Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Policija Bauskā pārbauda 207 automašīnas — vairākiem spēkratiem atņem apskates uzlīmi

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa amatpersonas, veiksmīgi sadarbojoties ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas darbiniekiem, 25. janvārī profilaktiska rakstura pārbaudē Bauskā pastiprinātu uzmanību pievērsa tam, vai transportlīdzekļi ir aprīkoti ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Par dažādu noteikumu pārkāpumiem tika sākti 13 administratīvo pārkāpumu procesi un viens kriminālprocess, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien, 25. janvārī, Bauskā tika pārbaudīti 207 transportlīdzekļi. Likumsargi sešām automašīnām konstatēja riepu protektoru neatbilstību, proti, transportlīdzekļiem protektoru dziļums bija mazāks par četriem milimetriem, kā arī policisti apturēja vienu transportlīdzekli, kuram noteiktajā termiņā nebija veikta valsts tehniskā apskate.

Foto: csdd.lv

Divām automašīnām tika anulētas atļaujas piedalīties ceļu satiksmē un vienam transportlīdzeklim – noņemtas valsts reģistrācijas numura zīmes. Atļaujas piedalīties ceļu satiksmē tiek anulētas automobiļiem, kuru tehniskais stāvoklis neatbilst drošībai, lai varētu piedalīties ceļu satiksmē. Valsts reģistrācijas numura zīmes noņēma automašīnai, kuras riepu protektora dziļums bija mazāks par 3 mm, skaidro D. Kalniņa.

Pārbaudes laikā likumsargi konstatēja, ka viens šoferis vadīja automašīnu laikā, kad viņam ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums. Par minēto pārkāpumu tika sākts kriminālprocess. Savukārt vēl trīs administratīvo pārkāpumu procesi tika sākti par drošības jostu nelietošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija atgādina, ka ziemas periodā braukšana bez laika apstākļiem piemērotām riepām ir bīstama un saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 15 līdz 55 eiro.

Valsts policija arī turpmāk aktīvi strādās, rīkojot profilaktiska rakstura pārbaudes, lai atklātu, pārtrauktu un novērstu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. par braukšanu bez tiesībām kriminālprocessu neuzsāk

    ,,(6) Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja:

    1) nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nav noteiktā kārtībā iegūtas vai ir atņemtas);

    2) ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, kas piemērots saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma 18. pantu, pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros vai par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu ārvalstīs, —

    piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no piecdesmit sešām līdz simt četrpadsmit naudas soda vienībām.,,

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.