju. Tomēr biežāk pāri izvēlas kā svinīgāk atzīmēt savu kāzu dienu – vai ar svinīgu ceremoniju, pusdienām vai dzīrēm trīs dienu garumā.

Kas jāzina par laulības noslēgšanu

Salaulāties un, kā saka, sakārtot dokumentus var par 14 eiro, kas ir valsts nodeva par laulības reģistrāciju. Tā ir jāsamaksā jebkurā gadījumā, neatkarīgi no tā, vai laulība tiek slēgta dzimtsarakstu nodaļā vai kādā draudzē. Laulību noslēdz ne agrāk kā viena mēneša un ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc iesnieguma un citu laulības noslēgšanai nepieciešamo dokumentu iesniegšanas dzimtsarakstu nodaļā vai draudzē. Laulībām nepieciešami divi liecinieki. 

Laulības reģistrācijas izmaksas

  • Tikai reģistrācija. Pats vienkāršākais veids un izmaksu ziņā ekonomiskākais, ir laulību reģistrācija dzimtsarakstu nodaļas kabinetā tikai liecinieku klātbūtnē bez svinīga pasākuma. Tādā gadījumā parasti ir jāsamaksā tikai valsts nodeva (14 eiro) un laulības noslēgšana līdzinās līguma parakstīšanai.
  • Svinīga laulības reģistrācija dzimtsarakstu nodaļā. Ja pāris grib tikai sarakstīties, bet vēlas šim pasākumam piešķirt zināmu svinīgumu, ir iespējams rīkot svinīgu laulības reģistrāciju, ko parasti dzimtsarakstu nodaļas arī piedāvā. Piemēram, laulību reģistrācija Bauskas novadā laulību zālē tikai liecinieku klātbūtnē ir bez maksas, jāsamaksā tikai valsts nodeva, bet svinīga laulību reģistrācija Bauskas Rātsnama zālē izmaksā 16, 53 eiro, bet Iecavas, Vecumnieku un Rundāles laulību zālēs maksā ir 8, 27 eiro un pakalpojumā ir iekļauta ieraksta mūzika fonā. Savukārt svinīga laulības reģistrācijas ceremonija ar muzikālo pavadījumu un dzeju maksā 49, 59 eiro.
  • Ja pāris vēlas laulāties baznīcā, arī ir jāsamaksā valsts nodeva, bet parasti pāris arī nodod brīvprātīgu ziedojumu par laulību reģistrēšanu. Ar baznīcu var vienoties par telpu dekorēšanu, mūzikas pavadījumu. Visbiežāk baznīcas laulā, ja kāds no pāra ir draudzes loceklis.
  • Izbraukumu laulības. Arvien tiek rīkotas izbraukuma laulības – tās slēgšana ārpus dzimtsarakstu nodaļas. Parasti katra dzimtsarakstu nodaļa ir noteikusi maksu šim pakalpojumam un dažādos novados tās ir atšķirīgas. Piemēram, Bauskas novadā svinīga laulību reģistrācija ārpus Dzimtsarakstu nodaļas telpām ar muzikālo pavadījumu un dzeju maksā 82,65 eiro, bet svinīga laulības reģistrācija ārpus Dzimtsarakstu nodaļas telpām, citā piemērotā vietā, ja personas, kuras vēlas noslēgt laulību, nodrošina laulības reģistrācijai piemērotus vai atbilstošus apstākļus maksā 41, 32 eiro.

Ja uztic kāzas profesionāļiem

Saskaroties gan ar apjomīgo darbu sarakstu, gan izmaksām, var raksties jautājums – varbūt uzticēt šo darbiņu profesionāļiem? “Kāzu Aģentūras” vadītāja Dace Miezīte iezīmē vairākus kāzu formātus un ieskicē aptuvenās izmaksas. 

  • Ceremonija skaistā vietā ar uzkodām: 3-7 tūkstoši. Šeit ietilpst ceremonija skaistā vietā (pils, muiža, ārtelpas), vietas noformējums, telpas īre, fotogrāfs, kūka, uzkodas, šampanietis, ziedlapiņas, ko met pār jauno pāri. Pie mazāka viesu skaita šajā summā var iekļauties arī svētku vakariņas 10 personām kāda muižā. Pie lielāku viesu skaita tās būs uzkodas pēc ceremonijas.
  • Pilna servisa kāzas bez nakšņošanas: 10-15 tūkstoši eiro. Skaista ceremonija ar svinībām, kur ietilpst foto, video pakalpojumi, vakara vadītājs, ēdināšana, DJ vai dzīvā mūzika, svinību vieta.
  • Pilna servisa kāzas ar nakšņošanu: no 25 tūkstošiem. Šeit ietilpst viss iepriekš minētais un papildus tam tiek izmitināti viesi.
  • Fantāzijas kāzas: 60-90 tūkstoši. Par šādu summu varēsiet noorganizēt savas sapņu kāzas ar mūzikas grupu pavisam greznā vietā un mieloties ar delikatesēm vairāku dienu garumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Vai kāds no pašvaldības var paskaidrot, kāpēc tikko kā pabeigtajā Mežotnes baznīcā tukša un neapkurināma telpa (bez WC) tiks iznomāta kāzu ceremonijām par naudu (kā laikrakstā bija minēts, 100 – 200 EUR), bet Bauskas rātsnamā, kurš iekārtots pēc augstākajiem vēsturiska interjera standartiem, jebkurš Rīgas tirliņš var precēties, samaksājot 16,53 EUR? Kur te ir loģika? Ar ko šī nav “ceremonija skaistā vietā”, par kuru citviet jāmaksā tūkstoši? Tā ir ne vien normālas konkurences graušana, ņemot nost biznesu privātiem telpu iznomātājiem, bet arī pilnīgs nesaimnieciskums. Kāpēc par šīm skaistajām telpām pašvaldība nevarētu gūt ienākumus?

  2. Nāk prātā tikai viens iemesls- lai paliktu atmiņā uz visu mūžu: ūdens cisterna , sausā tualete ( ar aromātu), neapkurināmas telpas un …rēķins.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.