Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Priesteris Mediņš apņēmies atdzīvināt arī Kurmenei kaimiņpagastā esošo Kankaļu baznīcu

Meža vidū, aptuveni 12 kilometrus no Kurmenes, nepilnus piecus kilometrus no P73 ceļa, Bauskas novada kaimiņos – Aizkraukles novada Mazzalves pagastā – atrodas Kankaļu Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca, kurā sācis strādāt Skaistkalnes un Kurmenes draudzes prāvests Andrejs Mediņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nelielā koka baznīciņa daudzus gadus stāvējusi tukša, vien reizi gadā, 24. jūnijā tā saposta Svētā Jāņa Kristītāja dzimšanas svētku svinībām un kapusvētkiem. Šogad par baznīcas un apkārtnes sakopšanu interesi izrādījis Skaistkalnes un Kurmenes draudzes prāvests priesteris Andrejs Mediņš, un no 16. jūnija Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis nozīmējis viņu par Kankaļu draudzes prāvestu, ziņo draudze.

Video: Edgars Zveja

Līdz 23. jūnija dievkalpojumam pulksten 12 baznīcā jau bija veikta interjera sakopšana – griestu un sienu vecā apmetuma noņemšana, slīpēšana, altāra sakopšana, vecās krāsns demontāža, lustras iekāršana. Tā kā šajā vietā nav elektrības, apgaismojumam izmanto sveces, arī jaunajā lustrā. Noslīpētajām sienām vietām cauri var redzēt ārpusi, jo senie baļķi savu mūžu jau ir godam nokalpojuši. 1870. gadā ēka sākotnēji uzcelta kā kapu kapela, vēlāk paplašināta un 1923. gada 24. jūnijā iesvētīta kā baznīca.

Foto: www.bauskasdzive.lv

Uz dievkalpojumu 23. jūnijā bija sabraukuši tuvāki un tālāki svētceļnieki, Vecumnieku pansionāta iemītnieki, jauniešu grupa no Kurmenē notiekošās nometnes «Oāze», Bruknas kalna svētību kopienas ļaudis, kopā ap 80 cilvēku. Dievkalpojumu vadīja Jelgavas diecēzes bīskaps E. Pavlovskis, priesteris A. Mediņš, Subates Svētā Miķeļa Romas katoļu draudzes prāvests Andrejs Skadiņš un Lēdmanes Svēto apustuļu Pētera un Pāvila katoļu draudzes prāvests Arnis Maziļevskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunieši pieskandināja nelielo baznīciņu ar mūziku, radot īstu svētku noskaņu. Dievkalpojuma noslēgumā ārpus baznīcas telpām notika aizlūgumi par mirušajiem. Pēc dievkalpojuma, kā ierasts A. Mediņa apkalpotajās draudzēs, bija sadraudzības agape, jaunieši dziedāja pie ugunskura un klātesošie varēja iepazīt apkārtni, kur vēl tikai nesen iztīrīti aizaugušie krūmāji, nopļautas tuvākās pļavas un nogreiderēts iebraucamais ceļš, pa kuru iepriekš varēja nonākt tikai kājām. Blakusesošajā kapsētā neliels skaits kapavietu ir sakopts, pārējās jau pamestas novārtā, citām nav pat nekādu pazīšanas zīmju.

Foto: www.bauskasdzive.lv

A. Mediņš ir iecerējis atjaunot kapsētas vaļņus, turpināt baznīcas atjaunošanu un apkārtnē izveidot tādas kā eremītu apmešanās vietas, kur bez elektrības un sadzīviskām ērtībām svētceļnieki varētu pavadīt laiku klusumā, pārdomās un lūgšanās. Ir arī plānots, ka baznīcā notiks dievkalpojumi vismaz reizi mēnesī.

«Bauskas Dzīve» jautāja Viņa eminencei bīskapam E. Pavlovskim par šo ieceri. Bīskaps pastāsīja, ka iniciatīva nākusi no priestera A. Mediņa, un kā katru labu ieceri bīskaps to ar prieku atbalstīja. Pēc viņa pieredzes, jebkas, kam priesteris A. Mediņš ķeras klāt ar savu neizsīkstošo enerģiju, pieredz izdošanos. Arī šajā gadījumā viņš tic, ka Kankaļu baznīcas apkārtne pārvērtīsies un piedzīvos uzplaukumu un dzīvību.

Foto: www.bauskasdzive.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

 1. Tas vīrs spēj un izdara. Ja skatās nākotnē – tāds prāta un darbos strādīgs būtu valsts prezidents?

  18
  19
 2. jā,tas vīrs galīgi nav savā vietā.Izrādīties,izgozēties un visu darīt par spīti.Nu nav priestera gara viņā nemaz.Tāpēc jau skaistkalnieši viņu nemīl.Ar svešu naudu jau nav māksla plātīties.

  26
  10
 3. vins parak skarbs jau priesteram, kur nu vel prezidentu,nu nee. lai ti sivere sava Brukna, nav ko tirinaties pa malam apkart.

  19
  5
 4. Kam tik ļoti vajadzīga tā bāz nīca meža vidū? Ir daudz piezemētākas lietas kam vajafzīga palīdzība. Knabītis, vid modrā ace varētu ielūkoties tai seno māņu,naudas plūsmai!

  10
  13
 5. Noskatījos video no Kankāļu baznīcas.Tā jauniešu nenormālā bļaušana, plaudēšana baznīcā ir kaut kas traks. tur nav nekas kopīgs ar ticību!!! Bet Mediņam patīk!

  20
  5
 6. pretstatam, ir mums novada vadībā tāds papucis ar attiecīgu svītu, kuram arī patīk izgozēties un izrādīties, tik ar tiem darbiņiem šim īsti neveicas, ja kāds ir tad naudas “apgūšanai”, ne iedzīvotāju labklājības celšanai

  6
  7
 7. Nu vareni plaukšķinātāji! Man jau atgādināja tādu Hari Krišna un Pavlovskis bubina pa vidu. Ak Zeme atveries! Varbūt ka Mediņš jālaiž arī luterāņu baznīcas iekarot?

  18
  4
 8. Skaistkalne atjauno klosteri,un buvgruzus ber strauta mala kurs ppavasaros parplust,vai ta drikst

  11
  3
 9. vien kāds tavā izdomājumā Mediņam varētu būt sakars ar luterāņu baznīcu? Varbūt, ne Mediņam, bet kādiem citiem darītājiem “ar krampi” kaulos vajadzētu “iekarot” novada domi un līdzšinējiem “darītājiem” ierādīt tiem pienākošos vietu?

 10. Žēl tā priesterīša,kurš aizspieda ausis,kā arī pārējo normālo cilvēku ,kuriem,ieejot tajā trako sektantu nenormālajā troksnī,tika nolaupīta iespēja svētīgām lūgšanām.
  Par cik tas Mediņpaps savu dvēseli pārdevis ? Arī par bīskapu E.P.,biju daudz labākās domās,tagad arī viņš ir sācis iet Mediņa melnajā pavadā. Dievs,pasargā musu draudzes no ļaunā!

  15
  3
 11. Tik daudz kritikas! Vai nav vienalga kā tic -plaukšķinot vai gaudojot? Paskatieties uz Mediņa darbiem! Nav svarīgi no kurienes nauda,bet ir svarīgi ka to nenozog un izmanto labos darbos.Skaistkalnes baznīca beidzot atgūs savus torņus,kuri nebija atjaunoti kopš ww2. Tiek atjaunotas ēkas kuras bija nolemtas bojāejai,rajā skaitā klostera ēka pie baznīcas.Jā,Mediņš nav ķuķi-muķi cukura lējējs,viņš ir skarbs savos izteicienos,varbūt arī reizēm rupjš-bet viņš cenšas,dara un pilda savu priestera pienākumu godam diendienā. Viņš nav priesteris ,kas atsēž savus dievkalpojumus,viņš to dara no sirds.

  5
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.