Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

PMLP Bauskas nodaļai trešdienās un ceturtdienās pagarināts darba laiks

Lai apkalpotu pēc iespējas vairāk klientu, kuriem nepieciešams jauns personu apliecinošs dokuments, un uzlabotu pakalpojumu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem, kā arī nodrošinātu, ka balsstiesīgie pilsoņi var sekmīgi piedalīties 14. Saeimas vēlēšanās, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) veikusi virkni uzlabojumu klientu apkalpošanas kārtībā. Bauskas nodaļā iedzīvotāji tiek apkalpoti arī rindas kārtībā, kā arī trešdienās un ceturtdienās pagarināts darba laiks līdz pulksten 18, portālu informēja PMLP pārstāve Madara Puķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Savu kārtu rindā PMLP Bauskas nodaļā var nākties gaidīt ilgu laiku. Bieži rīta pusē pusstundas laikā visi bez pieraksta numuriņi ir izņemti, un aparāts vairs tos neizsniedz.  Foto: www.bauskasdzive.lv

Viņa norādīja, ka PMLP Bauskas nodaļā katru darba dienu var noformēt un saņemt personu apliecinošus dokumentus – pilsoņu un nepilsoņu pases un personas apliecības jeb eID kartes – pirms pandēmijas pieņemšanas kārtībā. Tas nozīmē, ka klienti galvenokārt tiek apkalpoti rindas kārtībā, tiem neveicot iepriekšēju pierakstu.

Pārvaldes dati liecina, ka šāda klientu pieņemšanas kārtība ļauj apkalpot līdz pat 25 procentiem vairāk klientu nekā līdz šim, tādējādi uzlabojot pakalpojuma pieejamību.

M. Puķe atzina, ka gaidīšanas laiku rindā nav iespējams prognozēt, jo katru dienu klientu skaits, kuri atnākuši saņemt pakalpojumu ir citādāks. Vidēji klientiem rindā ir jāgaida līdz vienai stundai. Ilgākais laiks, kas klientiem jāgaida ir līdz 4 stundām. Bauskas nodaļas darbinieki, izdalot numuriņus, informē arī par aptuveno gaidīšanas laiku, tādejādi klienti, kuriem jāgaida ilgāk, var doties savās gaitās un atgriezties nodaļā vēlāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

M. Puķe atklāja, ka vēl arvien ir vērojama ļoti liela tendence noformēt personu apliecinošus dokumentus bērniem. Salīdzinājumam 2021.gada martā visās PMLP nodaļās (kopā) tika noformēti 5000 personu apliecinoši dokumenti bērniem, šī gada martā šis skaitlis bija 25 000. Tāpat šogad daudziem klientiem beidzas personu apliecinoši dokumentu termiņš.

M. Puķe aicina iedzīvotājus savlaicīgi pārbaudīt savu personu apliecinošo dokumentu – pases un eID kartes – derīguma termiņu, neatlikt dokumentu noformēšanu uz pēdējo brīdi.

M. Puķe informēja, ka iepriekšēja pieraksta iespēja pases un eID kartes noformēšanas un izsniegšanas pakalpojumu saņemšanai saglabāta būtiski samazinātā apjomā un galvenokārt klienti tiek aicināti katru darba dienu noformēt pasi un eID karti rindas kārtībā. Tiem klientiem, kuri vēlas noformēt uzturēšanās atļaujas kartes, vēl aizvien jāveic iepriekšējs pieraksts pakalpojuma saņemšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai palielinātu klientu apkalpošanas kapacitāti un pakalpojuma pieejamību, 14 PMLP teritoriālajās nodaļās, tostarp Bauskas, pagarināts darba laiks trešdienās un ceturtdienās – nodaļa šajās dienās strādā no pulksten 8 līdz 18. Pirmdienās, otrdienās, piektdienās Bauskas nodaļa strādā no 8 līdz 16.

No jūnija paredzēts apzināt aptuveni 18 000 Latvijas balsstiesīgo iedzīvotāju, kuriem 1. septembrī beigsies personu apliecinošo dokumentu termiņš, lai mudinātu un atgādinātu savlaicīgi apmeklēt PMLP teritoriālās nodaļās un noformēt dokumentus līdz 14. Saeimas vēlēšanām.

Vienlaikus M. Puķe atgādina, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iniciētie grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā paredz, ka personas apliecība jeb eID karte no 2023. gada 1. janvāra būs obligāts personu apliecinošs dokuments ikvienam Latvijas pilsonim un nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu.

Šis nosacījums neattiecas uz cilvēkiem, kas pārsnieguši darbspējas vecumu – uz pensionāriem. Viņiem eID karte jānoformē līdz pārejas perioda beigām – 2030. gada 31. decembrim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Tie, kuri veic elektronisko pierakstu internetā, tiem arī jāņem numuriņi? Jebšu aizej us savu noteikto laiku un ej visiem garām?

  2. Jā, tiem Nr. automāts Izsniedz 5 min. pirms pieraksta laika! Un pēc brīža jau var iet iekšā!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.