Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pret vienota komunālā uzņēmuma izveidi parakstījušies 914 iedzīvotāji

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada dome saņēmusi šogad jau otro kolektīvo iesniegumu no iedzīvotājiem – šoreiz ar aicinājumu apturēt vienotas komunālo pakalpojumu kapitālsabiedrības izveidi.

Vēstules iesniedzēji pašvaldības atbildi gaida desmit dienu laikā. Kolektīvo iesniegumu 17. martā pašvaldībā nogādāja Misas iedzīvotāja Vanda Vēvere. «Parakstus sākām vākt 12. martā un pabeidzām 17. martā. Misā un Beibežu ciemā savācām gandrīz 400 parakstus, pārējie paraksti ir no Iecavas,» stāsta V. Vēvere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā pēdējās pašvaldības vēlēšanās Bauskas novadā pēc Centrālās vēlēšanu komisijas datiem piedalījās 8889 iedzīvotāji, no dažām apdzīvotajām vietām jau ir savākta vairāk nekā desmitā daļa politiski aktīvo iedzīvotāju parakstu.

Dokumentos ir ne tikai iedzīvotāju vēstule ar aicinājumu apturēt kapitālsabiedrības izveidi, bet arī jautājumi, uz kuriem iedzīvotāji vēlas saņemt atbildes gan par deputātu un administrācijas pārstāvju teikto domes sēdē, gan praktisko darbību. Jautājumi ir arī par praktiskām jomām, kuras sēdes laikā neapsprieda – kāds būs papildu pakalpojumu klāsts, cik tas maksās, kā apvienošanās iespaidos tarifus, cik izmaksās rēķinu samaksa, kādas būs izbraukuma darbu izmaksas.

Vēstulē norādīts, ka pašvaldības izpilddirektors Ivars Romānovs labprāt dalās ar Saldus un citu pašvaldību pieredzi, bet ar Misas ciema iedzīvotājiem ticies nav un viņu viedokļus nezina. Interesē konkrēti kritēriji, pēc kuriem pieņēma apvienošanas lēmumu. «Lūdzam sniegt aprēķinus un finanšu analīzi,» pausts vēstulē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ir liels cilvēku atbalsts. Jūtos atbildīga – es tagad pārstāvu iedzīvotājus, kurus novada vadība neuzklausa. Šie cilvēki dod man spēku,» saka kolektīvā iesnieguma idejas virzītāja Vanda Vēvere. Viņa norāda – ja arī šo iesniegumu novada dome plānos vērtēt ar komisijas starpniecību, tad lai komisijas sēdes rīko Misā. «Lai izbraukā pa pašreizējiem ceļiem uz Misas ciemu,» teic vēstules iesniedzēja.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā.

Bauskas novada domē iesniegts jauns kolektīvais iedzīvotāju iesniegums ar 914 novada iedzīvotāju parakstiem.

Publicitātes foto.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (33)

 1. NA bikšeles pilnas.
  Ko diez šoreiz izdomās kā notušēt iedzīvotāju aktivitāti?

  46
  6
 2. Pirmo reizi mūžā redzu, ka Bauskas administrācijā ir pareizi iereģistrēts dokuments. parasti atdod bez lietas reģistra numura.

  28
  4
 3. oi, piedodiet, kļūdījos. Lietas numura vietā paraksts, numurs kkur zemāk. Paraksts bez atšifrējuma.

  7
  3
 4. Paredzu ka Bauskas dome tuvākajā laikā tiks pārpludināta ar kolektīvajiem iesniegumiem .. par dažādām tēmām. Ir par ko un ir laiks kādiem atkāpties

  37
  3
 5. Vajag vēl pievienot pārtikas veikalu, domi un fermu. Ta būs gatavs k o l c h o z s! Viss visiem kopīgs, kā kādreiz

  15
  1
 6. Gribu Aleksandru Novicki atpakaļ domē.. citādi te ir bardaks neiedomājams un neviens pat neiebilst no domniekiem

  28
  11
 7. Nu jā lai jau tie daudzie darbinieki turpina tālāk spēlēt kārtis darba laikā, bet muļķīšiem tik ceļ apsaimniekošanas naudu!!

  10
  9
 8. Lai mūs inormē,kurā novadā Latvijā vēl tāds “”kolosāls”” izdomājums veikts? Vai mēs te tie pirmrindnieki?

  11
  4
 9. Nespried pēc sevis! Un nedomā, kad uztaisīs superkolhozu – tā muļķīšiem uzreis viss būs haļavā, kā cccp laikā! Tur vienam loceklim mēneša alga būs lielāka, kā trim darbiniekiem pusgadā!

  14
  4
 10. Ar savām vēstulēm,sūdzībām,deklarācijām un citām makulatūrām jūs tikai traucējat labas pārvaldības darbu.Esam jau tā ļoti noslogoti.Jūs varbūt domājat,ka mēs darbdienā tikai astoņas stundas domājam par vispārības labumu!?Nē,tas tā nav!Pat esot mājās,kad citi atpūšas ar ģimeni ,skatās “Slavenības bez filtra”,vai dzer alu mēs turpinām domāt kā kaut ko uzlabot,optimizēt vai kā ieviest ko jaunu,lai dzīve kļūtu labāka,lai dzīve kļūtu jautrāka.Bieži turpinām darīt to arī miegā.Par milzīgo slodzi darbā vispār nav ko runāt.Mēs esam aizņemti un noslogoti pat tad,kad izskatās ka neko nedarām!Ja arī nevarat norimties un gribat savus rakstu darbus turpināt,tad lūgums darīt to uz mīkstāka papīra.

  12
  16
 11. Patiešām var redzēt, ka strādājiet! Jau plkst.4:27 no rīta datorā tiek izliktas domas. Jā, domē darbs ir grūts un sarežģīts…Galvenais, lai cilvēkiem labi – ha-ha-ha

  9
  5
 12. Precīzi pateikts – “Bieži to turpinam darīt arī miegā”
  Tas bija ,manuprāt, galvenais teikums visā tajā bezjēdzīgajā komentārā.

  12
  1
 13. mēs, savas sūdzības, sāksim drukāt uz rupjākā smilšpapīra, lai jūs, arī labierīcībās, neaizmirstat par sadarītajiem “darbiem”!

  17
  3
 14. Tik izsmalcinātu sarkasmu sen Bauskas Dzīves komentos nav nācies lasīt.Visu cieņu!

 15. 914 parakstu,bet šeit sarakste starp 5 “parakstītājiem” un tie paši ieinteresētie personāži,kurus grib izraidīt no siltajām vietām. Šeit par nožēlu ir kārtējais stāsts ne par iedzīvotājiem,bet par personāliju interesēm saglabāt savas vietas. Kādam ir nauda,bet nav statusa sabiedrībā,kāds ir ne no tās partijas un vajag bļaut,ka pārējie ir slikti un vicināt savu karogu. Es ieteiktu iedzīvotājiem uzmanīgāk paskatīties, kas ir parakstu vācēju pusē ne tikai kas ir Okmanis.Ar Okmani viss ir skaidrs tāpat. Domājam!

  10
  7
 16. TeMīda, nenervozē – nervu šūnas neatjaunojas! Izskatās, ka specoperācija “SUPERSIA” neiet pēc plāna un jāsāk meklēt vainīgie!? Es gribētu dzirdēt viedokli – kurš, tad šinī projektā domā par iedzīvotājiem? Kur ir paskaidroti finansiālie ieguvumi iedzīvotājiem, kādi būs tarifu kāpumi (un es pieļauju domu, ka būs diezgan krasi) tehniskie risinājumi – cik nedēļas būs jāsēž un jāgaida kad novērsīs radušās problēma. Daudz jautājumu un nevienas konkrētas atbildes. Mēs jau domājam – domājam!

  7
  3
 17. Zevs,ja kāds nervozē, tad tas esi tu.Jo tu esi viens no tiem pieciem,kuram pēcpuse deg.Par ” superprojektu” neuztraucies viņš ir uzlikts uz sliedēm un virzās pretim savam cēlajam mērķim,tikt vaļā no ielikteņiem ar ļoti apšaubāmu pagātni. Piemēram vienas siltum iestādes vadītājs. Oi,oi,oi cik daudz būs ko rakstīt,ja sākšu patiesi nervozēt . Negribēju vispār par šo vairs rakstīt, bet paši uzprasaties. Varbūt sāciet labāk sev nodarbošanos meklēt. Domājiet!

  4
  5
 18. TeMīda – ja jau tik daudz zini, būtu gājis par izmeklētāju! Mums tik ļoti pietrūkst labu kadru! Bet actiņas Tev ir pamatīgi aizsietas, vai esi “doļā”, ja domā, ka pēc šī visa, te būs, kristāldzidrs uzņēmums. Palasot, par caurkritušo biedru kuru bīda par galveno, ar mega algu – rodas jautājumi. Bet jums jau viena atruna – viņš ir politisko intrigu upuris un viņam neļāva “izpausties” (komentāri no Jelgavas iedzīvotājiem citā rakstā). Bet savi cīņu biedri tak jābīda – savādā, ar bezdarbnieka pabalstu nevar nomaksāt 200k parādu un uzturēt savus īpašumus. Bet, ne par to ir mūsu stāsts – es gribu dzirdēt, kādi būs ieguvumi iedzīvotājiem ( izņemot, banālo vienoto tālruni, kurš būšot par velti un vienotu megarēķinu). Un kā jau es teicu, nečakarē nervus unpar mani neuztraucies, man ir ar ko nodarboties! Starp citu, pieklājigi cilvēki, vārdu Tu, raksta ar lielo burtu!

  6
  4
 19. TeMīda, aizmirsu piebilst – uz dzelzceļa mēdz būt arī strupceļi (ja saproti, par ko ir runa)!

  5
  4
 20. Ja man tu neizraisi nekādu cieņu un simpātijas ,tad kāpēc man tu būtu jāraksta ar lielo burtu? Ja es būtu izmeklētāja,tad tu ķīmiķi sēdētu un negvelztu niekus lauku cilvēkiem. Cik forši,ka Dievs un Okmanis mani priekš jums ir ielicis šai burvīgajā vietà,lai es jums palīdzētu. Par krustcelēm nesapratu? Paskaidro.

  3
  3
 21. TeMīda – diemžēl, bet ķīmija man skolā negāja! Bet, Tava attieksme, pret cilvēkiem, liecina, par Tavu intelektuālo stāvokli, jo gudri cilvēki, vienmēr, ievēro ētikas normas, lai cik, otrs cilvēks liktos Tevis necienīgs. Un, ja esi lasijusi traktātu “Kara māksla” (autors Suņdzi) tad zinātu, ka pretinieks, vienmēr jātus cieņā! Bet ok, es vēl joprojām neesmu saņēmis atbildi – par Tavu redzējumu, kādi būs iedzīvotāju ieguvumi.

  3
  4
 22. Lai,Es tevi neapgrūtinātu ar savu bezintelektu,tad Es neturpināšu ar tevi šo saraksti. Un tu man neesi nekāds pretinieks un Okmanis priekš manis nav nekas.Tukša vieta. Un cieņā Es varētu turēt savus vecākus,bet ne jūs. Lai Okmaņa kungam viss izdodas,bet jums Es novēlu saulainu kameru. Turieties!

  4
  2
 23. TeMīda – paldies par vēlējumiem, gan noturēsimies! Bet, Jums, novēlu to, lai būtu savs viedoklis un nebūtu jāraksta – ko liek saimnieks! Ar cieņu!

  3
  4
 24. okmanis ar maceku sen tika nobīdīti partijas spicē ierausās totāli ciniki ezerins un rikjkuris

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.