Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Policija Bauskā konfiscē antiradaru, soda par drošības jostu nelietošanu un par auto stiklu tonēšanu

Pagājušās nedēļas nogalē, 18. un 19. februārī, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas veica profilaktiskos pasākumus satiksmes uzraudzības jomā vairākās pilsētās, visvairāk pārkāpumu fiksējot Jelgavā un Bauskā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā pārbaudīti vairāk nekā 350 transportlīdzekļu vadītāji, fiksējot tādus pārkāpumus kā transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā, drošības jostu nelietošana, konstatēta arī transportlīdzeklī aizliegta ierīce – antiradars – un citi pārkāpumi. Šādi profilaktiskie ceļu satiksmes uzraudzības pasākumi periodiski notiek visā Latvijā un sagaidāmi arī turpmāk jebkurā diennakts laikā un vietā, informē Ilze Jurēvica, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece.

Dienvidzemgales iecirkņa darbinieki 18. februārī veica uzraudzības pasākumu Jelgavā, kura laikā, pārbaudīti ap 130 transportlīdzekļu vadītāji, no kuriem viens konstatēts alkohola reibumā, par ko sākts arī administratīvā pārkāpuma process. Tajā pašā dienā arī Rietumzemgales iecirkņa amatpersonas veica pastiprinātu ceļu satiksmes jomas uzraudzību Dobelē, kur no aptuveni 100 pārbaudītiem transportlīdzekļu vadītājiem neviens pārkāpums netika konstatēts.

Savukārt 19. februārī, Dienvidzemgales iecirkņa amatpersonām veicot ceļu satiksmes uzraudzības pasākumus gan Jelgavā, gan Bauskā, kopumā pārbaudīti ap 140 automašīnu vadītāji, fiksējot vairākus ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus: astoņos gadījumos drošības jostu nelietošanu; četros gadījumos personas, vadot transportlīdzekli, lietojušas mobilos tālruņus; vienā gadījumā konstatēts, ka transportlīdzekļa vadītāja apliecībai beidzies derīguma termiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fiksēts arī transportlīdzeklis, kura stiklu tonējums neatbilst noteiktajiem standartiem un konstatēts autovadītājs, pie kura automobilī atradās aizliegta ierīce – antiradars. Par fiksētajiem pārkāpumiem attiecīgi sāktas administratīvās lietvedības, lai personas sauktu pie atbildības.

Bauskā no pārbaudītām 35 automašīnām tika konstatēti trīs pārkāpumi – par antiradaru, par drošības jostas nelietošanu un par neatbilstošu stiklu tonējumu, precizē I. Jurēvica.

Pēc Ceļu satiksmes likuma (CSL) 51. panta otrā punkta par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī par tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no sešām līdz četrpadsmit naudas soda vienībām (viena vienība – pieci eiro).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pēc CSL 71. panta 16 punkta par braukšanu ar transportlīdzekli, kas aprīkots ar ierīci (antiradaru u. tml.), kura var uztvert braukšanas ātruma kontroles mērierīču raidītos signālus vai radīt traucējumus šo mērierīču darbībā, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam vienpadsmit naudas soda vienību apmērā.

Pēc CSL 71. panta 19. punkta par braukšanu ar automobili, kura stikli pārklāti ar pārklājumu, kas neatbilst normatīvo aktu prasībām, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam septiņpadsmit naudas soda vienību apmērā, skaidro I. Jerēvica.

Valsts policija vērš uzmanību, ka šādi profilaktiskie ceļu satiksmes uzraudzības pasākumi periodiski tiek rīkoti dažādās vietās Latvijā un sagaidāmi jebkurā diennakts brīdī arī turpmāk, lai konstatētu un novērstu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus rūpēs par iedzīvotāju drošību.

Foto: Valsts Policija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Ir jautājums,vai sods ir par to kad caurs izpūtējs,vai kā tautā saka taisnā truba,kad autiņš tā rēc kad sēdus gultā???

  8
  3
 2. VAI BAUSKAPOLICISTUS UN MUNICIPALUS ARI SODIJA… JO TIE SAVUS RESNOS VEDERUS PIESPRADZET NEVAR.

  14
  6
 3. Arī apturēja uz Mēmeles iela pirms apļa,cerība kko uziet mirst pēdējā,bet kaitinoši tas ir!

  1
  2
 4. It sevišķi iepriecina tā pēdējā rindkopa, par tām rūpēm – var jau nekaunīgi d*t, bet nu ne jau tik ļoti! Par sava maka biezumu un sava mūļa taukainumu viņi rūpējas, un NE PAR KO CITU!

  5
  7
 5. Konfiscē,tas ir kā,atņem personai piederošu mantu?Ierēdņiem iegribas un viņi atņem otrā īpašumu,jo redziet mums Saeima gadījusies tāda gudrīte,pēdiņās.

  9
  8
 6. varbūt, tomēr mēģini pie stūres sēsties skaidrā un tās tavas rūpes par auto konfiskāciju atkritīs kā nebijušas. Šoreiz padomā par citiem, ne tikai par sevi.

  13
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.